Najnowsze

Najnowsze

Apple zaczyna spłacać gigantyczny podatkowy dług

Koncern Apple wpłacił na specjalny rachunek pierwszą transzę niezapłaconych wcześniej Irlandii podatków - poinformował minister finansów tego kraju, Paschal Donohoe. Amerykańska firma zalega władzom w Dublinie 13 miliardów euro.

"Biznes dla Ludzi". Idą zmiany w wyposażeniu aut

Komisja Europejska szykuje rewolucyjne zmiany w obowiązkowym wyposażeniu samochodów. Na ten temat Robert Stanilewicz rozmawiał z Jakuben Farysiem, prezesem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Leszkiem Kadelskim z "Proautomotive".

Raport: korzyści gospodarcze z mundialu nie będą długofalowe

Korzyści dla gospodarki rosyjskiej z organizacji piłkarskich mistrzostw świata raczej nie będą długoterminowe, choć jest nadzieja, że turniej poprawi wizerunek Rosji - pisze w piątek dziennik gospodarczy "Wiedomosti", powołując się na oceny grupy bankowej UBS.

"Pensje rosną w Polsce za szybko"

- Jest niedobór pracowników i pracodawcy o nich walczą, a jedną z metod tej walki jest podnoszenie wynagrodzeń - wskazuje prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

Zwrot ministerialnych nagród do budżetu. Platforma składa projekt ustawy

Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie w piątek w Sejmie projektu ustawy, który przewiduje zwrot do budżetu państwa przyznanych ministrom rządu Prawa i Sprawiedliwości nagród. Przepisy zakładają także obowiązek ujawnienia przez premiera w Biuletynie Informacji Publicznej wysokości przyznanych nagród i nazwisk osób, które je otrzymały.

Analitycy nie wierzą w sukces reprezentacji Polski. Trzech wielkich faworytów mundialu

Niemcy, Brazylia i Hiszpania. To zdaniem analityków szwajcarskiego banku UBS trójka głównych faworytów do tryumfu w nadchodzących Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Wysoko oceniane są także szanse Polaków, choć nie na finał, ale na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Gorzej od nas w zestawieniu wypadają choćby reprezentacje Chorwacji, Kolumbii i Szwecji.

Przegląd prasy. Rząd nie widzi smogu z używanych aut z importu

Rząd twierdzi, że chce dołożyć do ceny paliw nową opłatę emisyjną, aby walczyć ze smogiem. Ale od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości na polskie drogi wjechało już ponad 2 miliony starych, używanych aut z Zachodu, które nie spełniają norm ochrony środowiska - pisze w piątek "Gazeta Wyborcza".

Robot odebrał dyplom za chorą nastolatkę

Technologia przyszłą z pomocą chorej nastolatce. Ale nie chodziło tym razem o terapię. Dzięki internetowi i robotowi, chora licealistka mogła uczestniczyć w ceremonii rozdania dyplomów ukończenia szkoły, choć leżała wtedy w szpitalu. Materiał programu "24 Godziny".

Znów można podziwiać "Ślicznotkę". Legendarny samolot lśni jak nowy

Legendarna "Ślicznotka z Memphis" została udostępniona dla zwiedzających. Historyczny bombowiec typu B-17, który stał się nawet bohaterem filmu, przeszedł gruntowną, trwającą kilka lat renowację i wygląda dokładnie tak jak podczas swojej pierwszej misji. W latach 1942-1943 maszyna wykonała 25 nalotów na cele w Niemczech i okupowanej Francji. Już w 1944 samolot i jego załoga byli bohaterami filmu dokumentalnego, a w 1990 roku powstał film fabularny "Ślicznotka z Memphis". Oryginalny bombowiec nie mógł wziąć udziału w tej produkcji, bo był wtedy zbyt zdewastowany. Materiał programu "24 Godziny".

Owce i kozy zastąpią kosiarki. Rzym szuka oszczędności

Jest wiele sposobów, by obciąć wydatki, jednak ten pomysł włoskich władz zaskoczył wszystkich. W rzymskich parkach pracowników z kosiarkami mają zastąpić owce i kozy. Obecność tych zwierząt na terenach zielonych w mieście ma rozwiązać problem kosztownego koszenia trawy i braku personelu. I choć brzmi to irracjonalnie, podobne rozwiązania stosują już inne miasta. Ale rzymska opozycja ironizuje, że teraz burmistrz Virginia Raggi do zwalczania komarów zaangażuje gekony. Materiał programu "24 Godziny".

Kwietniki zamiast samochodów? Kierowcy niezadowoleni

Jak zachęcić ludzi do rezygnacji z parkowania aut w zatłoczonych centrach miast? Próbę rozwiązania problemu przygotowały władze Hagi, wspólnie z aktywistami na rzecz ekorozwoju. Zaproponowano mieszkańcom, którzy mają uprawnienia wjazdu do ścisłego centrum, by przenieśli auta z ulic na parking na obrzeżach miasta, a na miejscu samochodów zorganizowali na przykład ogródki.

Jak wydobywana jest ropa naftowa?

Nawet dwa tysiące metrów sześciennych - na wydobycie takiej ilości ropy w ciągu doby pozwalają niektóre platformy wiertnicze. Największe z nich mają pokłady o długości przekraczającej 200 metrów i ważą 13 ton. Są także w stanie wwiercić się na głębokość 12 tysięcy metrów. Na takich platformach może pracować do 150 osób. Ponadto na ich wyposażeniu muszą znajdować się lądowiska dla helikopterów. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.

"Biznes dla Ludzi". Handel w niedziele do Trybunału Konstytucyjnego

Wniosek Konfederacji Lewiatan do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją części przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Renata Juszkiewicz, prezes zarządu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz Alfred Bujara z NSZZ Solidarność.