Najnowsze

Najnowsze

Kierowcy wolą drogę krajową od autostrady. Bo jest darmowa

Droga Krajowa 92 nazywana jest „starą dwójką”. Wszystko przez to, że biegnie przez cztery województwa w większości równolegle do autostrady A2. Kierowcy wybierają starszą drogę, bo mogą w ten sposób sporo zaoszczędzić. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Szef Nord Stream 2 grozi Brukseli

Matthias Warnig, szef Nord Stream 2 grozi Brukseli. Jeśli Unia Europejska przyjmie nowelizację dyrektywy gazowej uderzającą w interesy spółki Gazpromu, ta może domagać się odszkodowania. Zmiana prawa to propozycja Komisji Europejskiej, która chce w ten sposób ograniczyć rosyjskie wpływy.

Ile kosztuje podróż na Alaskę?

3,5 tysiąca złotych - tyle kosztują bilety lotnicze na Alaskę. Nocleg znajdziemy już za 174 złote, a za obiad w restauracji np. steak zapłacimy około 50 złotych. Więcej szczegółów i praktycznych porad w programie "Pokaż nam Świat".

Wyprawa na Alaskę. To podróż do "zimowego raju"

Alaska to miejsce, które można nazwać "zimowym rajem". To piękny miejsce, które latem jest bardzo ładne, ale nawet wtedy widać tam zimę. Jest tam wiele przestrzeni. Zdarzało się, że przez cały dzień podróży nikogo nie spotkaliśmy - mówiła w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS Edyta Chrząszcz, podróżniczka i fotografka.

Sukcesja w firmach. Pracodawcy chwalą rząd i podsuwają pomysły

Pracodawcy chwalą rząd za przygotowanie ustawy o sukcesji firmach, ale chcą dalszych zmian. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii analizuje bariery dotyczące sukcesji w przypadku spółek handlowych. Uwzględnimy potrzebę wprowadzenia nowych przekształceń podmiotowych - odpowiada wiceminister resortu Mariusz Haładyj.

Jak podróżować świadomie?

Podróżować to jedno, ale robić to świadomie to drugie. Jak zwiedzać świat, aby wejść w kulturę odwiedzanego kraju? Jak poznawać i zrozumieć mieszkających tam ludzi? O tym w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 mówiła Aleksandra Jaskółowska, podróżniczka i autorka książki "Ameryka Południowa - Śladami cudów natury" oraz oraz bloga "Travel and keep fit".

Paralizatorem w ciężarne kobiety. Policja: ich użycie było niezbędne

Na jaw wychodzą bulwersujące sytuacje ze Stanów Zjednoczonych. Do sądów trafiły pozwy kobiet, wobec których podczas zatrzymania policja użyła paralizatorów. Kobiety skarżą się, że rażenie prądem spowodowało problemy u narodzonych potem dzieci. Twierdzą, że podczas zatrzymań wyraźnie informowały, że są w ciąży. Producenci paralizatorów w instrukcjach wprost ostrzegają, żeby nie razić ciężarnych. Policja argumentuje, że użycie takich środków przymusu było niezbędne wobec stawiania oporu, ale prawnicy poszkodowanych kobiet zapowiadają twardą walkę.

To był najgorszy tydzień dla amerykańskiej giełdy od dwóch lat

Indeksy nowojorskiej giełdy zaczęły piątek na plusach, potem mocno traciły, by w drugiej części dnia piąć się mocno w górę. W ciągu dnia Dow Jones odrobił około 800 punktów strat, ale i tak był to najgorszy tydzień dla amerykańskiej giełdy od dwóch lat. Od styczniowych szczytów główne indeksy straciły już po 9-10 procent.

Spór o ekskluzywne mundurki w prestiżowej szkole

Prestiżowa szkoła w Tokio postanowiła, że mundurki noszonej przez jej uczniów też mają być wyjątkowe. Zamówiono więc projekt w bardzo znanej międzynarodowej modowej firmie. Jak się jednak okazało rodzicom pomysł niezbyt się spodobał, bo jak można się domyślać problemem okazała się cena, czyli równowartość 2,5 tysiąca złotych. A przecież dzieci rosną i w kolejnych latach rodzice musieliby znów ponosić duże wydatki. Materiał programu „24 godziny” w TVN24 BiS.

Krótka kariera dziennikarki TVP w Orlenie. "Spotkała mnie brutalna fala hejtu"

Ewa Bugała, która od czwartku pełniła funkcję rzeczniczki prasowej PKN Orlen, zrezygnowała w piątek ze stanowiska. Tak wynika z informacji zamieszczonej na profilu byłej dziennikarki TVP na portalu społecznościowym. "Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków" - napisała Bugała na Twitterze. Spółka nie potwierdziła na razie tych informacji.

"Biznes dla Ludzi", 9.02

Komisja Europejska ponownie rozważy zasadność zmiany czasu - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Marcel Lesik ze Stowarzyszenia "Koliber".

"Bilans", 9.02

Olimpijski wyścig po medale, wzrost przeciętnych zarobków oraz jądrowy projekt Orlenu - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Orban zapowiada koniec epoki rosyjskiego monopolu gazowego

Węgry wkrótce podpiszą porozumienie, na mocy którego będą mogły sprowadzać z Rumunii ponad 4 miliardy metrów sześciennych gazu rocznie - oznajmił w piątek premier Viktor Orban. Dzięki temu można oczekiwać końca epoki rosyjskiego monopolu gazowego na Węgrzech - dodał.

Prezydent Duda: handel z USA nabiera znaczenia

Coraz ważniejszym filarem współpracy Polski ze Stanami Zjednoczonymi są kontakty gospodarcze. Obroty handlowe między naszymi krajami przekroczyły granicę 10 miliardów dolarów - mówi prezydent Andrzej Duda w przesłaniu do uczestników rozpoczętego w piątek Polsko-Amerykańskiego Szczytu Przywództwa w Miami.

Scenariusze na koniec świata. Ludzkość kontra roboty i natura

Popełniamy błąd nadmiernie ufając maszynom. Oddajemy im coraz więcej kompetencji i zbliżamy się do sytuacji, gdy ludzki błąd zagrozi nam samym. Przed takim rozwojem wypadków przestrzegali goście programu "Świat". Razem z Rafałem Wojdą rozmawiali o scenariuszach na koniec świata. Jak może wyglądać i czy można się przygotować na życie po kataklizmie? W dyskusji udział wzięli dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, badaczka nowych technologii, Michał Gołkowski, pisarz i tłumacz, Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny "Chip", Marek Józefiak z Greenpeace Polska, Konrad Operacz, autor bloga "Gotowy na jutro" oraz aktor Piotr Zelt.

Alarmujące wyniki kontroli sklepów. Błędy w cenach, oszustwa na wadze, doliczanie towarów

Błędne informowanie o cenach, niedoważanie towarów czy naliczanie przy kasie ceny wyższej niż na półce - to główne zarzuty wobec tradycyjnych sklepów z obsługą za ladą sformułowane przez Inspekcję Handlową. W sumie nieprawidłowości wykryto w zdecydowanej większości (78 procent) skontrolowanych placówek. "Ale i tak klienci są tu rzetelniej obsługiwani niż w sklepach samoobsługowych" - napisano w komunikacie.

Konsekwencje zmiany czasu. Sprawie przygląda się Bruksela

Zmiana czasu oznacza złe samopoczucie, koszty dla pracodawców, więcej stłuczek na drogach i gorsze wyniki dzieci w nauce - przekonują zwolennicy zerwania z przestawianiem zegarków. Sprawa trafiła właśnie do Parlamentu Europejskiego, który wezwał do przeprowadzenia dogłębnej oceny zmiany czasu i jeśli to konieczne, do zmiany przepisów. Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku.