Najnowsze

Najnowsze

Nowy pomysł w sprawie sygnalizacji świetlnej na ulicach. Ministerstwo odpowiada

Wprowadzenie migającego światła zielonego dla kierowców - takiej zmiany w systemie sygnalizacji świetlnej chciałby poseł Kukiz'15 Paweł Szramka. Jak tłumaczy, stosowane obecne rozwiązania mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Przeciwny pomysłowi jest jednak resort infrastruktury, który wskazuje na "trudne do przewidzenia reakcje kierujących pojazdami".

Kobiety rezygnują z pracy przez 500 plus? Resort pracy wydał oświadczenie

Dane Głównego Urzędu Statystycznego nie wskazują, że pobieranie świadczenia z programu Rodzina 500 plus jest bezpośrednią i jedyną przyczyną wzrostu bierności zawodowej kobiet – uważa Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ten sposób resort kierowany przez Elżbietę Rafalską odpowiada na wyniki analizy Instytutu Badań Strukturalnych. Wynika z nich, że ponad sto tysięcy kobiet pobierających świadczenie zrezygnowało z pracy.

Rozmowy o Nord Stream 2. "Kropla drąży skałę"

Budowa gazociągu Nord Stream 2 i kwestia bezpieczeństwa energetycznego była jednym z tematów rozmów podczas poniedziałkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. - Stanowisko Polski pozostaje niezmienione - oświadczyła we wtorek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. - Kropla drąży skałę - dodał szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, który również spotkał się z panią kanclerz.

Samochód autonomiczny potrącił pieszą. Kobieta nie żyje

Kobieta, która w niedozwolonym miejscu przechodziła przez jezdnię, została potrącona przez autonomiczne auto Ubera. 49-latka została przewieziona do szpitala, ale nie udało się jej uratować. To pierwszy taki wypadek z udziałem autonomicznego samochodu. Firma z powodu wypadku zawiesiła wszystkie testy takich samochodów, prowadzone w USA i Kanadzie. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Raport: Polskę czeka autobusowa rewolucja

3,5 tysiąca nowych autobusów na paliwa alternatywne ma wyjechać na ulice polskich miast w perspektywie najbliższych 10 lat – wynika z raportu "Paliwa alternatywne w komunikacji miejskiej", który dzisiaj ma premierę podczas Polskiego Kongresu Paliw Alternatywnych. - Popyt na e-busy jest już dziś na bardzo wysokim poziomie - uważa Maciej Mazur, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Dobrze wypadamy w porównaniu z innymi europejskimi państwami.

Potraktował dziecko jako tarczę przeciw policji. Nagranie z interwencji

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Rio Rancho w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych. Policjanci interweniowali, widząc dwóch uzbrojonych i mocno pijanych mężczyzn. Jeden z nich na widok zbliżających się funkcjonariuszy wyciągnął z samochodu własne dziecko i potraktował je jako tarczę. Na szczęście funkcjonariuszom udało się obezwładnić pijanego mężczyznę, drugi z mężczyzn poddał się bez oporów. Dziecko nie ucierpiało, a sprawa ma trafić do sądu. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Szczepionka w tabletce? Szykuje się medyczna rewolucja

Szczepionka nie musi oznaczać zastrzyków. Tak twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Cardiff w Wielkiej Brytanii, których badania potwierdziły, że szczepionka podana w formie tabletki też może zadziałać. Prowadzono już testy na myszach. Lekarze mają nadzieję, że wkrótce uda się przejść do dalszych etapów prac, bo szczepionka w tabletce ma liczne zalety. Między innymi nie trzeba tak mocno dbać o schłodzenie preparatów jak przy obecnie używanych szczepionkach. O szczegółach w programie "24 Godziny" TVN24 BiS opowiadał Mateusz Walczak.

"Bilans", 19.03

Specustawa mieszkaniowa - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Ponadto o gazociągu Nord Stream 2 mówił Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl.

"Nie mogę czekać stu lat". Wiceminister odpowiada na krytykę specustawy mieszkaniowej

Przyspieszenie procesu budowy mieszkań w Polsce - to jak mówi w programie "Bilans" w TVN24 BiS wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, główny cel specustawy mieszkaniowej. Jak dodaje, na nowych przepisach skorzystają Polacy, którzy chcą kupić lub wynająć mieszkania. - Bo dostaną lepszą, bardziej konkurencyjną ofertę - podkreśla wiceminister. Soboń odpierał też zarzuty części ekspertów, którzy uważają, że specustawa może doprowadzić do chaosu przestrzennego.

"Biznes dla Ludzi", 19.03

Przedłużenie moratorium na zniesienie limitu trzydziestokrotności składek ZUS oraz Pracownicze Plany Kapitałowe - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza była Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy i była prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

"Niedopracowany projekt". Bank centralny krytykuje rządowy plan oszczędzania na emeryturę

Przedłożony projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych jest niedopracowany, jeżeli chodzi o zabezpieczenie interesów uczestników i zapewnienie sprawnego działania systemu - napisał Narodowy Bank Polski w opinii do projektu ustawy. Bank centralny nie jest przekonany do tego, że samo wprowadzenie programu przełoży się na zwiększenie tempa wzrostu gospodarczego Polski.

Moda na rękodzieło. Jak zrobić coś wyjątkowego?

Kurs szycia, weekend w zakładzie stolarskim, lekcje gotowania. Jak to zrobić, żeby stworzyć coś samemu, nauczyć się czegoś nowego albo zrobić coś wyjątkowego? Od czego zacząć - tłumaczyli goście Rafała Wojdy w programie "Świat" w TVN24 BiS.

Nord Stream 2 dzieli Europę. Niemcy chcą na tym zarabiać, Polska boi się zależności od Rosji

Polska sprzeciwia się projektowi Nord Stream 2, ponieważ nie chce być zależna od dostaw rosyjskiego gazu. To obawa, którą podzielają inne kraje z naszego regionu Europy. Z kolei dla Niemiec Nord Stream 2 to przede wszystkim projekt biznesowy, a nie polityczny. Budowa gazociągu i kwestia bezpieczeństwa energetycznego była jednym z tematów rozmów podczas poniedziałkowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Pani kanclerz spotkała się też z premierem Mateuszem Morawieckim.

Fundusz wypłacił odszkodowania za ponad pięć tysięcy wypadków. Milionowe koszty

Ponad 170 milionów złotych kosztują innych kierowców wypadki spowodowane przez nieubezpieczonych lub niezidentyfikowanych sprawców - wynika ze wstępnego podsumowania 2017 roku przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W ubiegłym roku średnio co piąta szkoda, za którą fundusz wypłacił odszkodowanie spowodowana została przez nieustalonego kierowcę.

Bruksela rozważa odwet za cła Trumpa. "Nie będą to dobre wiadomości dla USA"

Jeśli Biały Dom wprowadzi cła na import stali i aluminium, Bruksela może nałożyć też cła na niektóre produkty sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych do Europy. Komisja Europejska pracuje nad przeglądem regulacji dotyczących ewentualnych retorsji wobec USA. - My w tych dyskusjach bierzemy udział - powiedziała dziennikarzom w poniedziałek szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Jej zdaniem, oficjalne stanowisko Komisji mamy poznać w najbliższych tygodniach.

Ważne informacje dla Polaków na Wyspach. Bliżej porozumienia w sprawie brexitu

Jest porozumienie w sprawie okresu przejściowego, praw obywateli i rozliczeń finansowych - poinformował unijny negocjator do spraw brexitu Michel Barnier po zakończeniu kolejnej rundy rozmów w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Politycy muszą jeszcze dojść do porozumienia w kwestii granicy irlandzkiej, ale i tak już mówią o znacznym postępie w negocjacjach.

Rośnie sprzedaż używanych smartfonów

Rynek używanych smartfonów rośnie. W ubiegłym roku roku na całym świecie sprzedano 140 milionów telefonów z drugiej ręki - wynika z raportu Counterpoint Research, firmy zajmującej się analizą m.in. rynku technologii i mediów.

OECD: polska gospodarka spowolni

Dynamika PKB Polski w 2018 roku spowolni do 4,2 procent z 4,6 procent w 2017 r., a w 2019 r. wyniesie 3,7 procent - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Przemysł i budowlanka w górę

Produkcja przemysłowa w lutym 2018 roku wzrosła o 7,4 procent w ujęciu rocznym, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 2,2 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Więcej upadłości konsumenckich

W 2017 roku z upadłości konsumenckiej skorzystało 5471 osób, czyli o 24 procent więcej niż w roku 2016. Na upadłość konsumencką częściej decydują się kobiety i to w coraz młodszym wieku - wynika z raportu BIG InfoMonitor.

Wyprawa do Finlandii. "Można spotkać Świętego Mikołaja"

Nie zawsze jest tam ciepło, ale zawsze jest ciekawie. Mowa o Finlandii, gdzie można spotkać renifera, a nawet Świętego Mikołaja. O wyprawie do tego kraju, w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS, opowiadali podróżnicy: Magdalena Puszczyńska oraz Mikołaj Dorożała.