Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi". Wakacyjne wyjazdy Polaków

Polscy turyści jako wakacyjny kierunek najczęściej wybierają Grecję. Coraz popularniejsza jest też Macedonia. Popularność tego kierunku wzrosła o kilkaset procent. O trendach w turystyce w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Paweł Blajer rozmawiał z Pawłem Kunzem z Fly4Free.

Chleb po 10 złotych? "Dziś bardziej obawiałbym się o ceny masła"

Ceny chleba nie osiągną poziomu 10 złotych za bochenek, ale nawet o jedną trzecią mogą podrożeć inne produkty spożywcze - uważa Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności. W ten sposób Gantner odniósł się do prognoz przedstawionych przez rolników, którzy szacują, że z powodu suszy znacznie wzrosnąć mogą ceny między innymi pieczywa. - Dziś bardziej obawiałbym się o ceny masła niż chleba - dodał Gantner, który uważa, że rząd powinien ogłosić stan klęski żywiołowej.

Inspektorzy chcą protestować. "Frustracja osiągnęła wysoki poziom"

Frustracja w środowisku inspektorów transportu drogowego osiągnęła wysoki poziom. Przygotowujemy się do protestu - zapowiedział przewodniczący Związku Zawodowego Inspektorów Transportu Drogowego Hubert Jóźwik. Związkowcy chcą między innymi uznania ITD za służbę mundurową. W przyszłym tygodniu komitet protestacyjny inspektorów wystosuje pismo do premiera Mateusza Morawieckiego.

Polacy wyprodukują banknoty dla Gwatemali

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych podpisała z Banco de Guatemala umowę na produkcję banknotów o nominałach 5 i 10 quetzali - poinformowała w poniedziałek spółka. Wytwórnia rozpocznie produkcję banknotów dla banku centralnego Gwatemali jeszcze w tym roku.

Być jak James Bond. Kultowy samochód szpiega trafi do sprzedaży

Zamożniejszych fanów Jamesa Bonda czeka nie lada gratka. Już wkrótce będą mogli kupić własnego srebrnego Astona Martina DB5. Takim samym pojazdem słynny brytyjski szpieg poruszał się między innymi w filmie "Goldfinger". Auto będzie wyposażone w obracające się tablice rejestracyjne i inne gadżety, a wyprodukuje je ta sama fabryka, która stworzyła oryginalne DB5.

Kradzież pieniędzy przez podmianę kart SIM. Urząd ostrzega

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wystąpił do dostawców mobilnych usług telekomunikacyjnych i Związku Banków Polskich, aby podjęli działania przeciw nadużyciom, w wyniku których dochodzi do kradzieży pieniędzy z kont bankowych - poinformował w poniedziałek Urząd Komunikacji Elektronicznej.

"Groteskowe żądania LOT-u". Związkowcy nie zapłacą prawie dwóch milionów złotych

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT domaga się ponad 1,75 miliona złotych od trzech związków zawodowych działających w spółce. Ma to być rekompensata za straty, jakie przewoźnik poniósł w związku z zapowiedziami strajku, do którego ostatecznie nie doszło. Jak wyjaśnił w rozmowie z TVN24 Adrian Kubicki, rzecznik prasowy spółki, "to roszczenia, które wprost wynikają z utraconej sprzedaży". - Związki zawodowe pomimo zakazu sądowego przekonywały opinię publiczną, że będzie strajk - mówi Kubicki. Piotr Szumlewicz z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych określił działania zarządu mianem "oburzających". - Związki nie zapłacą tych pieniędzy - zapowiedział.

"Do brexitu może jeszcze nie dojść"

Unijny komisarz do spraw ekonomicznych i finansowych Pierre Moscovici oświadczył, że do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej "teoretycznie" może jeszcze nie dojść. Zastrzegł jednak, że najpewniej brexit stanie się faktem.

Chce gigantycznego odszkodowania od linii lotniczych. Za zeza

Model Nick Harrold domaga się 7 milionów funtów, czyli równowartości 33,6 miliona złotych, od niemieckiej linii lotniczej Lufthansa. 56-latek na co dzień mieszkający w Londynie twierdzi, że wypadek, do którego doszło tuż przed wejściem na pokład samolotu, uniemożliwia mu pracę.

Musk nie chce więcej odpoczywać. "To nie jest opcja"

Arianna Huffington, amerykańska businesswomen i założycielka serwisu "The Huffington Post" wezwała Elona Muska, aby ten mniej pracował, a więcej odpoczywał. Szef Tesli odpisał jej na Twitterze w środku nocy po powrocie z fabryki. Stwierdził, że nie jest to możliwe. W niedawnym głośnym wywiadzie Musk przyznał, że pracuje po 120 godzin tygodniowo, co rujnuje jego życie prywatne. Publikacja mocno odbiła się na kursie giełdowym jego spółki.

Minister finansów zapowiada zmiany w podatkach

Na razie utrzymujemy górną stawkę VAT na poziomie 23 procent - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Zapowiedziała jednak obniżenie z 8 do 5 procent stawki podatku na niektóre produkty.

Turcja próbuje ratować walutę. Umowa z Katarem

Banki centralne Kataru i Turcji podpisały umowę, która ma zapewnić stabilność finansową Turcji i ratować turecką lirę przed dalszym słabnięciem poprzez wymianę kapitału w katarskich rialach na turecką lirę - podała strona katarska.

Pierwsza taka wyspa w regionie. Władze stawiają na "zielone zasilanie"

Jeszcze w tym roku na greckiej wyspie Tilos ma ruszyć specjalny system zielonego zasilania, co uczyni z niej pierwszą wyspę regionu, której system energetyczny działa wyłącznie w oparciu o energię ze słońca i wody - podała agencja Associated Press. System ma kosztować 14 milionów euro. Zdecydowaną większość pieniędzy wyłoży Unia Europejska.

Życie kobiet w Iranie bez tajemnic. "To mężczyzna musi zrobić pierwszy krok"

- Kobiety są traktowane jak 50 procent mężczyzny i mają znacznie mniej praw - powiedziała Karolina Kozioł, podróżniczka i autorka filmu "Za zamkniętymi drzwiami. Iran". Jak dodała, kobieta nie ma na przykład prawa wziąć rozwodu. - To mężczyzna musi zrobić pierwszy krok - opowiadała. Iranki mają również problem z opuszczaniem kraju. - Jeżeli wyjdziesz za mąż musisz otrzymać zgodę od męża, by otrzymać paszport. Jeżeli jej nie będzie, to nie jesteś w stanie opuścić kraju - wyjaśniał gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Motocyklem po jednych z najpiękniejszych tras świata

Transfogaraska i Transalpina - to zdaniem niektórych najpiękniejsze trasy nie tylko w Rumunii, ale i na świecie. Cechują je liczne zakręty, wodospady oraz wspaniałe widoki. Jak mówiła Bernadetta Lipko, podróżniczka, warto zarezerwować cały dzień na przejazd trasami. - Polecamy wybrać się do Rumunii na dłuższy czas i zwiedzić także Konstancę oraz Braszów - podkreśliła motocyklistka. Drugie z miast jest zresztą nazywane "rumuńskim Hollywood". Wszystko ze względu na wielki napis umieszczony na wzgórzu. - Miasteczko jest podobne do Kazimierza Dolnego, tylko ze wzgórzami i z tym wielkim podświetlanym napisem - opowiadał Paweł Lipko. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje podróż do Rumunii?

Planujesz wycieczkę do Rumunii? Bilet lotniczy w dwie strony z Warszawy do Bukaresztu można nabyć już za 244 złote. Nocleg na miejscu kosztuje zaś od 21 do 932 złotych za dobę. Alternatywą jest dziewięciodniowa, zorganizowana wycieczka rowerowa za którą trzeba zapłacić 1890 złotych. Z lokalnych przysmaków warto spróbować golonki oraz ciobra de burta, czyli rumuńskich flaków. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.