Najnowsze

Najnowsze

Ofiary gwałtów w Indiach opisały, jak traktowała je policja

Ofiary gwałtów w Indiach opisują traumę, jaką przeszły podczas składania zeznań na policji. Kobiety, których relacje zebrała Human Rights Watch mówią, że funkcjonariusze często sugerowali im, że same sprowokowały gwałt swoim nieostrożnym lub wyzywającym zachowaniem. Od zgwałconych kobiet odwracają się rodziny i znajomi, odchodzą mężowie. Ofiary skarżą się, że nie dostają odpowiedniej opieki od policji ani innych służb. Informują, że policjanci za łapówki wypuszczają sprawców z aresztów. Raport powstał w 5. rocznicę głośnego gwałtu zbiorowego na studentce. Po tym zdarzeniu władze zapowiadały daleko idące zmiany, ale jak wynika z zebranych informacji, wcale nie jest lepiej. Materiał programu "24 Godziny".

Premier służył turystce za przewodnika

Benjamin Netanjahu osobiście pokazywał Jerozolimę Rumunce, która okazała się trzymilionowym turystą odwiedzającym w tym roku Izrael. Dla kobiety i jej partnera przygotowano ekskluzywny program wizyty: pobyt w luksusowym hotelu, turystyczny lot śmigłowcem, kolację w najlepszej restauracji czy wreszcie zwiedzanie Cytadeli Dawida w Jerozolimie – z premierem w roli przewodnika. W całej sprawie przebija się wysiłek Izraela, aby odbudować wizerunek kraju jako atrakcyjnego dla turystów. Materiał programu "24 Godziny".

Niemcy będą uznawać trzecią płeć

Szefowa niemieckiego urzędu antydyskryminacyjnego Christine Lueders określiła mianem historycznej decyzję Trybunału Konstytucyjnego o konieczności wprowadzenia do rejestru urodzin oprócz męskiej i żeńskiej możliwości trzeciej płci.

Jadą do 50 km/h i nie mają kierowcy. Auta roboty wkrótce na ulicach?

Autonomiczne taksówki mogą wkrótce pojawić się na ulicach. Francuska firma NAVIA w pierwszej połowie przyszłego roku zamierza ruszyć z masową produkcją oraz sprzedażą takich aut. Pojazdy nie uwzględniają miejsca na ewentualnego kierowcę. Są napędzane elektrycznie, będą się poruszać po miastach z prędkością do 50 km/h. Materiał programu "24 Godziny".

Trump odwiedził Pekin. Efekt: umowy na setki miliardów dolarów

Umowy warte około 250 miliardów dolarów zawarły chińskie i amerykańskie firmy w czwartek, drugiego dnia wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Pekinie – podano na konferencji prasowej. Czyni to z przyjazdu Trumpa jedną z najbardziej owocnych wizyt przywódcy Stanów Zjednoczonych w Chinach.

Paradise Papers. "Każdy kolejny wyciek odsłania hipokryzję światowych przywódców"

Każdy kolejny wyciek dokumentów dotyczących rajów podatkowych odsłania tylko hipokryzję światowych przywódców i międzynarodowych korporacji. Nawet jeśli pojawiają się inicjatywy zaostrzenia przepisów, to są one skutecznie torpedowane przez tych, którym nie opłacają się zmiany. Dlatego nie wierzę w przełom po Paradise Papers – mówi nam Daria Żebrowska-Fresenbet z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

"Bilans", 8.11

Bezrobocie, niedziele bez handlu oraz deficyt budżetowy to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 8.11

Drogie jaja, gazociąg Nord Stream 2 oraz Pracownicze Programy Kapitałowe to główne tematu programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Amerykański gigant nie zwalnia tempa. Kolejne centrum logistyczne w Polsce

Zajmująca się sprzedażą wysyłkową firma Amazon otworzyła w środę centrum logistyczne w podszczecińskim Kołbaskowie (województwo zachodniopomorskie). W centrum obecnie pracuje kilkaset osób, docelowo zatrudnionych ma być ponad tysiąc pracowników. Wielka hala magazynowa ma działać 24 godziny przez siedem dni w tygodniu.

Handel w niedziele spadł z obrad Sejmu. Przez sklepy internetowe

Sejm na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu nie zajmie się projektem w sprawie ograniczenia handlu w niedziele. Informację, że punkt nie znalazł się w porządku obrad, przekazał wicemarszałek Stanisław Tyszka. - W mojej ocenie wpływ na to mogła mieć opinia ministerstwa spraw zagranicznych - powiedziała w środę rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek na konferencji prasowej w Sejmie.