Najnowsze

Najnowsze

Unia i samorządy sfinansują zapowiedź Morawieckiego. Startuje nowy program

Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier - stwierdził w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, inaugurując program Dostępność plus. Szef rządu podpisał w poniedziałek Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025. Środki na realizację programu w większości mają pochodzić z funduszy europejskich oraz budżetów samorządów.

Budżet z nadwyżką po pierwszym kwartale

W okresie od stycznia do marca 2018 roku zrealizowano dochody budżetowe w wysokości 88,5 miliarda złotych, a wydatki w wysokości 85,3 miliarda złotych - podało w poniedziałek Ministerstwo Finansów w komunikacie o szacunkowym wykonaniu budżetu w pierwszym kwartale. Nadwyżka wyniosła 3,1 miliarda złotych - poinformował resort.

Iran wprowadza oficjalny zakaz obrotu kryptowalutami

Iran wprowadza oficjalny zakaz obrotu kryptowalutami - poinformowała w poniedziałek agencja Associated Press, powołując się na źródła w irańskiej prasie. Zdaniem AP decyzja Teheranu ma związek z wyjątkowo niskim kursem irańskiego riala.

Minister: koncepcja nowego podatku za około dwa tygodnie

W Ministerstwie Finansów trwają analizy i prace koncepcyjne w sprawie daniny solidarnościowej na rzecz wsparcia dorosłych niepełnosprawnych - głosi oświadczenie szefowej resortu Teresy Czerwińskiej. Gotowe rozwiązanie ma być przedstawione za około dwa tygodnie.

Jest nowy stary prezes giełdy

Podczas poniedziałkowego walnego zgromadzenia GPW Marek Dietl został wybrany na prezesa spółki. Rozpocznie nową czteroletnią kadencję na tym stanowisku.

Gospodarka urosła o 4,6 procent. Nowe szacunki

Polska gospodarka w 2017 roku urosła o 4,6 procent - wynika z komunikatu GUS. To tyle, ile wcześniej szacowano. Niższy od poprzedniego jest jednak szacunek wzrostu gospodarki w czwartym kwartale 2017. Wyniósł on 4,9 procent, a nie 5,1 procent.

Przegląd prasy. Windykacyjna spółka pod lupą premiera i służb

Premier zwołał w piątek naradę w sprawie sytuacji w spółce GetBack SA, a Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i zwróciła się o wsparcie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - napisał w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

Wszystkie smaki Hiszpanii

Paella, fabada asturiana, gazpacho, chorizo - w skład kuchni hiszpańskiej wchodzą zarówno potrawy o typowo śródziemnomorskim rodowodzie z południowego wybrzeża, potrawy ludów pasterskich, jak i kuchnia wywodząca się z tradycji morskich. O smakach tego kraju, w programie "Pokaż nam świat", opowiadał Adrian Stojewski, kucharz i podróżnik.

Ile kosztuje podróż do Hiszpanii?

Hiszpania od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród polskich turystów. Jakub Porada, gospodarz programu "Pokaż nam świat", proponuje wyjazd do Santander. - To taki hiszpański Sopot - przekonuje. Loty w obie strony do tego portu, znajdującego się nad Zatoką Biskajską, można kupić już za około 150 złotych. Inną godną polecenia opcją jest wycieczka na Costa Brava. Sześciodniowy pobyt dla dwóch osób kosztuje około 1900 złotych.

Masowa ucieczka firm z Katalonii. Przez polityczny kryzys

Prawie 4 tysiące firm przeniosło swoje siedziby z Katalonii do innych części Hiszpanii między styczniem 2017 roku a marcem tego roku. Głównym powodem opuszczania regionu przez przedsiębiorców jest niestabilność polityczna, spowodowana dążeniami separatystycznymi Katalończyków.

Kierowca może uniknąć kary. Zmiana przepisów coraz bliżej

Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym w związku ze stanem wyższej konieczności nie będzie skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy. Zakłada to nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, którą senatorowie zajmą się na najbliższym posiedzeniu. Kierowcy, choć oceniają pozytywnie szykowane zmiany, to zwracają uwagę na możliwe trudności w stosowaniu przepisów.

Największy samolot świata po pierwszych testach

Ma dwa kokpity, sześć odrzutowych silników i rozpiętość skrzydeł dłuższą niż boisko do piłki nożnej. Mowa o największym samolocie na świecie o nazwie Stratolaunch, który niebawem ma wzbić się w powietrze.

Rząd odkłada na półkę kontrowersyjny projekt w sprawie internetu

Ministerstwo Cyfryzacji odkłada na półkę prace nad projektem ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Resort skupia się teraz na konsultacjach zaleceń Komisji Europejskiej odnośnie walki z nielegalnymi treściami w internecie. Zamierza zorganizować cykl spotkań na temat wolności wypowiedzi w sieci.

Polacy coraz chętniej inwestują w mieszkania na wynajem

Mieszkania nadal stanowią bardzo interesującą formę inwestycji. W porównaniu do ubiegłego roku do 28 procent zwiększył się odsetek nabywców mieszkań z przeznaczeniem pod wynajem - wynika z przekazanej PAP analizy RynekPierwotny.pl oraz Metrohouse.