Najnowsze

Najnowsze

Nie chciał zrobić tortu na wesele gejów. Sprawa trafiła do sądu

Pozornie jest to spór o ciasto, ale tak naprawdę o granice wolności światopoglądowej. Pięć lat temu Charlie Craig i David Mullins wybrali się do jednej z cukierni w Lakewood w stanie Kolorado. Chcieli, by Jack Phillips upiekł im tort weselny. Ten jednak odmówił tłumacząc, że nie robi tortów na wesela osób tej samej płci. Klienci poczuli się zażenowani i skrzywdzeni. Sprawa trafiła do amerykańskiego Sądu Najwyższego. Materiał programu "24 Godziny".

Chcą wprowadzić zmiany w budowie popularnej elektroniki. "Tylne drzwi" dla służb

Niemcy planują stworzenie regulacji prawnych, które będą zmuszać producentów sprzętu elektronicznego do wbudowywania tzw. tylnych drzwi w urządzenia. Mają one umożliwiać organom ścigania i służbom łatwiejszy dostęp do danych. Chcą też wprowadzenia prawa podobnego do tego, jakie dyskutowane jest w USA i dotyczy możliwości zdalnego hakowania dowolnego komputera.

Dobrowolne odejścia z pracy w Orange. Nowe ustalenia

Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi umowę społeczną na lata 2018-19, w ramach której z dobrowolnych odejść będzie mogło skorzystać maksymalnie 2680 pracowników - podała spółka w komunikacie. Umowa przewiduje też między innymi możliwość podwyżki wynagrodzeń. Efekt tej umowy zostanie uwzględniony w księgach IV kwartału 2017 roku.

Mateusz Morawiecki będzie nowym premierem? "To ekonomiczny hochsztapler"

Uważam, że Mateusz Morawiecki to hochsztapler ekonomiczny, który mami nas wielkimi projektami, których nie będzie realizował - powiedział Ryszard Petru pytany o doniesienia, że szef resortów finansów i rozwoju może zostać premierem. - To jest człowiek, który jest znany z takiej fantastyki gospodarczej - dodał gość "Kropki nad i" w TVN24.

"Biznes dla Ludzi", 5.12

Batalia o polski transport, praca podczas świąt oraz zarobki linii lotniczych - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" na który zaprasza Mateusz Walczak.

"Bilans", 05.12

Zniesienie limitu składek na ZUS - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC oraz Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego Pracodawców RP. Rozmowa dotyczyła także ograniczenia sprzedaży alkoholu oraz wniosków o emerytury.

Najlepsze i najgorsze linie lotnicze na świecie

Amerykańskie GoJet Airlines są najlepszymi liniami lotniczymi na świecie. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez brytyjskiego dostawcę ubezpieczeń medycznych Get Going. Na drugim biegunie znalazły się linie Air China i Air Asia.

Senat łata dziury w niedzielnym zakazie handlu. "Biedronka czy Lidl nie mają piekarni"

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji chce, żeby sklepy w Wigilię i Wielką Sobotę były otwarte przynajmniej do godziny 16, czyli o dwie godziny dłużej niż przewiduje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele w wersji uchwalonej przez Sejm. Z kolei Solidarność jest za przedłużeniem niedzielnego zakazu nawet do poniedziałkowego świtu. Dużo uwag ma też Biuro Legislacyjne Senatu.

Ważą się losy wielkiej fuzji na rynku bankowym w Polsce

PZU czeka na efekty rozmów między Pekao i Alior Bankiem, ale wyniki analiz będą już po Nowym Roku - poinformował prezes PZU Paweł Surówka. Zaznacza, że fuzja obu banków nie jest jedynym branym pod uwagę wariantem, możliwe są inne formy współpracy.

Ratunek dla świecącego pustkami lotniska w Radomiu? "To byłby pierwszy krok"

Port lotniczy w Radomiu znowu świeci pustkami. Pojawia się jednak światełko w tunelu w związku z planami wprowadzenia "ciszy nocnej" na Lotnisku Chopina. Samoloty, zamiast do Warszawy w godzinach objętych zakazem, mogłyby latać na południe Mazowsza. Radomski port wystąpił już o zgody na wykonywanie nocnych lotów. - To byłby dobry pierwszy krok i uwiarygodnienie lotniska - ocenia w rozmowie z tvn24bis.pl Sebastian Gościniarek, partner w firmie doradczej BBSG.

Zmiana waluty w Polsce? Trzy scenariusze w sprawie euro

Wejście do strefy euro będzie najkorzystniejsze dla Polski, mniej korzystne będzie odwlekanie tej decyzji, a najmniej korzystna formalna deklaracja, że euro nie przyjmujemy - to generalne wnioski z zaprezentowanego we wtorek raportu Fundacji Schumana "Co dalej z euro?".

Dobre informacje dla kredytobiorców. Decyzja w sprawie stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie - poinformowano we wtorkowym komunikacie. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński podtrzymał, że stopy procentowe powinny pozostać bez zmian do końca 2018 roku. Dodał, że ostatnie dane makroekonomiczne umocniły go w tym przekonaniu.

Ta zmiana "rozkłada zupełnie budżet". Karczewski: to strzał w kolano

Strzał w kolano i propozycja, która rozkłada budżet - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski ocenił we wtorek przewidziane w procedowanej w Senacie ustawie zniesienie górnego limitu składek na ZUS. - Należy się zastanowić bardzo wnikliwie, sto razy zastanowić, nim się proponuje jakąś decyzję, której nie mamy w naszym programie PiS - dodał.

Przejęcia na polskim rynku medialnym i telekomunikacyjnym

Cyfrowy Polsat złożył zlecenia nabycia łącznie pakietu około 32 procent akcji Netii. Spółka poinformowała, że zamierza też ogłosić wezwanie w celu zwiększenia udziałów do 66 procent ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy telekomunikacyjnej firmy. Z kolei Grupa Polsat poinformowała, że kupiła od ZPR Media udziały w spółkach posiadających kanały telewizyjne.

Mniej na ZUS. "Pod projektem pierwszy podpis złożył prezes Jarosław Kaczyński"

Płacenie mniejszych składek przez część firm, czyli tak zwany "mały ZUS dla małych firm", może zostać wprowadzone w 2019 roku. - Zakładam, że projekt ustawy o tzw. małej działalności gospodarczej trafi pod obrady Sejmu w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia - powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przypomniała, że to projekt poselski, pod którym pierwszy podpisał się prezes PiS.