Najnowsze

Najnowsze

Lekarze pozostawili nożyczki w brzuchu. Błąd odkryto po 34 latach

73-letni obecnie mieszkaniec irackiego Kurdystanu przeszedł w 1984 roku operację jelita. Z niewiadomych powodów w czasie zabiegu w jego ciele pozostała połowa chirurgicznych nożyczek. Do tej pory Abdul Kadir żył w kompletnej nieświadomości swojej sytuacji. Nie skarżył się na ból ani inne problemy, mimo że w jego ciele był kawałek metalu długości aż 12 centymetrów. Gdy ostatnio się to zmieniło i poczuł ból w okolicach nerki, podczas badań wykryto pozostałość z przeszłości. Abdul pomyślnie przeszedł operację wyjęcia nożyczek. Dlaczego popełniono błąd 34 lata temu? Tego nie będzie można już ustalić, bo przeprowadzający operację lekarze zmarli kilka lat temu. Materiał programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 14.03

Komisja Kodyfikacyjna za zmianami w prawie pracy. O projekt Robert Stanilewicz w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS pytał profesor Monikę Gładoch, prawniczkę, wiceprzewodniczącą Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Kolejnym gościem była Monika Styczyńska, dyrektor ds. rekrutacji w ManpowerGroup.

"Bilans", 14.03

O planowaną przez Donalda Trumpa podróż na Marsa Robert Stanilewicz pytał w programie "Bilans" TVN24 BiS Krzysztofa Ziołkowskiego z Polskiej Akademii Nauk.

Jak sprawić, by praca sprawiała przyjemność?

Jak sprawić, żeby praca była przygodą, a nie codzienną rutyną? Jak znaleźć odpowiedź na z pozoru błahe pytania o własne cele i motywacje? Oraz jak to jest, rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Na te pytania próbowali odpowiedzieć w programie "Świat" TVN24 BiS goście Rafała Wojdy.

O krok od dużych zmian w Kodeksie pracy. Komisja przyjęła projekty nowych przepisów

Zgodnie z planem Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy przyjęła dzisiaj dwa projekty nowych Kodeksów pracy - indywidualnego i zbiorowego. Przyjęte propozycje nowych przepisów oceniła w programie "Biznes dla ludzi" TVN24 BiS prof. Monika Gładoch, wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej. Projekty kodeksów nie są gotowymi projektami ustaw. O tym, czy nadać im dalszy bieg, zdecyduje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Ryszard Petru o premierze Morawieckim: kiedyś o euro myślał inaczej

Eksperci, politycy opozycji i organizacje pozarządowe powinny edukować i uświadamiać społeczeństwo na temat korzyści i strat związanych z wejściem Polski do strefy euro - wynika ze środowej debaty stowarzyszenia Plan Petru. Lider stowarzyszenia Ryszard Petru wypomniał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu na Twitterze, że kiedyś "myślał inaczej" w sprawie przyjęcia euro.

Tusk apeluje do Trumpa o powrót do rozmów. "Czyń handel, nie wojnę"

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował w środę do prezydenta USA Donalda Trumpa "o powrót do rozmów" między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską w sprawie handlu. Amerykański prezydent w ubiegłym tygodniu podpisał rozporządzenie nakładające cła na stal i aluminium. Bruksela protestuje przeciwko tej decyzji i zapowiada cła na wybrane produkty ze Stanów Zjednoczonych.

Polacy stracili w ciągu roku niemal dwa miliardy złotych

Około 280 miliardów złotych - łącznie taką kwotę Polacy trzymali w ubiegłym roku na lokatach bankowych. Roczne odsetki od tej sumy to 3,4 miliarda złotych. Ceny rosły jednak szybciej. Z wyliczeń Expandera wynika, że po uwzględnieniu odsetek i inflacji, lokaty przyniosły nam w 2017 roku 1,9 miliarda złotych straty. - Przeciętna lokata bankowa nie da realnie zarobić także w 2018 i 2019 roku – dodaje Bartosz Turek z Open Finance.

Tysiące par butów przed Kapitolem. Wyjątkowy protest

Zwolennicy ograniczenia dostępu do broni zorganizowali niezwykłą akcję. Na trawniku przed Kapitolem w Waszyngtonie ułożono 7 tysięcy par butów. Liczba nie jest przypadkowa. 7 tysięcy dzieci zginęło od broni palnej tylko przez ostatnich 6 lat, czyli od tragedii w Sandy Hook. Organizatorzy akcji podkreślali, że trzeba podjąć działania, aby takich ofiar więcej nie było. Więcej w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Bitcoin ma swój pomnik

Kryptowaluta doczekała się poświęconego jej pomnika. Co ciekawe zbudowano go w Słowenii. Symbol bitcoina umieszczono na nowo wybudowanym rondzie w miejscowości Kranj. Jak poinformował burmistrz, wyboru dokonali sami mieszkańcy, a Kranj to miejscowość, gdzie siedzibę ma kilka firm technologicznych, więc taki wystrój ronda wszystkim wydał się jak najbardziej odpowiedni. Więcej w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Naukowcy szukają sposobu na zagrażającą Ziemi asteroidę

Hammer – to skrótowa nazwa pojazdu kosmicznego, który ma zapobiec zderzeniu asteroidy z Ziemią. Naukowcy z NASA i innych instytucji opracowali już koncepcję projektu, którego pełna nazwa w tłumaczeniu na polski oznacza: Hiperszybki Pojazd Reagowania na Zagrożenie Asteroidą. Do rozbicia mniejszych obiektów ma być użyte rzeczywiście coś w rodzaju młota (hammer - ang.), ale większe asteroidy mają być niszczone ładunkiem jądrowym. Wprawdzie, jak wynika z obliczeń, największe zagrożenie może nastąpić dopiero po 2100 roku, ale nie jest wcale iluzoryczne - prawdopodobieństwo jest zbliżone do trafienia „4” w Lotto. O szczegółach w programie "24 Godziny" opowiadał Mateusz Walczak.

"Biznes dla Ludzi", 13.03

Narodowy Bank Polski prognozuje, że w najbliższych latach do Polski mogą nadal przyjeżdżać setki tysięcy Ukraińców rocznie. O te prognozy Robert Stanilewicz w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS pytał Łukasza Kozłowskiego, głównego ekonomistę Pracodawców RP.

"Bilans", 13.03

O dymisjach wiceministrów Robert Stanilewicz rozmawiał w programie "Bilans" TVN24 BiS z publicystą Grzegorzem Cydejko oraz Bartoszem Godusławskim z "Dziennika Gazety Prawnej".

Nowy urząd ma pomóc znaleźć pracę za granicą

Komisja Europejska zaproponowała we wtorek utworzenie Europejskiego Urzędu do spraw Pracy, który ma ułatwić szukanie zatrudnienia za granicą, między innymi przez informacje o miejscach pracy i wskazówki dotyczące obowiązującego w danym kraju prawa. Zapowiedziano także zmianę przepisów tak, aby wszyscy pracownicy i samozatrudnieni zyskali dostęp do ochrony socjalnej w pełnym wymiarze.

Jak to jest być artystą?

Co to jest za zawód: artysta? Jak ocenić i wycenić dzieło sztuki oraz co w ogóle można nazywać sztuką? Na te tematy rozmawiali goście Rafała Wojdy w programie "Świat" TVN24 BiS. W programie szukano też odpowiedzi na pytanie, kim jest krytyk i na czym polega jego wpływ na rynek sztuki.

Pensje za duże na 500 plus. Rodziny muszą zwracać pieniądze

Setki rodzin w całej Polsce pobierających 500 plus muszą zwrócić otrzymane z gmin świadczenia. Najczęstszym powodem jest przekroczenie progu dochodowego uprawniającego do wypłaty 500 złotych na pierwsze dziecko. Duża część rodziców zwraca pieniądze dobrowolnie. - W przypadku "niepokornych" wstępujemy na drogę egzekucji - mówi Jan Żądło z urzędu miejskiego w Krakowie.

Dom na rajskiej wyspie do kupienia za grosze

Marzysz o tym, aby mieć dom na Karaibach? Jest na to szansa. Możesz zostać nowym właścicielem willi na jednej z panamskich wysp. Wystarczy kupić specjalny kupon za 10 dolarów, czyli równowartość około 34 złotych, i wziąć udział w loterii. Na oryginalną metodę sprzedaży posiadłości zdecydowała się amerykańska para.

Opozycja chce badać "uwłaszczenie się PiS". "To szukanie sensacji na siłę"

Nowoczesna chce powołania komisji śledczej "do spraw uwłaszczenia się Prawa i Sprawiedliwości na państwowym majątku". Do Sejmu ma wkrótce trafić projekt właściwej uchwały. W poniedziałek posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli powołanie zespołu śledczego w tej sprawie. - To jest szukanie sensacji na siłę - ocenił wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Kontrole w sprawie zakazu handlu w niedziele. Pomoc policji i pierwsze kary

Pierwsza niedziela wolna od handlu okazała się bardzo pracowita dla inspekcji pracy. W zależności od województwa inspektorzy przyjęli od kilku do nawet setki zgłoszeń o łamaniu zakazu - wynika z informacji zebranych przez tvn24bis.pl. Posypały się pierwsze kary, w niektórych przypadkach konieczna okazała się pomoc policji.