Najnowsze

Najnowsze

Motocyklowy hałas do pomiaru. Mieszkańcy chcą ciszy

Ładna pogoda to coś, o czym marzy niemal każdy. Zwłaszcza gdy ma się wolne i chce się wypocząć w ciszy, na działce czy w ogródku. Właśnie zachowanie ciszy miały w zamyśle władze niemieckiego Wermelskirchen, gdy postanowiły monitorować głośność motocykli przejeżdżających przez miasto. Każdy jadący warczącym jednośladem widzi na specjalnym wyświetlaczu informację o tym, czy jego pojazd nie powoduje hałasu zbyt uciążliwego dla mieszkańców miejscowości, którą właśnie mija. Materiał programu "24 Godziny".

Niedźwiedź wszedł do samochodu i nie mógł wyjść

Pewna Amerykanka przebywała w swoim domu w Oregonie, kiedy usłyszała, że z jej samochodu dobiegają dziwne hałasy. Przestraszona zadzwoniła na policję, która bardzo szybko pojawiła się na miejscu. Funkcjonariusze byli w szoku i pierwsze, co zrobili, to zdjęcie. Okazało się bowiem, że w aucie siedzi... niedźwiedź, który dostał się pojazdu dzięki uszkodzonemu zamkowi po stronie kierowcy. Zwierzę miało jednak ogromne problemy z wydostaniem się na zewnątrz i zirytowane rozszarpało wnętrze. Nieproszonego gościa uwolnili w końcu policjanci, którzy po otwarciu drzwi samochodu musieli szybko uciekać. Materiał programu "24 Godziny".

Zenon Ziaja o zasadzie, która doprowadziła go do "biznesowego Oscara"

- Przez pierwszych 15 lat było takie tempo rozwoju, że nie było czasu się zastanawiać nad tym, czy to będzie wielki sukces - powiedział Zenon Ziaja, prezes i założyciel firmy Ziaja. - Przyświecała nam idea żeby wyprodukować środek do pielęgnacji ciała w bardzo dobrej jakości, lecz tanio - wskazywał laureat Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Kulczyka w kategorii "Sukces", "za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego". Jak mówił, dzisiaj firma produkuje siedem milionów sztuk produktów miesięcznie. - Zasadę taniego produktu o dobrej jakości od początku trzymamy i będziemy trzymać. Uważamy, że służy to rozwojowi cywilizacji i służy człowiekowi - podkreślił gość programu "Bilans" w TVN24 BiS.

Dlaczego warto wcielać się w inne postacie?

Rzymscy legioniści, bohaterowie z "Wiedźmina", czy stalkerzy. Są tacy, dla których świat barwnych kostiumów zlewa się z rzeczywistością i - jak przekonują - daje im wiele radości. O tym, dlaczego warto wcielać się w inne postaci, opowiadali goście programu "Świat" w TVN24 BiS.

Coraz mniej Polaków myśli o wyjeździe za chlebem

87 procent badanych Polaków nie rozważa wyjazdu do pracy za granicą. O emigracji myśli 11,8 procent. Tak wynika z raportu Work Service "Migracje zarobkowe Polaków VIII". "To wynik o 2 punkty procentowe niższy niż w poprzedniej edycji badania, a zarazem najniższe wskazanie w historii badań" - podkreślono.

Zuckerberg "na dywaniku" w Brukseli

Mark Zukcerberg w Brukseli odpowiadał na pytania europosłów w sprawie nieuprawnionego wykorzystania danych 87 milionów użytkowników portalu przez spółkę Cambridge Analytica.

"Biznes dla Ludzi". Kto myśli o emigracji zarobkowej?

Spadek liczby chętnych na emigrację zarobkową - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. O wynikach najnowszego badania Work Service opowiadał Andrzej Kubisiak. Ponadto w programie pojawiły się najnowsze informacje o cenach na stacjach paliw.

"Biznesowe Oscary" rozdane. Zobacz całą galę

Po raz siódmy rozdano Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Laureaci odebrali "biznesowe Oscary" podczas uroczystej gali, która odbyła się w warszawskim Ufficio Primo. Nagrodę w kategorii "Sukces" otrzymał Zenon Ziaja, założyciel i prezes Zakładu Produkcji Leków Ziaja Ltd. Nagroda w kategorii "Wizja i innowacje" trafiła do Przemysława Gacka, założyciela i prezesa Grupy Pracuj. Laureatem w kategorii "Działalność społeczna" został Bartosz Pilitowski, założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska. Kapituła konkursu Nagrodą Specjalną PRB imienia Jana Wejcherta uhonorowała księdza Adama Bonieckiego, redaktora seniora "Tygodnika Powszechnego". Zobacz całą galę.

Mosty plus mają "łączyć Polskę". Morawiecki zapowiada 22 nowe przeprawy

Rząd przygotował program budowy 22 nowych mostów, między innymi na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i Warcie, w miejscach, gdzie są długie odcinki rzek bez mostów - poinformował podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński dodał, że budowa mostów będzie dofinansowana w 80 procentach, a minimalny wkład własny samorządów wyniesie 20-25 procent.

Berlin obiecuje pomoc niemieckim firmom po decyzji Trumpa

Rząd pomoże niemieckim firmom robiącym interesy z Iranem, gdzie tylko będzie mógł, ale nie może całkowicie osłonić ich przed skutkami amerykańskiej decyzji w sprawie Iranu - powiedział niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier.

Laureat "biznesowego Oscara": pilnujemy, aby każdy był potraktowany sprawiedliwie

Bartosz Pilitowski, założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska, czyli organizacji wspierającej pozytywne zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości, został laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Andrzeja Czerneckiego w kategorii "Działalność społeczna". - Zwracamy uwagę na sposób traktowania uczestników rozpraw. Chodzi nam o to, aby każdy wyszedł z sądu z poczuciem, że miał sprawiedliwy proces i sędzia potraktował go sprawiedliwie, z szacunkiem. Pilnujemy, aby tak było. Zajmujemy się tym, aby pokazać sędziom, jak ich praca jest widziana oczami osób, które nie mają wykształcenia prawniczego - mówił w TVN24 Bartosz Pilitowski.

Nowa moneta "dla każdego Polaka". Zobacz, jak wygląda

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowy Bank Polski wprowadził we wtorek do obiegu szczególną monetę o nominale 5 złotych. Jak podkreśla prezes NBP Adam Glapiński, moneta zostanie wyemitowana w nakładzie do 38 424 000 sztuk tak, by trafiła do każdego Polaka.