Najnowsze

Najnowsze

Kupujemy na potęgę

Zakaz handlu niestraszny Polakom. Sprzedaż detaliczna w sierpniu 2018 roku wzrosła o 9 procent w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,9 procenta - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Kolejne problemy Ryanaira. Poszło o bagaż podręczny

Włoski organ nadzoru do spraw konkurencji wszczął dochodzenie w sprawie decyzji Ryanaira o obciążeniu pasażerów kosztami przewozu w kabinie bagażu podręcznego. Według urzędu, jest on "istotnym elementem transportu" i powinien być uwzględniony w cenie biletu.

Niewypłacalność biura podróży. Ponad 300 osób za granicą

Biuro podróży Millennium Travel International złożyło oświadczenie o niewypłacalności; nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z klientami w zakresie ich powrotu do kraju - poinformował rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski.

Balcerowicz: bonanza może się wkrótce skończyć

Obietnice Morawieckiego to jest oszukiwanie ludzi - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Leszek Balcerowicz. Były wicepremier i minister finansów dodał, że "bonanza", jaką duża część ludzi w Polsce odczuwa i niesłusznie przypisuje PiS-owi, może "nagle zniknąć".

Stawką są ceny prądu w Polsce. Minister chce interwencji Brukseli i "pomocy służb"

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zwrócił się z pisemną prośbą do komisarzy unijnych, by przyjrzeli się ostatnim dużym wzrostom cen CO2 – poinformował wiceminister energii Tomasz Dąbrowski. Resort energii zapewnia, że gospodarstwom domowym nie grożą zmiany cen energii elektrycznej. Jednak w środę szef Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando zasygnalizował, że obecnej sytuacji może być zmuszony nie tylko zadbać o interesy klientów, ale też przedsiębiorstw energetycznych.

Wiceminister: kierowcy padają ofiarą tego typu oszustw

Dzień przed coroczną wizytą u diagnosty potencjalny sprzedawca pojazdu może pojechać i licznik sobie "przekręcić" – zauważył w programie "Bilans" wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. - Konsumenci padają ofiarą takiego typu oszustw - dodał. We wtorek rząd zaakceptował przygotowane w resorcie sprawiedliwości propozycje zmian w prawie, które mają ukrócić przekręcanie liczników w używanych samochodach. Będzie za to groziło od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Odpowiadać za oszustwo ma zarówno ten, kto zleca cofnięcie licznika, jak i wykonawca, na przykład mechanik w warsztacie.

Wyścig z czasem w sprawie podatku. "Musi zostać przyjęty do końca listopada"

Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych otwiera nowe możliwości pomocy i wypełnienia istniejących luk w systemie – powiedziała w czwartek w Kutnie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. We wtorek projekt nowego podatku, który zapłacą najlepiej zarabiający, przyjął rząd. Jak zauważa Rafalska, żeby fundusz zaczął działać, przepisy muszą zostać uchwalone i podpisane przez prezydenta do końca listopada.

Szybki transfer z ministerstwa. Nowy szef zbrojeniowego giganta

Witold Słowik będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej - poinformowało w czwartek Ministerstwo Obrony Narodowej. Wcześniej dyrektor Biura Komunikacji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju informował o złożeniu przez Słowika rezygnacji z funkcji wiceministra w tym resorcie.

Chiński miliarder: wojna celna może potrwać 20 lat

Należy się przygotować na 20 lat konfliktu celnego pomiędzy Chinami a USA – ocenił w czwartek współzałożyciel chińskiego giganta technologicznego Alibaba Jack Ma podczas spotkania Światowego Forum Ekonomicznego w Tiencinie na północy Chin.

Demencja "wisi w powietrzu". Alarmujące wyniki badania

Zanieczyszczenie powietrza może znacznie zwiększać ryzyko demencji starczej. Tak wynika z najnowszego badania brytyjskich naukowców. Ich zdaniem u ludzi żyjących w zanieczyszczonych miastach ryzyko zachorowania wzrasta od 20 do nawet 40 procent. Zgodnie z szacunkami, na demencję cierpi 47 milionów ludzi, jednak naukowcy spodziewają się, że już w 2030 roku liczba chorych wzrośnie do 75 milionów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Leżakowanie w biurze. "Za pieniądze otrzymujesz ciszę i spokój"

Choć w przedszkolu jest obowiązkowe, często tęsknią za nim także dorośli. Mowa o leżakowaniu, a dokładniej o drzemce w ciągu dnia. Naprzeciw zapracowanym londyńczykom wyszła pewna firma, która oferuje możliwość relaksu w godzinach pracy w specjalnym pomieszczeniu. - Nawet, jeśli chcesz odpocząć medytując, czy siedząc na ławce w parku ciężko zupełnie odłączyć się od świata. Tu układ jest prosty, w zamian za pieniądze otrzymujesz ciszę i spokój - powiedział Dan Andrews, jeden z klientów. Godzina kosztuje 15 funtów, czyli równowartość około 72 złotych.

Bryła wielkości Manhattanu oderwała się od lodowca

Ponad 8 kilometrów szerokości i prawie kilometr głębokości. Ogromny kawał lodu wielkości Dolnego Manhattanu oderwał się od lodowca Helheim. Zmiany na jednym z największych grenlandzkich lodowców według naukowców spowodowane są ociepleniem oceanów. Nowojorski oceanograf David Holland przyznał, że to najbardziej imponujące pojedyncze wydarzenie, którego był świadkiem w trakcie ponad dziesięcioletniego badania fiordów Grenlandii. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Krowy emitują więcej gazów cieplarnianych niż przemysł wydobywczy

Niebawem to właśnie one będą największym zagrożeniem dla atmosfery. Krowy wytwarzają więcej gazów cieplarnianych niż przemysł wydobywczy. Jest jednak ratunek - zmiana diety na wegańską. O tym, jak hodowla bydła wpływa na ocieplenie klimatu, opowiadał Marcin Masewicz w programie "24 Godziny".

Sumy gwarancyjne w górę. "To argument do wprowadzenia podwyżek za polisy OC"

Od przyszłego roku minimalne sumy gwarancyjne w ubezpieczeniach OC mają zostać podwyższone. Rząd przyjął już projekt przepisów przygotowany przez Ministerstwo Finansów. Resort przekonuje, że zmiany nie wpłyną na wysokość składek płaconych przez kierowców, ale zdaniem ekspertów podwyższenie sum może być jednym z argumentów dla ubezpieczycieli do wprowadzenia podwyżek za polisę.