Najnowsze

Najnowsze

"Chcemy pokazać ludziom wszystkie żyjące zwierzęta". Niezwykły projekt

- Na świecie jest około 15 tysięcy gatunków zwierząt, robimy im portrety w studio już od 12 lat (...) chcemy pokazać ludziom wszystkie żyjące zwierzęta, którymi opiekują się ludzie - mówi o projekcie "The Photo Ark" Joel Sartore. - Jesteśmy w połowie, sfotografowaliśmy około 7,5 tysiąca gatunków - dodaje. Gość cyklu "Pokaż nam świat" wskazuje, że projekt skończy się wraz z ukończeniem przez niego 70 lat. - Jest tyle zwierząt o których ludzie nie słyszeli, nie zdając sobie sprawy z istnienia większości z nich. Nigdy nie widzieli na przykład kondora królewskiego - zwraca uwagę Sartore.

Raty niektórych kredytów skoczą nagle o 30 procent. Ostrzeżenie

Program Rodzina na Swoim pomógł prawie 200 tysiącom kredytobiorców w tańszym zakupie mieszkania lub budowie domu. Sposób jego działania może być jednak zdradliwą pułapką, z dniem ustania dopłat rata kredytu nagle wzrośnie, w dzisiejszych warunkach o ponad 30 procent - informuje Home Broker.

Ceny przelotu, noclegu i posiłków. Praktyczne porady o podróży do Malezji

1999 złotych - tyle trzeba zapłacić za bilety lotnicze w dwie strony z Warszawy do Kuala Lumpur, z przesiadką w Katarze. Zainteresowani zorganizowaną 14-dniową wycieczką do Malezji muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 5999 złotych. Jakub Porada wskazuje, że wyszukiwarki mają niezwykle bogate oferty noclegów, które zaczynają się już od 13 złotych za dobę. Można wybierać także w potrawach. Nasi goreng, ais kaciang, czy świeżo wyciskany sok z arbuza, to obowiązkowe pozycje w menu.

"Wiele różnych kultur i kuchni". Malezja okiem podróżniczki

- Z jednej strony wielkie miasto, z drugiej czujemy się jak w klimatycznym, malutkim miejscu, to niesamowite połączenie - mówi o urokach Kuala Lumpur Oliwia Papatanasis, podróżniczka i fotografka. Jej zdaniem, "Malezja jest miejscem, które zbiera w sobie bardzo wiele różnych kultur, kuchni i można się tam w spokojny, nowoczesny sposób zapoznać z tym wszystkim". Gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS podkreśla, że by zwiedzać ten region świata wcale nie trzeba dysponować ogromnym budżetem.

Jaja droższe od kurczaków. "Niespotykana sytuacja może się pogłębiać"

Od kilku tygodni drożeją jaja w całej Europie. Obecnie na unijnym rynku kosztują już więcej niż mięso drobiowe. Wzrost cen jest widoczny także w Polsce. W pierwszym tygodniu listopada ich cena wzrosła ponad 10 procent w stosunku do poprzedniego tygodnia. Wzrostową tendencję cen wzmacniały dodatkowo przypadki ptasiej grypy w kilku krajach europejskich, przede wszystkim we Włoszech.

Porozumienie w sprawie wolnego handlu, ale bez USA. Trump krytyczny

Ministrowie handlu i spraw zagranicznych 11 krajów rejonu Pacyfiku uzgodnili na szczycie APEC w Wietnamie "zasadnicze elementy" wolnego handlu w ramach Partnerstwa Transpacyficznego - głosi opublikowany w sobotę rano komunikat. Wcześniej z TPP wycofały się Stany Zjednoczone.

Chcą skończyć z kolejką tirów do granicy z Ukrainą. Znamy oferty

Poprawa warunków na dojazdach do przejścia granicznego w Korczowej wraz z systemem wspomagającym zarządzanie ruchem. To założenia inwestycji w województwie podkarpackim, która ma być gotowa w drugiej połowie 2018 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zainteresowane realizacją zadania są dwie firmy.

"Emerytury na miarę Nobla". Morawiecki przyspiesza ze swoim pomysłem

- Wygląda na to, że Pracownicze Plany Kapitałowe będą racjonalne, ale rację mają pewnie także ci, którzy uważają, że ta uporczywa dobrowolność niejednego wkurzy - mówi Robert Stanilewicz. Zdaniem dziennikarza TVN24 BiS to "emerytury na miarę Nobla". Prowadzący cykl "3...2...1..." porusza także tematy związane z likwidacją górnego limitu składek ZUS oraz podwyższeniem prognoz dla Polski przez Komisję Europejską.

Czy patrzenie w dekolt to już molestowanie? Wyniki nowego badania

74 procent badanych Duńczyków uważa, że patrzenie kobiecie w dekolt nie jest molestowaniem. Podobnego zdanie jest ponad połowa respondentów z Niemiec. W innych krajach, jak choćby w Wielkiej Brytanii, takie zachowanie odbierane jest jako przejaw molestowania przez prawie połowę badanych. Takie wyniki zaprezentował brytyjski Instytut YouGov, który zapytał o to ponad osiem tysięcy osób z siedmiu krajów Europy Zachodniej. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Chłopiec był w stanie krytycznym. Pierwsza tak rozległa operacja na świecie

Hassan był w stanie krytycznym, a większość lekarzy nie dawała mu szans. Pomocną dłoń wyciągnęli jednak lekarze z Uniwersytetu w Bochum, którzy dokonali pionierskiego przeszczepu skóry. - Lekarz dał nam 50 procent szans na to, że przeszczep się uda. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę, bo nie mieliśmy innego wyjścia - powiedział ojciec Hassana. Lekarze i naukowcy ogłosili informacje o tym dopiero dwa lata po zabiegu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Premier o ograniczeniu handlu w niedziele. Jest za jedną z opcji

Dyskusja przeprowadzona przez rząd o projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele "nie była łatwa" - przyznała w sobotę rano premier Beata Szydło. Powiedziała jednak, że "większość ministrów raczej skłania się ku temu, żeby wszystkie niedziele były wolne". Za takim rozwiązaniem opowiada się także sama szefowa polskiego rządu.

93-latek został burmistrzem. W trakcie kampanii zużył dwie pary butów

Podejrzewał, że lokalne władze są skorumpowane i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Kampania "od drzwi do drzwi" przeprowadzona przez Vito Perillo okazała się na tyle skuteczna, że 93-latek wygrał wyścig o fotel burmistrza miasteczka Tinton Falls w stanie New Jersey w USA. Weteran wojenny w wyborach zdobył 53 procent głosów, a w trakcie "chodzonej" kampanii zużył dwie pary butów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Na Wall Street przewaga spadków, ciążyła niepewność podatkowa

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła drugi dzień spadków. Inwestorzy nie są skłonni podejmować ryzyka w obliczu niepewnych losów ustawy podatkowej. Kończący się tydzień zakończył serię ośmiu wzrostowych tygodni z rzędu dla S&P i Dow Jones oraz serię sześciu wzrostowych tygodni dla Nasdaq.

"Bilans", 10.11

Zakaz handlu w niedziele oraz dodatkowa składka na emerytury - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Marek Zuber, ekonomista, Kazimierz Krupa, publicysta ekonomiczny oraz Ignacy Morawski, ekonomista Spotdata. Ponadto, w programie pojawiły się informacje o zarobkach Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium.

"Być może PiS chce zakazu handlu we wszystkie niedziele"

- Nie będzie zakazu od stycznia, bo okazało się nagle, że trzeba o to pytać Brukselę. Jakoś trudno mi w to uwierzyć, stawiam na coś zupełnie innego - mówi Robert Stanilewicz. Jego zdaniem "być może jest tak, że w szeregach PiS-u wygrywa pomysł, żeby zakaz był we wszystkie niedziele". Prowadzący cykl "3...2...1..." porusza także tematy związane z euro w Polsce oraz gospodarką współdzielenia.

"Biznes dla Ludzi", 11.10

Zmiany w badaniach technicznych samochodów - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Witold Rogowski, prezes Organizacji Pracodawców Motoryzacyjnych Moveo, Leszek Kadelski, ekspert motoryzacyjny oraz Artur Włodarski z "Gazety Wyborczej". Ponadto, pojawiły się tematy dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w Polsce oraz robotów w pracy.

Słowacy szukają pracowników w Polsce

Słowackie firmy coraz śmielej szukają pracowników po polskiej stronie Tatr. Mogą na nią liczyć zwłaszcza ci nisko wykwalifikowani, do pracy w zakładach powstałych w związku z inwestycjami koncernów samochodowych na Słowacji. - Mamy zalążek podobnego trendu, jak w przypadku Czech – mówią eksperci.

Opony zimowe znanej firmy z uszkodzeniami. Ostrzeżenie

Goodyear powiadomił prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre opony zimowe wyprodukowane w fabryce w Dębicy mogą posiadać uszkodzenia w obrębie stopki. W efekcie, z upływem czasu ciśnienie w nich może się zmniejszać.