Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 25.09

Znane są stawki czynszu w ramach programu Mieszkanie Plus. Gośćmi Roberta Stanilewicza w programie "Bilans" TVN24 BiS byli Konrad Płochocki z Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Jarosław Skoczeń z Emmerson Nieruchomości.

Oto lista najbogatszych Polek. W czołówce kilka zmian

Sprawnie działają w biznesie, mają udziały w ogromnych spółkach, angażują się w działalność kulturalną i charytatywną - tak w skrócie można opisać wspólne cechy najbogatszych kobiet w Polsce. Pierwszych dziesięć pań z listy dysponuje majątkiem rzędu 25,5 mld zł. To prawie połowa polskiego deficytu (w założeniach ma wynieść 59,3 mld zł), ale za tę kwotę można by też wybudować Centralny Port Komunikacyjny.

Coraz mniej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Trzy przyczyny

W 2016 roku w Polsce było 4,9 procent skrajnie ubogich, a rok wcześniej 6,5 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Najbardziej zyskały rodziny wielodzietne - wśród tych z trójką i większą liczbą dzieci wskaźnik skrajnego ubóstwa zmniejszył się z około 17 do 10 procent.

Złoty pod presją komentarzy z USA i Europy

Polityka przestaje ciążyć złotemu, jednak potencjał do umocnienia się polskiej waluty powstrzymać mogą komentarze przedstawicieli Fed i EBC - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem, na rynku długu można obserwować lekkie odreagowanie przeceny z ubiegłego tygodnia.

Własne mieszkanie coraz droższe. Nowe dane

W sześciu największych polskich miastach średnie ceny ofertowe i transakcyjne metra kwadratowego mieszkań na rynkach pierwotnych i wtórnych w drugim kwartale bieżącego roku lekko wzrosły - informuje Narodowy Bank Polski. Wyjątkiem był rynek wtórny w stolicy, gdzie średnie ceny nieznacznie spadły.

Od dawna nikt nie rozbił banku. Duża kumulacja w totku

20 milionów złotych - tyle może wygrać osoba, która w najbliższym losowaniu Lotto przy odrobinie szczęścia trafi "szóstkę". O nagrodę w trakcie tak dużej kumulacji może się starać nawet pięć razy więcej graczy niż podczas zwykłej gry, kiedy to wygrać można 2 miliony złotych.

Morawiecki o budżecie na przyszły rok: mogą nastąpić pewne przesunięcia

Projekt przyszłorocznego budżetu mogą czekać kosmetyczne zmiany - poinformował w poniedziałek wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ewentualne przesunięcia środków w stosunku do pierwotnego projektu "będą bardzo niewielkie". Projekt ustawy budżetowej na 2018 rok - to jeden z najważniejszych punktów wtorkowego posiedzenia rządu. W projekcie założono deficyt sektora finansów publicznych w 2018 roku w wysokości 2,7 procent PKB, a wzrost gospodarczy na poziomie 3,8 procent.

Profil polskiego sklepikarza. Zobacz, u kogo robimy zakupy

To mężczyzna, w wieku 41-50 lat, z wykształceniem średnim lub wyższym. Jest aktywny zawodowo od ponad 20 lat, handlem detalicznym zajmuje się od ponad 5 lat, a niemal co drugi prowadzi co najmniej dwa sklepy. O kim mowa? O statystycznym właścicielu sklepu detalicznego.

Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o superlotnisku

Centralny Port Komunikacyjny ma powstać w Stanisławowie w gminie Baranów. Pełna nazwa inwestycji to Port "Solidarność". Rząd pracuje nad projektem uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Koncepcji przygotowania i realizacji CPK. Koszt budowy CPK wyniesie około 31-35 miliardów złotych, jego budowa ma potrwać 10 lat.

Uczepił się pędzącego pociągu. Trzymał się tylko wycieraczek

W Perth, na zachodzie Australii, aresztowano 23-latka, który uczepił się jadącego z prędkością 110 km/h pociągu. Niebezpieczny wyczyn nagrali zaskoczeni kierowcy. Mężczyzna stał na zewnętrznej krawędzi tyłu pociągu, gdzie mógł się trzymać jedynie wycieraczek. Jego podróż trwała cztery minuty.

Litewski minister gospodarki rezygnuje ze stanowiska

Minister gospodarki Litwy, członek Litewskiej Partii Socjaldemokratycznej (LSDP), Mindaugas Sinkeviczius poinformował w poniedziałek, że rezygnuje ze stanowiska w rządzie. Decyzję podjął w związku z opuszczeniem przez jego partię rządzącej koalicji.

Łakomy kąsek dla budżetu. Rząd wyciąga rękę po miliardy z Funduszu Pracy

Obcięcie budżetu Krajowego Funduszu Szkoleniowego i mniej pieniędzy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu - to plany finansowe związane z Funduszem Pracy na 2018 rok. Propozycjom obcięcia pieniędzy sprzeciwiają się związki zawodowe i pracodawcy. Wskazują między innymi, że minister finansów będzie miał więcej swobody w wydawaniu tych pieniędzy. A jest o co walczyć, bo w Funduszu Pracy zgromadzone są miliardy złotych.

Mieszkańcy nie chcą zamknięcia popularnego lotniska

Lotnisko Berlin-Tegel ma pozostać otwarte nawet po zakończeniu budowy portu lotniczego Berlin-Brandenburg. Tak zagłosowała większość mieszkańców niemieckiej stolicy, którzy wzięli udział w niedzielnym referendum w tej sprawie. To duży problem dla lokalnych władz, które opowiadają się zamknięciem lotniska w dzielnicy Tegel.

Brak rąk do pracy. Biją na alarm i wskazują, co "może nas uratować"

Już 60 proc. dużych i średnich polskich firm ma problemy ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Wzrost płac jest gospodarce potrzebny - przekonuje Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Z kolei Monika Smulewicz, partner w Grant Thornton, uważa że powrót do szkolnictwa zawodowego "to jedyne, co może nas uratować".

Pierwszy polski milioner w nowej loterii. Trafił "piątkę"

Ponad 1,2 mln złotych zgarnął pierwszy polski milioner w Eurojackpot. Jak poinformował Totalizator Sportowy, zwycięski zakład został kupiony w Środzie Wielkopolskiej. Tak dużej wygranej nie byłoby, gdyby nie duża liczba zawartych w kraju zakładów oraz wysoki kurs wymiany euro.

Emocje tylko dla nielicznych. Zdobywca Korony Himalajów nie żałuje pasji

Poniosłem potężne straty, ale po stronie zysków miałem te emocje, które są dane tylko niewielu - mówił w programie "Pokaż nam świat" himalaista Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, czyli wszystkich czternastu ośmiotysięczników świata. - Zawsze sobie mówiłem, że to niebezpieczny sport, ale zawsze z tyłu głowy miałem poczucie, że to się dla mnie dobrze skończy - dodał.