Najnowsze

Najnowsze

Rosja gotowa "wyjąć wtyczkę". Może odłączyć się od globalnego internetu

Rosja zapowiada, że jest gotowa by odłączyć się od globalnego internetu. Doradca prezydenta Władimira Putina do spraw internetu German Klimenko zaznacza, że nie będzie to łatwy proces, ale Rosja ma już techniczne możliwości, by wyjąć wtyczkę od światowej sieci. W ten sposób Rosja chce zapobiegać "niepożądanym działaniom z zewnątrz". Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Walka ze smogiem. Rząd dziś przyjmie ważną ustawę? "Mam taką nadzieję"

- Mam nadzieję, że we wtorek rząd przyjmie projekt ustawy dotyczącej norm jakości dla węgla - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Piotr Woźny, który w resorcie odpowiada za projekty ułatwiające walkę ze smogiem. Wiceminister dodał, że trwają prace nad wprowadzeniem termomodernizacyjnej ulgi podatkowej.

Rewolucja w kuchni. Burger z laboratorium już w tym roku?

Firma z San Francisco jeszcze w tym roku planuje zapełnić półki sklepowe burgerami, które będą powstawać pod okiem naukowców. Mięso na burgery ma być hodowane z komórek macierzystych pobranych od zwierząt. To oznacza, że do jego wyprodukowania nie będzie potrzeba zabijać zwierząt. Szczegóły w magazynie "24 Godziny" TVN24 BiS przedstawiał Mateusz Walczak.

Przegląd prasy. Wsparcie dostaną najlepsi

Rząd chce premiować inwestorów za jakość, nie ilość. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zamierza zmienić Program wsparcia inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020, czyli system wieloletnich grantów przyznawanych największym inwestorom. Eksperci sądzą, że zmiany są potrzebne, ale obawiają się ostrych kryteriów - czytamy we wtorkowym "Pulsie Biznesu".

"Biznes dla Ludzi", 5.03

Koniec użytkowania wieczystego oraz skutki nałożenia przez USA cła na stal i aluminium to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 5.03

Likwidacja premii dla ministrów, chińskie ambicje gospodarcze oraz zmiany w Kodeksie pracy to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Własność zamiast użytkowania wieczystego. Sprawdź, co się zmieni

Ustawodawca wyszedł z założenia, że osoby prowadzące działalność gospodarczą są zamożniejsze. To kryterium jest mało sensowne i być może dyskryminujące - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" Michał Chylak, ekspert prawa nieruchomości. Skomentował w ten sposób projekt, w świetle którego grunty oddane w użytkowanie wieczyste zmienią się we własność. Właściciele mieszkań i domów jednorodzinnych będą wnosić opłatę przekształceniową przez 20 lat, a właściciele lokali użytkowych w blokach - przez 33 lata.

"Umowy zlecenia powinny zostać". Ekspertka o propozycjach zmian w Kodeksie pracy

Obawiam się, że władza państwowa będzie decydować, kiedy mogę być pracownikiem samozatrudnionym - powiedziała w programie "Bilans" profesor Monika Gładoch, wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, pracującej nad nowymi kodeksami pracy. Profesor w ten sposób skomentowała najnowsze pomysły komisji, w świetle którego praca zarobkowa będzie mogła odbywać się tylko na etacie lub w formie samozatrudnienia.

Trump stawia warunki, Unia grozi odwetem. Gorąco wokół propozycji ceł

Prezydent USA Donald Trump zasugerował w poniedziałek na Twitterze, że tylko podpisanie "nowej i uczciwej" umowy o wolnym handlu z Kanadą i Meksykiem (NAFTA) może zagwarantować tym dwóm krajom wyłączenie z ceł na import stali i aluminium. Tymczasem Komisja Europejska ponownie ostrzegła, że podejmie działania odwetowe, jeśli europejskie interesy zostaną naruszone przez wprowadzenie ceł.

Polskie górnictwo znów zarobiło. Wyniki najlepsze od lat

Górnictwo węgla kamiennego wypracowało w ubiegłym roku ponad 3,6 miliarda złotych zysku netto, zarabiając średnio około 40 złotych na każdej sprzedanej tonie węgla. Jego średnie ceny wzrosły o jedną czwartą. Kopalnie wydobyły 4,9 milionów ton węgla mniej niż rok wcześniej. Więcej za to importowaliśmy "czarnego złota" - o 5,1 milionów ton.

Raport o zarobkach Polaków. Płace w mikrofirmach "katastrofalnie niskie"

2577 złotych brutto, czyli 1862 na rękę - tyle według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynosi przeciętna miesięczna pensja blisko 4 milionów Polaków pracujących w mikroprzedsiębiorstwach. - Poziom płac jest katastrofalnie niski - uważa Piotr Szumlewicz z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Najbogatsi raperzy świata. Zmiana na szczycie

Jay-Z jest najbogatszym raperem na świecie - wynika z najnowszej listy opublikowanej przez magazyn "Forbes". Majątek 48-latka wart jest 900 milionów dolarów. To nie tylko dzięki działalności muzycznej i serwisowi streamingowemu, ale również inwestycji w dwie marki produkującej alkohol. Na drugim miejscu, z majątkiem szacowanym na 825 milionów dolarów znalazł się Diddy, który rok temu był liderem zestawienia. Podium zamyka Dr. Dre, który zgromadził 770 milionów dolarów. Materiał programu "24 Godziny".

Erywań bez tajemnic. Sprawdź, ile kosztuje podróż do Armenii

728 złotych - tyle trzeba zapłacić za bilet lotniczy z Warszawy do Erywania. Nocleg na miejscu to zaś koszt od 12 do 602 złotych za dobę. Gdyby ktoś chciał postawić na zorganizowaną, trzynastodniową wycieczkę, to musi liczyć się z wydatkiem rzędu 3590 złotych. Tania jest za to komunikacja miejska, za jeden przejazd trzeba zapłacić około 80 groszy. Na miejscu warto spróbować shawarmę, czy dużego szaszłyka. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Gazprom wypowiada umowy gazowe. Rosja: dostawy do Europy niezagrożone

Wiceprezes rosyjskiego Gazpromu Aleksander Miedwiediew oświadczył w sobotę, że koncern rozpoczął procedurę wypowiadania kontraktów na dostawy i przesył gazu zawartych z ukraińskim Naftohazem. Krok ten Gazprom zapowiedział już w piątek. Rosyjskie Ministerstwo Energetyki zapewniło, że ruch ten nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla dostaw surowca do Europy.

Od plemion po kolonię karną. Niezwykła podróż na Filipiny

Poszukiwał legendarnego skarbu generała Yamashity, spędził kilka dni w więzieniu, rozmawiał z partyzantami w górach. W programie "Pokaż nam świat" o swojej niezwykłej wyprawie na Filipiny opowiadał Tomasz Owsiany, podróżnik oraz autor książki "Pod ciemną skórą Filipin".

Globalne firmy otwierają biura nad Wisłą. "Polska daje doskonałe warunki"

Znane, globalne firmy chętnie otwierają w Polsce biura, z których prowadzą działalność międzynarodową w zakresie IT, HR czy księgowości - powiedział dyrektor do spraw transakcji w biurowej spółce Skanska Adrian Karczewicz, komentując podwyższenie kapitału GPRE na rozwój portfela nieruchomości w Polsce o 400 milionów euro.