Najnowsze

Najnowsze

Miliony złotych na nagrody dla kierownictwa ZUS

Ponad 3 miliony złotych - tyle łącznie wyniosły nagrody dla kierownictwa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w 2016 i 2017 roku - wynika z odpowiedzi na interpelację wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki z Kukiz'15.

Przegląd prasy. Centra handlowe tracą klientów

Ponad 3 miliony klientów mniej odwiedziło od początku roku centra handlowe - podaje "Rzeczpospolita", opisując raport Retail Institute. Dziennik podaje, że najmocniej na ograniczeniu handlu w niedzielę straciły sklepy odzieżowe oraz galeryjne restauracje czy kina.

Cięcia w unijnym budżecie. Polska może sporo stracić

Komisja Europejska rozważa trzy propozycje reformy, które przekładają się na cięcia funduszy spójności. Według "Deutsche Welle", wariant optymistyczny zakłada, że Polska może dostać 11 procent mniej pieniędzy niż dotychczas. Pesymistyczny - oznacza cięcia na poziomie 23 procent. Projekt ma być ogłoszony we wtorek.

Korek na autostradzie. Dlaczego bramki awaryjne nie zawsze są otwierane?

Po groźnym wypadku na autostradzie A2 w okolicach Słupcy kierowcy utknęli w 10 kilometrowym korku. Niektórzy z nich dziwili się, że służby nie otworzyły bramy awaryjnej, którą kierowcy np. samochodów osobowych mogliby ominąć wypadek. - Mogą być różne przyczyny mówiące o tym, czy można otworzyć bramę awaryjną, czy też nie. Bywa też tak, że na określonych drogach, którędy należałoby poprowadzić objazd prowadzone są prace remontowe i one są nieprzejezdne. Kierujący działaniami ratowniczymi ma możliwość podjęcia decyzji i przekazania jej służbom drogowym, które tą decyzję będą mogły wykonać - wyjaśnia Jan Krynicki z Główniej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Latający samochód. "Za kilka lat może zrewolucjonizować transport"

Ma śmigła i koła. Może jechać i latać. Mowa o maszynie o nazwie Pop.Up Next, która jest zarówno samochodem, jak i helikopterem. - Za kilka lat ma trafić do miast na całym świecie i zrewolucjonizować transport drogowy. W środku nie ma kierownicy, bo samochód jedzie sam. A gdy na przykład utknie w korku i stwierdzi, że szybciej będzie latać, to sam przywoła specjalne drony, które przyczepione do dachu przeniosą nas do celu - mówiła Anna Kowalska z TVN24 BiS.

Kamperem przez świat

Nie straszny im ani mróz ani upały. Dojadą wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma asfaltowych dróg. Mowa o Teresie i Andrzeju Walczakach, podróżnikach poruszających się po świecie kamperem. Przez blisko 6 lat "w drodze" zwiedzili już 42 kraje i przejechali ponad 150 tysięcy kilometrów. Materiał programu "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS.

Wyprawa na Wyspę Wielkanocną. "Jest tam 900 posągów. Robią niesamowite wrażenie"

Jest takie miejsce na naszym globie, gdzie leci się ponad 20 godzin a odległość w linii prostej wynosi ponad 15 tysięcy kilometrów. Mowa o Wyspie Wielkanocnej, którą dobrze znają Marta Cwalina-Śliwińska oraz Łukasz Śliwiński, autorzy bloga "Świat z bliska". - Tam się jedzie, żeby zobaczyć posągi, których jest tam około 900. Robi to niesamowite wrażenie, bo wyspa jest malutka - mówił w TVN24 BiS Łukasz Śliwiński.

Rewolucja dla przyszłych emerytów. Jest nowa wersja rządowego programu

Ministerstwo Finansów przygotowało nowy projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Resort obniżył składkę, którą na program mają odprowadzać najmniej zarabiający pracownicy. Doprecyzowano też zasady inwestowania pieniędzy zgromadzonych w programie i dopuszczono do niego fundusze emerytalne i zakłady ubezpieczeń.

Ile kosztuje podróż do Chile?

3,3 tysiące złotych - tyle kosztuje bilet lotniczy w obie strony do Santiago w Chile. Tani nocleg znajdziemy już za niecałe 40 złotych a na obiad wydamy mniej niż 20. Więcej szczegółów w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS.

Butelka wina z 1774 roku sprzedana za ponad 103 tysiące euro

Za 103 700 euro sprzedano w sobotę na aukcji we wschodniej Francji butelkę deserowego wina pochodzącą z roku 1774 - poinformowała agencja AFP. Na tej samej aukcji sprzedano także inne dwie butelki wina z tego samego rocznika, odpowiednio za 76 250 i 73 200 euro. To prawdopodobnie najstarsze butelki wina, które znajdują się na rynku.

Platforma chce komisji śledczej w sprawie GetBack. Rzeczniczka PiS odpowiada

Nie będzie żadnej komisji śledczej w sprawie GetBack. Mam nadzieję, że odpowiednie organy wyjaśnią, co dzieje się z finansami spółki – powiedziała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. W ten sposób wicemarszałek Sejmu odpowiedziała politykom Platformy Obywatelskiej, którzy zapowiedzieli, że w przyszłym tygodniu złożą wniosek o powołanie komisji.

Dziś Dzień Matki. Na prezenty wydamy miliony złotych

Na przeciętny upominek dla mamy Polacy wydają w bieżącym roku 67 złotych - wynika z danych zebranych przez Open Finance. Mamy powinny spodziewać się przede wszystkim kosmetyków, suplementów diety i upominków związanych z wyposażeniem domu. Analitycy policzyli, że na prezenty dla matek wydamy przynajmniej 750 milionów złotych.

Mieszkanie plus. Premier przekazał klucze do mieszkań

- Właśnie tutaj rozpoczynamy nasz program budowy i oddawania mieszkań. Program, który jest wielką alternatywą dla rzeczywistości, która do tej pory panowała - powiedziaw Białej Podlaskiej premier Mateusz Morawiecki. W mieście odbyło się symboliczne przekazanie kluczy do mieszkań wybudowanych w ramach programu "Mieszkanie plus". Przed wystąpieniem premiera odczytano list od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Uwaga na e-maile o RODO. Mogą zawierać wirusy i złośliwe oprogramowanie

- Nie otwierajmy e-maili pod tytułem "jeżeli chcesz być zgodny z RODO, to kliknij w link bądź wejdź w załącznik". To wszystkie są e-maile, które zawierają wirusy, złośliwe oprogramowanie - przestrzegał w TVN24 Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji. Zapowiedział też, że resort pracuje nad zmianami w kodeksie karnym, aby takie wyłudzenia karać.

Kanadyjski rząd blokuje chińską inwestycję

Kanada chce mieć dobre stosunki gospodarcze z Chinami, ale rząd federalny zablokował sprzedaż notowanej na giełdzie firmy budowlanej Aecon Group na rzecz państwowej firmy z Chin. Powodem są kwestie bezpieczeństwa narodowego.

Rusza konkurs na EY Przedsiębiorcę Roku

Do 29 czerwca tego roku można zgłaszać się do udziału w polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Spośród nich wybrany będzie zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2018. Będzie on reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Monte Carlo. TVN24 BiS jest jednym z partnerów konkursu.

Ceny mieszkań w dół? Wiceminister: taki może być efekt specustawy

Specustawa jest kluczowa, jeżeli chcemy uruchomić pod inwestycje mieszkaniowe nowe tereny Skarbu Państwa lub przekształcić szybko tereny samorządowe - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Dodał, że efektem projektowanej specustawy może być spadek cen mieszkań. Projekt lada dzień ma zostać skierowany do parlamentu.

Niezwykła oferta pracy. "Wystarczy, że żyjesz i umiesz patrzeć w telewizor"

Hostel w miejscowości Cluj podbił internet nietypową ofertą pracy. Od kandydatów nie wymagano praktycznie niczego. „Istnieje ryzyko, że twój spokój kilka razy na dzień zakłócą różni ludzie, którzy będą chcieli ci dać pieniądze w zamian za klucz do pokoju” – głosiła zamieszczona informacja. Ogłoszenie to dowód wielkiej desperacji pracodawców branży turystycznej w Rumunii, którzy cierpią na wielki niedobór rąk do pracy. Powodem jest między innymi emigracja po przystąpieniu tego kraju do Unii Europejskiej. Wspomniane ogłoszenie, choć zrobiło furorę, to stało się raczej internetową ciekawostką. O tym, by okazało się skuteczne – na razie nie wiadomo.

Lodziarnia dla psów. Wśród smaków wątrobianka

W mieście Erkelenz w Niemczech tamtejsze czworonogi mogą skosztować specjalnie przygotowanych dla nich lodów – o smaku wątrobianki. Produkty nie zawierają cukru ani konserwantów. Weterynarze nie oponują, ale pod warunkiem, że właściciele nie przesadzają z taką dietą dla swoich psów. Szczegóły z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Fast food czy zdrowe danie? Muzyka podpowiada, co kupić

Rodzaj nadawanej muzyki w restauracjach wpływa na rodzaj wybieranych przez nas potraw. Dynamiczniejsze tło zachęca do posiłków typu fast food czy danie dnia, na które nie trzeba zbyt długo czekać. Spokojniejsza, bardziej relaksacyjna muzyka zachęca do zamówienia złożonych, wyszukanych zestawów. Dobrze dobrana do całości wystroju lokalu muzyka może nas skłonić do większych nawet o 10 procent wydatków. Badania prowadził dr Dipayan Biswas z Uniwersytetu Południowej Florydy. Inne wcześniejsze analizy wykazały, że muzyka kojarzona z jakimś krajem, stymuluje zakupy produktów kojarzących się właśnie nim. Więcej szczegółów w programie "24 godziny" przedstawił Marcin Masewicz.