Najnowsze

Najnowsze

Zakaz handlu w niedziele. Widmo bałaganu i długa lista strat

Nie jesteśmy społeczeństwem tak bogatym jak Szwajcarzy, Niemcy czy Austriacy i nie powinniśmy tego kroku robić - powiedział w TVN24 ekspert Konfederacji Lewiatan Jeremi Mordasewicz o propozycji zakazu handlu w dwie niedzielę w miesiącu. Z kolei zdaniem rzeczniczki PiS Beaty Mazurek ta propozycja "nie jest niczym złym".

Kwaśniewski: państwo, które nie respektuje własnej konstytucji, słabnie

- W tej chwili musimy czekać, do jakiego kompromisu dojdzie prezydent Andrzej Duda z większością parlamentarną. Ale w moim przekonaniu jednak ten kompromis zgodny z konstytucją nie będzie - oceniał rozmowy głowy państwa z Prawem i Sprawiedliwością na temat reformy sądownictwa Aleksander Kwaśniewski. - A to największa krzywda, którą można zrobić Polsce. Państwo, które nie respektuje własnej konstytucji, słabnie - dodawał. W rozmowie z TVN24 BiS był jeszcze pytany o reakcje Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskie na sytuację polityczną w Polsce. Były prezydent był obecny na Europejskim Forum Nowych Idei.

Sejm uchwalił zmiany w przyznawaniu najniższych emerytur

Sejm uchwalił nowelizację ustaw, która zakłada, że rencistom z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy będzie przysługiwało prawo do najniższego świadczenia emerytalnego w wysokości tysiąca złotych. Według wyliczeń Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, sprawa dotyczy około 105 tysięcy osób.

Morawiecki: co zabraliśmy oszustom, oddajemy wam, artystom

Limit dla twórców, od którego będzie można liczyć 50-procentowe koszty uzyskania przychodu, będzie dwukrotnie zwiększony - zapowiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Sejm - na wniosek PiS - odrzucił w piątek w pierwszym czytaniu projekty Kukiz'15 i PO znoszące ograniczenia w preferencji podatkowych dla twórców.

Tanie linie szukają pracowników. Rekrutacja również w Polsce

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły "największą kampanię rekrutacyjną w historii firmy". Tani przewoźnik zamierza stworzyć w przyszłym roku 1300 miejsc pracy dla pilotów i pracowników personelu pokładowego. Decyzja ma związek ze znaczną rozbudową floty. Pilotów szuka też Ryanair, który boryka się ostatnio z problemami związanymi z załogą, przez co odwołał tysiące rejsów.

Rozstała się z chłopakiem, poślubiła więc samą siebie

Było wesele, druhny, trzypiętrowy tort i piękna panna młoda. Zabrakło jednak... pana młodego. Laura Mesi, trenerka fitness, wzięła ślub sama ze sobą. Kiedyś przyrzekła sobie, że tak zrobi, gdy do czterdziestki nie znajdzie męża. Decyzja Włoszki, nagłośniona w mediach społecznościowych, wywołała lawinę komentarzy na temat zjawiska sologamii. Materiał programu "24 Godziny".

Turyści uziemieni przez rosyjskie linie lotnicze. Putin zadaje pytania

Rosyjskie linie VIM Airlines popadły w ogromne tarapaty finansowe i przestały latać. Firma obsługiwała głównie czartery, przez co do Rosji nie może wrócić kilka tysięcy turystów z Turcji. Problem mają też turyści z Chin, którzy utknęli w Rosji. Przez tę sprawę stanowisko może stracić minister transportu Maksym Sokołow, któremu prezydent Władimir Putin wytknął brak regulacji, które odpowiednio chroniłyby interesy pasażerów. Minister na razie kieruje sztabem kryzysowym, który ma pomóc pasażerom upadłych linii. Materiał programu "24 Godziny".

Pogryzł McLarena. Policja: mógł pomylić auto z marchewką

W Niemczech zapadł wyrok w dość niezwykłej sprawie. Właściciel pomarańczowego McLarena ma dostać ponad 5 tysięcy euro odszkodowania za to, że jego samochód został… pogryziony przez osła. Sąd uznał, że właściciel odpowiada za zwierzę, choć pozwany bronił się, że właściciel wartego 300 tysięcy euro superauta widział, gdzie parkuje. Samochód postawił blisko ogrodzenia, za którym znajdował się osioł. Jak dodawała policja, zwierzak mógł wziąć pomarańczowe samochód za po prostu…. wielką, smakowitą marchewkę. Materiał programu "24 Godziny".

Kołodko: nie tylko gospodarka decyduje o zadowoleniu społeczeństwa

Jak wskazuje prof. Kołodko, nie tylko stan gospodarki jest najważniejszy w tzw. indeksie szczęścia. - Stara mądrość ludowa brzmi, że pieniądze szczęścia nie dają - przypomniał były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko, który jest gościem Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. - Są kraje, które są bardzo bogate, ale są inne, które będąc od nich uboższe w kategoriach dochodów pokazują, że ludzie są w nich zadowoleni - zauważa w rozmowie z TVN24 BiS. Jako przykład podaje Bhutan, gdzie od ponad 20 lat "mają znakomicie rozpracowany indeks szczęścia globalnego".

Paryż podniesie ceny na wieżę Eiffla

Wieża Eiffla to symbol Paryża i jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów na świecie. Co roku odwiedza ją 7 milionów turystów. Od otwarcia w 1889 roku wieżę odwiedziło już 300 milionów osób. Od 1 listopada za wjazd na trzecie piętro trzeba będzie zapłacić 25 euro, a nie 16 euro jak dotychczas. Podwyżka spowodowana jest planami modernizacji, którą przewidziano na najbliższe lata oraz podniesieniem poziomu bezpieczeństwa turystów.

Problemy po awarii popularnego systemu. Linie lotnicze walczą z opóźnieniami

Problemy z funkcjonowaniem oprogramowania służącego do odprawy pasażerów i bagażu zakłóciły w czwartek odprawę na różnych lotniskach świata, w tym w Paryżu, Zurychu i Frankfurcie - podała telewizja CNN dodając, że usterka została naprawiona. Linie lotnicze na całym świecie walczą z opóźnieniami po tym, jak globalny system obsługi rezerwacji dostarczany przez grupę Amadeus IT uległ awarii związanej z "działaniem sieciowym".

W Sejmie o "podatku Tuska". Fiskus zapowiada bliską reformę przepisów

Sprawa podatku od artystów jest wpisana do prac rządowych i w najbliższych dniach będą podejmowane decyzje o racjonalnej reformie także w tym zakresie - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Paweł Gruza. Chodzi o przepisy, które zostały zmienione cztery lata temu i uzyskały miano "podatku Tuska".

Mieszkanie plus. Zapytają o pierwsze lokalizacje

Konsultacje publiczne pierwszych lokalizacji lokali z programu Mieszkanie plus ruszą 2 października - poinformował resort infrastruktury i budownictwa. Pierwsze spotkania odbędą się w Bydgoszczy, Opolu, Lublinie i Szczecinie.

Negatywna ocena negocjacji brexitu. Chcą dodatkowych gwarancji

Kierownictwo Parlamentu Europejskiego zatwierdziło w czwartek projekt rezolucji, w którym negatywnie ocenia dotychczasowy postęp w negocjacjach dotyczących brexitu. Tekst sugeruje wstrzymanie się z przejściem do drugiej fazy rozmów. Głosowanie w tej sprawie w przyszły wtorek.

Olechowski: między Polską a Unią Europejską narasta nieufność

Między polskim rządem, a pozostałymi rządami krajów Unii Europejskiej narasta nieufność. Mam nadzieję, że to co się dzisiaj dzieje przejdzie, że jest to choroba - powiedział Andrzej Olechowski, były szef MSZ, który jest gościem Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Jak dodał ewentualne przyczepienie nam etykiety kraju niespełniającego standardów europejskich będzie miało wpływ na decyzje inwestycyjne.

Buzek: nie widzę otwartej i uczciwej dyskusji na tematy strefy euro

W Polsce musimy poważnie porozmawiać o strefie euro, bo w 2003 roku zadecydowaliśmy, że do niej wchodzimy. Dlaczego nie ma żadnych decyzji? Dlaczego nie idziemy w tym kierunku? Nie widzę otwartej i uczciwej dyskusji na ten temat. Tego nam naprawdę najbardziej brakuje - powiedział TVN24 BiS były premier Jerzy Buzek, który jest gościem Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

Potężne utrudnienia dla pasażerów Ryanaira. Brytyjczycy są "wściekli"

Brytyjski urząd lotnictwa cywilnego (Civil Aviation Autority - CAA) wziął pod lupę linie lotnicze Ryanair. Irlandzkiemu przewoźnikowi zarzuca się "uporczywe wprowadzanie w błąd" pasażerów. CAA zwraca uwagę, że Ryanair nie wywiązuje się z obowiązku zapewnienia alternatywnego lotu, nie informuje pasażerów o tym, jakie ma plany dotyczące rejsów.