Najnowsze

Najnowsze

Tysiące par butów przed Kapitolem. Wyjątkowy protest

Zwolennicy ograniczenia dostępu do broni zorganizowali niezwykłą akcję. Na trawniku przed Kapitolem w Waszyngtonie ułożono 7 tysięcy par butów. Liczba nie jest przypadkowa. 7 tysięcy dzieci zginęło od broni palnej tylko przez ostatnich 6 lat, czyli od tragedii w Sandy Hook. Organizatorzy akcji podkreślali, że trzeba podjąć działania, aby takich ofiar więcej nie było. Więcej w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Bitcoin ma swój pomnik

Kryptowaluta doczekała się poświęconego jej pomnika. Co ciekawe zbudowano go w Słowenii. Symbol bitcoina umieszczono na nowo wybudowanym rondzie w miejscowości Kranj. Jak poinformował burmistrz, wyboru dokonali sami mieszkańcy, a Kranj to miejscowość, gdzie siedzibę ma kilka firm technologicznych, więc taki wystrój ronda wszystkim wydał się jak najbardziej odpowiedni. Więcej w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Naukowcy szukają sposobu na zagrażającą Ziemi asteroidę

Hammer – to skrótowa nazwa pojazdu kosmicznego, który ma zapobiec zderzeniu asteroidy z Ziemią. Naukowcy z NASA i innych instytucji opracowali już koncepcję projektu, którego pełna nazwa w tłumaczeniu na polski oznacza: Hiperszybki Pojazd Reagowania na Zagrożenie Asteroidą. Do rozbicia mniejszych obiektów ma być użyte rzeczywiście coś w rodzaju młota (hammer - ang.), ale większe asteroidy mają być niszczone ładunkiem jądrowym. Wprawdzie, jak wynika z obliczeń, największe zagrożenie może nastąpić dopiero po 2100 roku, ale nie jest wcale iluzoryczne - prawdopodobieństwo jest zbliżone do trafienia „4” w Lotto. O szczegółach w programie "24 Godziny" opowiadał Mateusz Walczak.

"Biznes dla Ludzi", 13.03

Narodowy Bank Polski prognozuje, że w najbliższych latach do Polski mogą nadal przyjeżdżać setki tysięcy Ukraińców rocznie. O te prognozy Robert Stanilewicz w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS pytał Łukasza Kozłowskiego, głównego ekonomistę Pracodawców RP.

"Bilans", 13.03

O dymisjach wiceministrów Robert Stanilewicz rozmawiał w programie "Bilans" TVN24 BiS z publicystą Grzegorzem Cydejko oraz Bartoszem Godusławskim z "Dziennika Gazety Prawnej".

Nowy urząd ma pomóc znaleźć pracę za granicą

Komisja Europejska zaproponowała we wtorek utworzenie Europejskiego Urzędu do spraw Pracy, który ma ułatwić szukanie zatrudnienia za granicą, między innymi przez informacje o miejscach pracy i wskazówki dotyczące obowiązującego w danym kraju prawa. Zapowiedziano także zmianę przepisów tak, aby wszyscy pracownicy i samozatrudnieni zyskali dostęp do ochrony socjalnej w pełnym wymiarze.

Jak to jest być artystą?

Co to jest za zawód: artysta? Jak ocenić i wycenić dzieło sztuki oraz co w ogóle można nazywać sztuką? Na te tematy rozmawiali goście Rafała Wojdy w programie "Świat" TVN24 BiS. W programie szukano też odpowiedzi na pytanie, kim jest krytyk i na czym polega jego wpływ na rynek sztuki.

Pensje za duże na 500 plus. Rodziny muszą zwracać pieniądze

Setki rodzin w całej Polsce pobierających 500 plus muszą zwrócić otrzymane z gmin świadczenia. Najczęstszym powodem jest przekroczenie progu dochodowego uprawniającego do wypłaty 500 złotych na pierwsze dziecko. Duża część rodziców zwraca pieniądze dobrowolnie. - W przypadku "niepokornych" wstępujemy na drogę egzekucji - mówi Jan Żądło z urzędu miejskiego w Krakowie.

Dom na rajskiej wyspie do kupienia za grosze

Marzysz o tym, aby mieć dom na Karaibach? Jest na to szansa. Możesz zostać nowym właścicielem willi na jednej z panamskich wysp. Wystarczy kupić specjalny kupon za 10 dolarów, czyli równowartość około 34 złotych, i wziąć udział w loterii. Na oryginalną metodę sprzedaży posiadłości zdecydowała się amerykańska para.

Opozycja chce badać "uwłaszczenie się PiS". "To szukanie sensacji na siłę"

Nowoczesna chce powołania komisji śledczej "do spraw uwłaszczenia się Prawa i Sprawiedliwości na państwowym majątku". Do Sejmu ma wkrótce trafić projekt właściwej uchwały. W poniedziałek posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli powołanie zespołu śledczego w tej sprawie. - To jest szukanie sensacji na siłę - ocenił wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Kontrole w sprawie zakazu handlu w niedziele. Pomoc policji i pierwsze kary

Pierwsza niedziela wolna od handlu okazała się bardzo pracowita dla inspekcji pracy. W zależności od województwa inspektorzy przyjęli od kilku do nawet setki zgłoszeń o łamaniu zakazu - wynika z informacji zebranych przez tvn24bis.pl. Posypały się pierwsze kary, w niektórych przypadkach konieczna okazała się pomoc policji.

Kodeks pracy przed rewolucją. W środę głosowanie

Większa elastyczność pracy, preferowanie etatów, zmiana zasad wypowiadania umów na czas określony - między innymi takie zmiany w przepisach zaproponować ma Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy, która w środę zakończy prace. O tym, czy propozycje trafią w formie gotowego projektu do Sejmu, zdecyduje rząd.

Przegląd prasy: Inspektorzy nie chcą pracować w niedziele objęte zakazem handlu

Konieczność systematycznego sprawdzania sklepów naruszy prawo inspektorów do wolnej niedzieli - uważają inspektorzy zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Związkowcy domagają się zmian w planowaniu ich pracy, bo nie chcą pełnić dyżurów w niedziele objęte zakazem handlu. Główny Inspektor Pracy uważa, że związkowcy nie mają racji.

Przegląd prasy. Druga noga systemu emerytalnego

Priorytetem jest stworzenie taniego, efektywnego, powszechnego i przyjaznego oszczędzającym systemu gromadzenia kapitału na cele emerytalne – mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Jego zdaniem uruchomienie Pracowniczych Planów Kapitałowych będzie też korzystne dla pracodawców, bo w większym stopniu może związać pracownika z firmą. – Nie jest to bez znaczenia, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku pracy – mówi Paweł Borys.

500 plus. Rodziny muszą oddać miliony złotych

Ponad 300 tysięcy złotych muszą zwrócić poznańskie rodziny, które bezprawnie pobierały świadczenia z programu Rodzina 500 plus. Ten sam problem ma też między innymi kilkaset rodzin z Wrocławia, Gdańska i Krakowa. - Jest to kwestia niefrasobliwości, pewnej niewiedzy, część z tych przypadków to są ludzie, którzy niespecjalnie chcieli się przyznawać do tego, że mieli dochody dodatkowe - mówi Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z reporterką programu "Polska i Świat" w TVN24.

Luksusowy hotel w pływającej kuli. Cena noclegu może jednak odstraszać

Niezwykły projekt w Japonii. W okolicach Nagasaki, w parku rozrywki stylizowanym na holenderskie miasto zaczęły się testy kulistych i pływających pokoi hotelowych. - Będziemy sprawdzali w jakim stopniu będą się kołysały hotele, a także jak to wszystko będzie odczuwalne. W międzyczasie będziemy nadal wprowadzać ulepszenia kuli żeby turyści czuli wygodę - tłumaczy Hideo Sawada, szef parku rozrywki. Nocleg w nich ma kosztować 900 dolarów za noc, a pokoje mają być jedną z atrakcji turystycznych regionu.

Tragiczne otwarcie roku dla lotnictwa

Nie minął nawet kwartał bieżącego roku, a ofiar wypadków lotniczych na świecie jest już więcej niż w całym 2017 roku. Po katastrofie w Katmandu w Nepalu, gdzie zginęło kilkadziesiąt osób, liczba ofiar wypadków lotniczych na początku 2018 roku zbliża się do dwustu. Wcześniejsze duże wypadki miały miejsce w Rosji i Iranie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Elon Musk boi się sztucznej inteligencji

Mars będzie szansą na przetrwanie ludzkości i innych ziemskich gatunków - uważa Elon Musk. Wizjoner na konferencji w Austin zapowiedział, że rakieta BFR zdolna polecieć na Czerwoną Planetę będzie gotowa do testów w połowie przyszłego roku. Twórca SpaceX dodaje też, że na Ziemi może pojawić się gorsze zagrożenie od bomby atomowej - sztuczna inteligencja. I postuluje, by stworzyć mechanizmy kontroli jej rozwijania. O szczegółach w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS mówił Mateusz Walczak.

"Biznes dla Ludzi", 12.03

Podsumowanie niedzieli bez handlu - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz Alfred Bujara z NSZZ Solidarność.

"Bilans", 12.03

Pierwsza niedziela bez handlu oraz przypadki łamania zakazu - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Robert Krzak z Forum Polskiego Handlu oraz Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju. Ponadto w programie pojawiły się informacje o dymisjach wiceministrów oraz bilansie handlowym Polski.

Jak przygodę ze sportem przekuć w życiowy sukces?

Kiedy mówi się o karierze sportowej, przed oczami od razu stają drogie samochody, ekskluzywne wille i bogactwo. Jednak to tylko jedna strona medalu i to ta znacznie mniejsza. Niewielu na korcie czy na boisku zarabia miliony i prowadzi życie celebryty. A jeśli już trafia na sam szczyt, jest to okupione naprawdę ciężką pracą. O karierze w sporcie mówili goście programu "Świat" w TVN24 BiS.

Gorąca dyskusja o pierwszej niedzieli bez handlu. "Niektóre sklepy miały duży problem"

Zwiększona liczba klientów w sklepach w sobotę oraz problemy niektórych firm z dostawami na początku tygodnia. To niektóre konsekwencje pierwszej niedzieli z zakazem handlu, o których mówili goście TVN24 BiS. Przepisy mogą doprowadzić do tego, że handlowcy ograniczą rekrutację nowych pracowników - uważa Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju.