Najnowsze

Najnowsze

Pieczywo będzie drożeć. "Nawałnica już ruszyła"

Tegoroczna susza spowodowała silny, dwucyfrowy wzrost cen skupu zbóż w Polsce. Będzie to miało przełożenie na nasze wydatki w piekarniach, choć eksperci i piekarze zaznaczają, że wyższa cena za pieczywo to efekt nie tylko drogich zbóż, ale też podwyżek cen paliwa czy energii elektrycznej. - Ta nawałnica, z powodu której muszą wzrosnąć ceny pieczywa, już ruszyła. Nie chodzi tylko o droższą mąkę - mówią piekarze.

Kolejna państwowa spółka będzie miała nowego prezesa

Spółka Restrukturyzacji Kopalń, zajmująca się likwidacją zakładów górniczych oraz rekultywacją i zagospodarowaniem ich majątku, będzie miała nowego prezesa. Kierujący firmą od czerwca ubiegłego roku Tomasz Cudny został w sobotę odwołany przez radę nadzorczą. Spółka nie podała przyczyn takiej decyzji.

Wyprowadzka na swoje. Jest lepiej, ale wciąż to duży problem

Lepsza sytuacja na rynku pracy i dofinansowanie do kredytów hipotecznych pomagały młodym Polakom usamodzielnić się w 2017 roku. Decyzję o wyprowadzeniu się z domu rodziców podjęło w ubiegłym roku 330 tysięcy osób w wieku 25-34 lat – wynika z szacunków Open Finance. Bartosz Turek w swojej analizie zauważa jednak, że wciąż 2,6 miliona młodych Polaków mieszka z rodzicami.

Gambia krainą uśmiechu. Dlaczego warto się tam udać?

Gambia staje się coraz częściej obieranym kierunkiem podróży. - To bardzo ciekawe miejsce. Mamy strefę turystyczną, jednak zapuszczając się w głąb zaczyna się prawdziwa Afryka - tam już jest rzeczywistość naprawdę nieskażona naszą zachodnią cywilizacją - powiedział podczas programu "Pokaż nam świat" w rozmowie z Jakubem Poradą podróżnik, fotograf i autor National Geographic Dominik Skurzak.

Gdzie znajduje się najlepsze miejsce do wędkowania?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wędkowanie można połączyć z podróżowaniem. Według członka grupy ekspedycyjnej "Crazy Fishermen'' Kamila Walickiego "najfajniejszym" miejscem do łowienia ryb jest duńska wyspa Bornholm. - Łowimy w marcu, grudniu, styczniu kiedy woda w Bałtyku jest bardzo zimna. Trzeba do niej wejść, czasami i po same pachy, żeby złowić rybę troć - opowiadał Jakubowi Poradzie w programie "Pokaż nam świat".

Niemiecka prasa: Rosja gotowa przejąć finansowanie Nord Stream 2. Jeśli będą sankcje

Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - poinformował "Suddeutsche Zeitung". Niemiecki dziennik podkreśla, że dla Rosji oznaczałoby to "idące w miliardy obciążenie, które jednak Moskwie wydaje się całkiem rozsądne z punktu widzenia utrzymania niezbędnego dla kraju przedsięwzięcia".

Święto kina w Gdyni. Oto faworyci do Złotych Lwów

Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w sobotę wieczorem w gdyńskim Teatrze Muzycznym, poznamy laureatów nagród 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W Konkursie Głównym tegorocznej edycji znalazło się 16 tytułów. Jak mówi Ewelina Woźnica z TVN24, jednym z głównym faworytów jest "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Krytycy w tym kontekście wymieniają też filmy: "Kamerdyner", "Kler", "Fugę" czy "7 uczuć".

Ile kosztuje podróż do Gambii?

Gambia to piękny i egzotyczny kraj, który coraz bardziej otwiera się na turystów. Bilet do lotniczy do Bandżulu, z przesiadką z Barcelonie, można kupić za około 1900 złotych. Siedmiodniowa wycieczka do wydatek rzędu 2700 złotych. Nocleg na campingu kosztuje 43 złote. Za talerz ostryg w marynacie zapłacimy 10 złotych, a za afrę, czyli porcję kurczaka lub kozy z grilla - zaledwie 4 złote. O szczegółach, w programie "Pokaż nam świat" opowiadał Jakub Porada.

Kolejna niedziela bez handlu

W najbliższą niedzielę 23 września większość sklepów będzie zamknięta. Otwarte będą placówki między innymi na stacjach benzynowych oraz sklepy prowadzone przez właścicieli. Będzie można odwiedzić część galerii handlowych, w których czynna będzie część gastronomiczna.

Crash test wymknął się spod kontroli. Samochód zmiótł namiot techników

Plan był prosty. Czerwona toyota, rozpędzona do 50 kilometrów na godzinę, miała uderzyć czołowo w stojącego forda. Podczas próby testu zderzeniowego sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli. Ford obrócił się w niekontrolowany sposób i zmiótł namiot techników. Na szczęście nikt nie został ranny. Ucierpiał tylko sprzęt znajdujący się pod namiotem. Crash test przeprowadzono w piątek na terenie Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie. Jego celem próby było pokazanie możliwości, jakie daje odczyt elektronicznych danych zapisywanych w sterownikach pojazdów. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Wynajem auta na dłużej. Umowy są pełne haczyków

Zamiast kupować na własność coraz więcej osób bierze auta na tak zwany wynajem długoterminowy. Plusem jest to, że płacąc miesięczny abonament, korzystamy z nowego samochodu bez angażowania własnych oszczędności. Minusem - cztery kółka nie należą do nas, tylko do firmy użyczającej nam pojazd. Trzeba pamiętać, że mogą one podsuwać nam do podpisu umowy pełne różnego rodzaju haczyków. Mogą to być na przykład dodatkowe opłaty za przewóz zwierząt, wyjazd za granicę, palenie papierosów czy przekroczenie limitu kilometrów. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Twardy brexit może być kosztowny. Polska wśród największych przegranych

Polska gospodarka będzie jedną z największych ofiar tak zwanego twardego brexitu - wynika z szacunków Oxford Economics. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia z Brukselą ma nas kosztować 0,8 procent PKB w 2020 roku. Brexit był głównym tematem nieformalnego szczytu liderów państw Wspólnoty, który odbył się w tym tygodniu w Salzburgu. Na razie wszystkie scenariusze są możliwe.

"Biznes dla Ludzi". Co bankructwo biura podróży oznacza dla klientów?

Prawa klientów upadającego biura podróży - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Paweł Kunz z portalu Fly4free.pl. Ponadto o wpływie zakazu handlu w niedziele na wyniki finansowe sklepów mówił Jakub Sobczak z Biura Handlu i Usług DNB Bank Polska.

"Bilans". Brexit bez porozumienia?

Negocjacje w sprawie brexitu - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Mariusz Adamiak, dyrektor działu inwestycji strategicznych PKO BP. Ponadto o cenach prądu mówili ekonomista Marek Zuber oraz Bartłomiej Derski z portalu Wysokienapiecie.pl.

Wiceminister: brak porozumienia to najgorszy scenariusz brexitu

Polska jest żywotnie zainteresowana utrzymaniem jedności w sprawie brexitu, ale i jej kształtowaniem - powiedział w piątek wiceminister spraw zagranicznych do spraw europejskich Konrad Szymański. Dodał, że jednocześnie Polska od dawna zwraca uwagę na znaczenie umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"Nie ma ucieczki od podwyżek cen prądu". Koncerny energetyczne pod presją

Jeżeli w 2019 roku nie będzie podwyżek cen prądu albo jeżeli będą na poziomie kilku procent, to znaczy, że firmy energetyczne i regulator ugięli się pod naciskiem polityków - stwierdził w programie "Bilans" w TVN24 BiS ekonomista Marek Zuber. Jak dodał, pozostawienie obecnych taryf bez zmian oznacza jeszcze wyższe podwyżki za rok. - Wszystkie kluczowe koszty składające się na produkcję energii rosną i spółki energetyczne powinny wystąpić o wzrost taryf, ale nie jest to jeszcze przesądzone, bo mamy wybory - zauważył Bartłomiej Derski z portalu Wysokienapiecie.pl.

Unijny liderzy i maruderzy w walce z oszustwami na VAT. Jak wypadła Polska?

Prawie 150 miliardów euro - tyle dochodów z tytułu podatku VAT straciły kraje Unii Europejskiej w 2016 roku. Komisja Europejska poinformowała, że choć sytuacja poprawia się, to kraje członkowskie nadal tracą ogromne sumy z tego tytułu. Pod względem tempa likwidacji luki w VAT w 2016 roku, czyli już w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości, Polska znalazła się poza podium zestawienia KE.

Premier Wielkiej Brytanii: nie odwrócę referendum, nie pozwolę na rozłam kraju

Brytyjska premier Theresa May odrzuciła w piątek unijną krytykę propozycji Londynu w sprawie relacji z Unią Europejską po brexicie. Stwierdziła, że "nie odwróci wyniku referendum" i "nie pozwoli na rozłam kraju" przez nadanie specjalnego statusu Irlandii Północnej. May w przemówienia zapewniła, że prawa obywateli Unii Europejskiej w Zjednoczonym Królestwie zostaną zachowane niezależnie od wyniku negocjacji.