Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 7.03

Znani są już finaliści 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Marian Owerko, członek kapituły nagrody, zdradzał szczegóły w programie "Bilans" TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 7.03

Czy urzędnicy powinni otrzymać podwyżki? O to Robert Stanilewicz pytał w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS Piotra Szumlewicza z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz ekonomistę Marka Zubera.

Znamy finalistów "biznesowych Oskarów". Kapituła zaskoczyła

Liderzy biznesu ścigają się o Nagrodę Polskiej Rady Biznesu. Znani są już finaliści 7. edycji konkursu. Jednak, co zaskakuje, brak jest finalistów w kategorii "Wizja i innowacje". Jak tłumaczy Marian Owerko, członek kapituły nagrody, w tym roku nie było dla tej kategorii wystarczająco wybitnych kandydatów. Pozostałe kategorie to "Sukces" oraz "Działalność społeczna". - We wszystkich kategoriach było ponad 220 zgłoszeń - mówi Owerko. W wyścigu pozostało siedem osób. Uroczysta Gala finałowa i ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 21 maja 2018 roku.

Zamrożone płace zaczynają uwierać. "Niezadowolenie będzie narastało"

Urzędnicy domagają się podwyżek. Pensje w budżetówce zamrożone są od ośmiu lat, a niskie zarobki zniechęcają do podjęcia pracy w urzędzie. Moim zdaniem to niezadowolenie będzie narastało, jeśli rząd nie zareaguje podwyższeniem pensji - ocenił w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS ekonomista Marek Zuber.

Co zrobić, żeby było mniej schronisk?

W Polsce istnieje około dwustu schronisk dla zwierząt. W wielu z nich warunki są opłakane. Zdarza się, że zwierzęta są traktowane brutalnie. O losie czworonogów w ośrodkach opieki i o tym, jak sprawić, żeby bezpańskich zwierząt było jak najmniej, Rafał Wojda rozmawiał ze swoimi gośćmi w programie "Świat".

Prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odwołany

W środę został odwołany zarząd Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Sławomir Pietrzak w rozmowie z Onetem powiedział, że był przeciwny pomysłowi przeniesienia Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi z Janowa Podlaskiego do Warszawy. Pietrzak sugeruje, że to może być powód jego odwołania. Do pełnienia obowiązków prezesa oddelegowany został Grzegorz Czochański.

Premier obiecał mniejszą liczbę wiceministrów. Właśnie powołano nowego

Tomasz Robaczyński został wiceministrem finansów odpowiedzialnym za budżet. Jego powołanie zbiegło się w czasie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą ograniczenia liczby sekretarzy i podsekretarzy stanu. W środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, przypomniała, że 8 marca wygasają powołania tych wiceministrów, którzy byli nimi w rządzie Beaty Szydło.

Wielka prywatyzacja na celowniku. "Nie sprzedaje się sreber rodowych"

Spółka PKP SA jest w stanie zapewnić sobie odpowiednie środki finansowe, by odkupić sprywatyzowaną wcześniej spółkę PKP Energetyka – poinformował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Na razie kolejowy przewoźnik toczy przed sądem batalię o stwierdzenie nieważności transakcji z 2015 roku.

Pentagon chce wydłużyć "złotą godzinę"

Pentagon chce wydłużyć "złotą godzinę", czyli czas od odniesienia urazu do udzielenia pomocy. Amerykańscy żołnierze na polach walki mieliby ze sobą specjalny środek, który podany po odniesieniu ran spowalniałby procesy życiowe do czasu nadejścia ratunku. O szczegółach tej innowacji w programie "24 Godziny" opowiadał Mateusz Walczak.

Droga za miliard. Wybrano wykonawcę odcinka ekspresówki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała włoską firmę Salini Impregilo do zaprojektowania i wybudowania 18 kilometrów odcinka drogi ekspresowej S7 od Krakowa do węzła Widoma w województwie małopolskim. Koszt inwestycji wyniesie ponad miliard złotych.

"Biznes dla Ludzi", 6.03

Zakaz handlu w niedziele oraz targi motoryzacyjne w Genewie - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Szef Solidarności: niedzielny zakaz handlu wywołuje wściekłość niektórych ludzi

Solidarność będzie zabiegać o doprecyzowanie przepisów dopuszczających pracę zmianową także w niedziele i święta – zapowiedział we wtorek szef związku Piotr Duda. Tym samym ma się zwiększyć grupa osób, mających wolne od pracy niedziele i dni świąteczne. Przewodniczący Solidarności ocenił także, iż wprowadzenie ograniczeń w niedzielnym handlu jest sukcesem związku, a nowe prawo wywołuje "wściekłość niektórych ludzi".

Rząd dorzuci się do budowy mieszkań komunalnych

Do 2025 roku w budżecie państwa zostanie zapewnione ponad 6 miliardów złotych na dofinansowanie budowy mieszkań komunalnych - zapowiedział wiceszef Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Kazimierz Smoliński. Jego zdaniem to może wystarczyć na wybudowanie 170 tysięcy takich lokali.

"Bilans", 6.03

Plany warszawskiej giełdy, nowe opłaty do paliwa oraz zmiany w prawie pracy - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Kasety i winyle wracają do łask

Kasety magnetofonowe, magnetofon szpulowy, winyle - te nazwy odchodziły do lamusa, a teraz powracają z szansą na drugie życie. Za kolekcjonerski sprzęt muzyczny trzeba zapłacić bajońskie sumy. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedzi szukali goście Rafała Wojdy w programie "Świat".

Zielone światło dla Konstytucji Biznesu. Flagowa reforma przyjęta przez Sejm

Konstytucja Biznesu, jedna z kluczowych reform rządu PiS, wyszła właśnie z parlamentu i od wejścia w życie dzieli ją tylko podpis prezydenta. - Nowe prawo poprawi prowadzenie biznesu - oceniła przyjęte we wtorek przez Sejm regulacje szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii, minister Jadwiga Emilewicz. Z kolei wiceminister Mariusz Haładyj dodał, że jest to "odpowiedź na postulaty podnoszone od wielu lat przez polskich przedsiębiorców".

Europejska odpowiedź na plany Trumpa. Ceny mogą wzrosnąć

Jeśli Biały Dom wprowadzi cła na import stali i aluminium, Bruksela może nałożyć cła na niektóre produkty sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych do Europy. Komisja Europejska przygotowała już listę produktów z USA, na które mogą zostać nałożone cła. Do dokumentu dotarł Bloomberg.