Najnowsze

Najnowsze

Przed negocjacjami unijnego budżetu. Szef MSZ: Polska nie zgodzi się na polityczne naciski

Polska nie zaakceptuje nacisków politycznych w sprawie wieloletniego budżetu Unii Europejskiej po 2020 roku. Budżet musi być przyjęty jednogłośnie i jeżeli Komisja Europejska nie doprowadzi do kompromisu, Polska będzie korzystać ze swoich praw - powiedział w piątek szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz. W piątek o propozycjach dotyczących wieloletniego budżetu Wspólnoty rozmawiali szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker z premierem Mateuszem Morawieckim.

Orlen będzie sprowadzał więcej ropy z Arabii Saudyjskiej

PKN Orlen i Saudi Aramco podpisały aneks do umowy z 2016 roku, na mocy którego saudyjska firma będzie dostarczać dodatkowo około 100 tysięcy ton miesięcznie ropy Arabian Extra Light - podał Orlen w komunikacie. Oznacza to, że do rafinerii Orlenu będzie trafiać co miesiąc około 300 tysięcy ton surowca z Zatoki Perskiej.

Rozliczasz PIT na ostatnią chwilę? Uważaj na te częste błędy

Wypełnianie deklaracji podatkowej może przysporzyć sporo problemów, szczególnie jeśli robimy to na ostatnią chwilę. Wielu podatników popełnia błędy, które mogą wynikać z nieuwagi bądź z niewiedzy. A to z kolei może skutkować wizytą w urzędzie skarbowym lub koniecznością zapłacenia kary.

Bank Światowy podnosi prognozy dla polskiej gospodarki

Bank Światowy prognozuje, że PKB Polski wzrośnie w 2018 roku o 4,2 procent, w 2019 roku o 3,7 procent, a w 2020 roku o 3,5 procent - wynika z raportu Banku. Bank Światowy oczekuje ponadto, że deficyt budżetowy wyniesie w 2018 roku 2 procent, a w 2020 roku może zbliżyć się do 3 procent.

W LOT szykują się do strajku generalnego. "Samoloty nie odlecą"

Bardzo możliwe, że w dniach strajku odwołane będą wszystkie loty z Warszawy - powiedziała w piątek Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego w LOT. Zdaniem rzecznika polskiego przewoźnika Adriana Kubickiego akcja strajkowa jest akcją nielegalną. Jak powiedział, przedstawiciele linii lotniczej kontaktują się teraz z pracownikami, czy 1 maja stawią się w pracy. - Dopiero po zebraniu takich informacji będziemy mogli oszacować, w jakim stopniu akcja protestacyjna wpłynie na podróże pasażerów - wyjaśniał.

Tańczyła w nocy na środku ulicy. Policjant zapalił jej światła

W amerykańskim stanie Alabama pewna tancerka przygotowywała promocyjne wideo na środku ulicy. Miała je wysłać na casting ogłoszony przez piosenkarkę Janet Jackson, która szuka nowych tancerek do swojej koncertowej ekipy. Lokalny policjant najpierw próbował przekonać ją, by zeszła z jezdni, ale po chwili postanowił pomóc młodej artystce w nakręceniu klipu. Materiał programu "24 Godziny".

"Te przepisy przypominają czasy apartheidu"

"Na 97 procent wiem, że mnie nie lubicie, ale na 100 procent mnie to nie obchodzi" - w ten sposób Caster Semenya skomentowała na Twitterze nowe regulacje IAAF w sprawie dopuszczalnego poziomu testosteronu u zawodniczek. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych ustaliło, że kobiety o wyjątkowo wysokim poziomie testosteronu będą musiały albo poddać się terapii obniżającej poziom hormonu, albo rywalizować razem z mężczyznami. Materiał programu "24 Godziny".

Jabłka dużo droższe niż przed rokiem

Ceny jabłek na rynku hurtowym w Broniszach z ubiegłorocznych zbiorów są wysokie, wahają się od 2 do 4,5 zł za kilogram. Oznacza to, że są one o 50-150 procent droższe niż rok temu. Sadownicy już czekają na nowe zbiory, które zapowiadają się dobrze.

Oszuści naciągają starszych, UOKiK chce z tym skończyć. "Specjalny rejestr"

Garnki, materace, kołdry, pakiety medyczne czy nawet wycieczki - takie rzeczy oferują na swoich pokazach nieuczciwe firmy. Jak wskazała w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Małgorzata Cieloch z UOKiK-u, nie brakuje osób, które zawierają umowy z oszustami. Jej zdaniem potrzebne są zmiany w przepisach. - Proponujemy specjalny rejestr podmiotów gospodarczych, które prowadzą działalność polegającą na sprzedaży bezpośredniej - mówiła. Jak dodała Cieloch, jeżeli ktoś spoza rejestru zawarłby umowę z konsumentem byłaby ona nieważna. - Problemem są firmy, które chcą zarobić natychmiast i w sposób nieuczciwy - mówił Mirosław Luboń, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, dodając, że "chodzi głównie o nieszczęsne pokazy komercyjne".

Jak rozmawiać o śmierci?

Jak rozmawiać o śmierci, stracie i sprawach ostatecznych? Te pytania zadał swoim gościom Rafał Wojda w programie "Świat" w TVN24 BiS.

Koniec z prześwietlaniem kandydatów za ich plecami

Nadchodzą zmiany w procesie rekrutacyjnym. - Chodzi o to żeby ograniczyć swobodę po stronie pracodawców, która dzisiaj funkcjonuje tylko dlatego, że ten obszar nie został w systemie prawnym uregulowany - tłumaczył w programie "Bilans" w TVN24 BiS doktor Maciej Kawecki, koordynator krajowej reformy ochrony danych w Ministerstwie Cyfryzacji. Profesor Monika Gładoch, ekspert Pracodawców RP, zwracała uwagę, że projekt nowych przepisów budzi obawy kadrowych.

"Bilans". Co zmieni RODO?

Zmiany w ochronie danych osobowych - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli doktor Maciej Kawecki, koordynator krajowej reformy ochrony danych w Ministerstwie Cyfryzacji oraz profesor Monika Gładoch, ekspert Pracodawców RP. Ponadto w programie pojawiły się informacje o Polsko-Amerykańskim Szczycie Gospodarczym w Warszawie.

"Biznes dla Ludzi". Oszustwa "na garnkach"

Kontrowersje wokół sprzedaży bezpośredniej - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Mirosław Luboń, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. Ponadto w programie pojawiły się informacje o rządowym projekcie ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych.

Jest specustawa ws. polskiego superlotniska. Trzy potencjalne lokalizacje

Rząd przyjął w czwartek projekt specustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Jak mówił pełnomocnik rządu Mikołaj Wild, w połowie maja mają zakończyć się badania lokalizacyjne, które pokażą, gdzie może powstać lotnisko. - Lokalizacje, które są najbardziej prawdopodobne, będą zlokalizowane również poza gminą Baranów. Mówimy też o gminie Wiskitki i Teresin - poinformował.

Pracownicy LOT-u zapowiadają strajk. Prezes odpowiada: będzie nielegalny

Szefowa największego związku zawodowego w LOT Monika Żelazik zapowiada strajk generalny pracowników spółki na 1 maja. Według prezesa linii lotniczych Rafała Milczarskiego, protest będzie nielegalny, ponieważ nie poparły go wszystkie związki zawodowe w LOT. Jeśli dojdzie do strajku, samoloty polskiego przewoźnika mogą nie startować bądź mieć duże opóźnienia.

Renta socjalna w górę. Rząd przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych do wysokości renty minimalnej - poinformowała w czwartek wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło.