Najnowsze

Najnowsze

Lokaty nie dają zarobić. "Najdłuższy okres nieatrakcyjnych depozytów od 2005 roku"

"Lokaty bankowe dają za mały zysk, by pokonać inflację" - uważa Bartosz Turek z Open Finance. Dodaje, że mamy obecnie do czynienia z najdłuższym okresem, kiedy depozyty są nieatrakcyjne - trwa przynajmniej od 2005 roku. Jeśli najnowsze prognozy okażą się trafne, to do 2021 roku nie ma co liczyć na poprawę sytuacji – wynika z przygotowanej przez niego analizy.

Kolejna niedziela z zakazem handlu

W najbliższą niedzielę 16 września większość sklepów będzie zamknięta. Otwarte będą placówki między innymi na stacjach benzynowych oraz sklepy prowadzone przez właścicieli. W niektórych galeriach handlowych czynna będzie część gastronomiczna.

Prezes Orlenu o fuzji z Lotosem. "Jesteśmy zdeterminowani"

Decyzję Komisji Europejskiej w sprawie fuzji z Lotosem powinniśmy otrzymać w pierwszej połowie 2019 roku, wówczas w drugiej połowie przyszłego roku proces przejęcia Lotosu przez Orlen powinien być zakończony - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z "Super Expressem".

Rok z megaloterią. Do klubu milionerów dołączyło trzynaście osób

Ponad 543 tysiące złotych - to najwyższa wygrana, jaka padła w Polsce w piątkowym losowaniu Eurojackpot. Loteria właśnie obchodzi nad Wisłą swoje pierwsze urodziny. W ciągu roku Polacy wygrali ponad 177 milionów złotych, a rekordzista zgarnął ponad 26,5 miliona złotych. Więcej niż milion złotych wygrało w sumie trzynaście osób.

"Biznes dla Ludzi". Pierwszy kosmiczny turysta

Początek kosmicznej turystyki - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Jerzy Rafalski z Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium Toruń".

Lotnisko w Radomiu ma nowego właściciela. Ambitne plany

Radomskie lotnisko zmieni właściciela. Sąd Rejonowy w Radomiu zatwierdził w piątek tak zwaną procedurę pre-pack, czyli przygotowanej likwidacji, wskazując jako nabywcę Portu Lotniczego Radom Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze - poinformował w piątek radomski magistrat.

Dekada od wielkiego krachu. "Regulatorzy i uczestnicy rynku naprawdę czuli grozę"

Zbliża się dziesiąta rocznica upadku amerykańskiego banku Lehman Brothers, który zapoczątkował światowy kryzys finansowy. - Regulatorzy i uczestnicy rynku wtedy naprawdę czuli grozę - mówił w TVN24 BiS Sławomir Sikora, prezes zarządu Citi Handlowego. - Zdarzyło się coś wielkiego, podobnego do tsunami i pytanie było w jakiej formie dotrze do Polski - wspomina autor przedmowy do książki Grahama Allisona "Skazani na wojnę? Czy Ameryka i Chiny unikną pułapki Tukidydesa?". Jak powiedział "scenariusz, który się zrealizował był zdecydowanie lepszy od tego, o którym myśleliśmy w tygodniu po 15 września 2008 roku". Jego zdaniem "system finansowy w Polsce i na świecie, pomimo rosnącego zadłużenia, jest dzisiaj bezpieczniejszy niż w 2008 roku".

Korea Północna: Nie stoimy za cyberatakami

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Północnej zaprzeczyło w piątek zarzutom ze strony władz USA, że programista pracujący dla północnokoreańskiego rządu brał udział w cyberataku na wytwórnię Sony w 2014 roku i w opracowaniu wirusa WannaCry, który zainfekował tysiące komputerów w ubiegłym roku.

Brexit. Szef banku centralnego Anglii ostrzega przed tąpnięciem w gospodarce

Kolejne ostrzeżenie przed brexitem. Szef Banku Anglii Mark Carney alarmuje, że jeśli załamią się negocjacje Londynu z Brukselą, to Wyspy Brytyjskie - po opuszczeniu Wspólnoty - może czekać poważne tąpnięcie w gospodarce. Rosnące koszty kredytu hipotetycznego mogą doprowadzić do kryzysu na rynku mieszkaniowym, a ceny domów mogą spaść nawet o jedną trzecią. Brytyjczycy musieliby się też liczyć ze wzrostem inflacji i większym bezrobociem.

Ceny CO2 w Europie zanurkowały po wypowiedzi polskiego ministra

Ceny uprawnień do emisji CO2 spadły najmocniej od czterech lat, po tym jak w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski w rozmowie z PAP Biznes ocenił, że sytuacja na rynku CO2 wymaga interwencji i zainteresowania się ze strony Komisji Europejskiej - poinformowała agencja Bloomberg.

Kościół anglikański pozostanie udziałowcem Amazona. "Kontynuujemy współpracę"

Kościół anglikański nie zamierza się pozbywać udziałów w Amazonie, mimo krytyki firmy ze strony arcybiskupa Canterbury, swojego honorowego zwierzchnika. Tygodnik "The Church Times" ujawnił, że w ubiegłym roku Amazon Inc był jedną z 20 największych globalnych inwestycji kapitałowych Kościoła anglikańskiego, choć arcybiskup Justin Welby od dłuższego czasu otwarcie zarzuca firmie, że płaci w Wielkiej Brytanii za niskie podatki.

Nowa dyrektywa o prawie autorskim. Obalamy mity

Dyrektywa o prawie autorskim kompletnie niczego nie zmienia dla prywatnych i niekomercyjnych użytkowników. Dotyczy tylko wielkich koncernów zarabiających na czyjejś twórczości, pracy i nakładach - powiedział w TVN24 Marek Frąckowiak, dyrektor Izby Wydawców Prasy. Podkreślił też, że nowe przepisy - wbrew głosom przeciwników - nie wprowadzają żadnej cenzury internetu.