Najnowsze

Najnowsze

Tam, gdzie magia miesza się z rzeczywistością. Kuba bez tajemnic

Zobaczyć interesujące miejsce na Kubie to jedno, zrozumieć jej historię to drugie, ale umieć ją przekazać to już jest wyższa szkoła jazdy. Adam Kwaśny, autor książki "Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela", uchyla w niej rąbka tajemnicy afrykańskich czarowników na wyspie. Pokazuje, jak kubańscy bogowie towarzyszą ludziom w ich doczesnym życiu. Opowiada, gdzie dusze Kubańczyków trafiają po śmierci. Materiał programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Polskie megalotnisko bez pieniędzy z Unii Europejskiej. Rząd ma nowy pomysł

Polska będzie starała się o uzyskanie unijnego wsparcia przy budowie części kolejowej i drogowej Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) - poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Zaznaczył jednocześnie, że obecnie unijne przepisy nie pozwalają na wspieranie budowy lotnisk, z wyjątkiem kwestii dotyczących poprawy bezpieczeństwa.

Ile kosztuje podróż do Niemiec?

Bilet na autobus z Warszawy do Berlina można kupić już za 12 złotych. Dwudniowa wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej, czyli niemieckiej części Gór Połabskich, to koszt około 530 złotych. Nocleg w Berlinie znajdziemy już za 109 złotych. Za kiełbaskę z frytkami w niemieckiej stolicy zapłacimy około 15 złotych, a za obiad w Dortmundzie - około 45 złotych. Kufel piwa mass (ponad litr pojemności) na Oktoberfest kosztuje mniej więcej 46 złotych. Materiał programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Podróż do Rugii. "Znajomi pytali, czy to naprawdę Niemcy"

Rugia to największa wyspa Niemiec. Jedną z jej największych atrakcji jest Park Narodowy Jasmund, słynący z kredowych klifów. - Widoki przypominają bardziej wybrzeża Irlandii. Po powrocie z Rugii moi znajomi często mnie pytali: "Karolina, naprawdę byłaś w Niemczech w takim miejscu?" - mówiła w programie "Pokaż nam świat" podróżniczka Karolina Zadrożna.

Na placach, dachach i na wodzie. Święto kina niezależnego w Krakowie

Około 200 tytułów i 300 projekcji filmowych znalazło się w programie 11. międzynarodowego festiwalu kina niezależnego Netia Off Camera, który w piątek rozpoczął się w Krakowie. - Całe miasto zamienia się na te kilka dni w jedno wielkie kino plenerowe. Filmy można oglądać pod chmurką, na przykład na dachach krakowskich kamienic. Nazywa się to potocznie "dachowanie". Filmy można też podziwiać na wodzie, czyli na pływających po Wiśle barkach - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. Przypomina, że za zwycięstwo w konkursie głównym można zdobyć jedną z największych nagród na świecie. - Wysokość nagrody to aż 100 tysięcy dolarów. Oprócz tego można wygrać milion złotych na kolejną produkcję pod warunkiem, że chociaż w połowie zostanie zrealizowana na terenie Polski - relacjonuje.

Magiczna moc koncertów. Poprawiają samopoczucie i zdrowie

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że regularne chodzenie na koncerty pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie. Wśród badanych uczestników koncertów stwierdzono wzrost samooceny, lepsze poczucie więzi z innymi oraz pobudzenie mózgu. Naukowcy przyznają, że na koncertach trzeba oczywiście uważać na słuch, ale poza tym widzą same pozytywne aspekty. Materiał programu "24 Godziny".

Niemiec postawił własny znak przy drodze. Uwaga na "smombie"

"Smombie" to słowo powstałe z połączenia nazw smartfon i zombie. Oznacza ludzi tak zapatrzonych w swoje telefony, że zatracili kontakt z rzeczywistością. Nawet podczas chodzenia po ulicach. I mogą być przez to niebezpieczni. Dlatego w niemieckim mieście Reutlingen jeden z mieszkańców postanowił zapobiec nieszczęściom. I ustawił przy jednej z ulic stworzony przez siebie znak, ostrzegający przed ludźmi, którzy spacerują zapatrzeni w wyświetlacze swoich aparatów. Materiał programu "24 Godziny".

Prezes LOT: sąd zakazał przeprowadzenia strajku. Związkowcy nie odpuszczają

Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do wniosku zarządu PLL LOT i zakazał przeprowadzania strajku na podstawie referendum związków zawodowych - poinformował w piątek prezes linii lotniczych Rafał Milczarski. - Strajk odbędzie się - odbijają piłeczkę związkowcy. Ich zdaniem decyzja sądu o zakazie strajku to ograniczanie swobód obywatelskich. Związkowcy proszą o pomoc Rzecznika Praw Obywatelskich.

Nowe zadania dla wiceministra

Premier Mateusz Morawiecki powołał w piątek sekretarza stanu w Ministerstwie Energii Michała Kurtykę na stanowisko pełnomocnika do spraw Prezydencji COP24 – poinformował resort energii. Szczyt klimatyczny COP24 odbędzie się w grudniu 2018 roku w Katowicach.

Zmiany w specustawie mieszkaniowej. Oficjalny projekt poznamy po majówce

Zakończyły się konsultacje projektu specustawy mieszkaniowej. Część zaproponowanych zmian znajdzie miejsce w projektowanych przepisach - zapewnił wiceszef Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń. Wiceminister zapowiedział, że poprawiony projekt specustawy resort przedstawi po majówce. Nowe przepisy mają przyspieszyć inwestycje mieszkaniowe w Polsce.

Związkowcy proszą ministra o ratowanie państwowej spółki. Firma odpowiada

Związkowcy proszą ministra spraw wewnętrznych "o pomoc w ratowaniu" Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. "Spółka potrzebuje natychmiastowego wsparcia ze strony rządu i powrotu kompetentnych fachowców, jeśli ma realizować ważne państwowe projekty" - napisali w liście. Władze spółki Skarbu Państwa nie zgadzają się zarzutami przedstawionymi przez związkowców i wskazują na szereg podjętych działań.

Jan Szyszko nie będzie przewodniczącym szczytu klimatycznego

Polskim kandydatem na przewodniczącego konferencji klimatycznej ONZ w Katowicach COP24 w grudniu będzie sekretarz stanu w Ministerstwie Energii. Według źródeł Polskiej Agencji Prasowej będzie to Michał Kurtyka. W ubiegłym roku nominowanym do tej funkcji przez kraje Europy Wschodniej był były minister środowiska Jan Szyszko.