Najnowsze

Najnowsze

"Musicie mieć odwagę, by prosić o podwyżki"

Pracodawcami pracowników socjalnych są samorządowcy. Zachęcam wszystkich pracowników socjalnych i pracowników ośrodków pomocy społecznej do odwagi w dopominaniu się o wzrost wynagrodzeń - powiedziała w piątek minister Elżbieta Rafalska na spotkaniu w Iławie.

Kasa państwa ponownie nad kreską. Ministerstwo wskazuje przyczyny

Dochody budżetu od początku roku do końca sierpnia bieżącego roku wyniosły 243,5 miliarda złotych, wydatki 242,4 miliarda złotych, co oznacza, że po lipcowym deficycie do bilansu budżetu wróciła nadwyżka; tym razem w wysokości 1,1 miliarda złotych - wynika z opublikowanych w piątek szacunków Ministerstwa Finansów.

Brexit wymiecie firmy. "Rząd musi działać szybko"

Nawet co piąta brytyjska firma może przenieść część operacji do Unii Europejskiej, jeśli Wielka Brytania opuści ją bez porozumienia o przyszłych relacjach handlowych - głoszą opublikowane w piątek wyniki sondażu, zleconego przez Brytyjskie Izby Handlowe (BCC).

Sześć, pięć, a może tylko trzy miliardy rocznie. Ile rząd chce wydawać na drogi lokalne?

Tworzymy fundusz z 6 miliardami złotych na drogi lokalne – mówi premier Mateusz Morawiecki na spotkaniach z wyborcami. Właśnie do Sejmu trafił, przyjęty we wrześniu przez rząd, projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, która przewiduje 10-letnie finansowanie budowy dróg lokalnych. Ale to wcale nie oznacza, że rząd na budowę lokalnych dróg przeznaczy 60 miliardów złotych.

Rowerzyści z zakazem korzystania z komórek. Nowe przepisy w Holandii

W Holandii uchwalono prawo zakazujące korzystania z komórek przez jadących na rowerze. Powodem jest wzrost liczby jednośladów o napędzie wspomaganym elektrycznie, a także wszechobecny dostęp do internetu. Minister transportu uważa, że kierujący przez cały czas powinien być skupiony na drodze. Przepis wejdzie w życie w lipcu przyszłego roku.

Buty za 62 miliony złotych

Siedemnaście milionów dolarów, czyli równowartość ponad 62 milionów złotych - tyle trzeba zapłacić za najdroższe buty świata. - Zdobią je 100-karatowe diamenty, wszystkie są bez skazy i osadzone w białym złocie - mówi Hemant Karamchandani, dyrektor firmy Passion Jewellers, która wyprodukowała luksusowe buty. Potencjalni nabywcy mogą je obejrzeć na najwyższym piętrze hotelu Burdż al-Arab w Dubaju. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ma 99 lat i nadal pracuje. "Nie przywykłam do siedzenia w domu"

Wiek emerytalny to dla Callie Terrell pojęcie abstrakcyjne. Fryzjerka z Memphis w stanie Tennessee ma 99 lat i ciągle obsługuje klientów. Jak sama mówi, sekretem jej długowieczności jest właśnie praca. - Nie przywykłam do siedzenia w domu. Pracowałam z ludźmi i robiłam tak dużo ekscytujących rzeczy, że nie mogę spędzać starości jak inni. Muszę żyć i robić to, co mnie cieszy - podkreśla. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Głośno chrapała i przegrała proces. "Nie mieści się w kategorii normalnych sąsiedzkich hałasów"

Niezwykły proces w Kanadzie. Kobieta, której zarządca budynku zwracał uwagę, że za głośno chrapie - poskarżyła się, że jest przez niego nękana. Złożyła pozew do sądu właśnie o nękanie, ale sprawę przegrała. "Głośne chrapanie nie mieści się w kategorii normalnych sąsiedzkich hałasów" - brzmi sentencja. Więcej szczegółów w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS przedstawiała Kamila Chlebińska.

Czesi prześwietlą polskie świnie

Czechy wprowadzają obowiązkowe kontrole wieprzowiny z państw dotkniętych afrykańskim pomorem świń - poinformował Państwowy Urząd Weterynaryjny (SVS). Jednym z tych państw jest Polska, będąca czwartym co do wielkości dostawcą wieprzowiny do Czech.

Ceny mieszkań najwyższe od lat. "Nie będą rosnąć w nieskończoność"

Jeżeli doszłoby do podwyżek stóp procentowych, to o kredyt będzie trudniej, a to spowoduje spadek popytu na mieszkania, a wraz z nim cen - wyjaśniał w programie "Biznes dla Ludzi" Jarosław Sadowski z Expandera. Z kolei zdaniem Marcina Jańczuka z Metrohouse, inwestycja w mieszkanie może być trwałym elementem budowania naszej przyszłości.

Fortuna za edukację. Co daje dyplom amerykańskiej uczelni?

To jest edukacja, która kształtuje młodego człowieka bardzo holistycznie. Kandydat nie tylko zdobywa wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim rozwija umiejętności miękkie. Uczy się, jak rozwiązywać konkretne problemy - mówi o studiach w USA Patrycja Górska z The Swan School. Tok nauczania za oceanem obejmuje cztery lata, cena za rok nauki wynosi około 270 tysięcy złotych. - Student może pracować na kampusie do 20 godzin w ramach wizy studenckiej. Są to proste prace, w gastronomii, hotelarstwie lub bibliotece - wyjaśniała gość "Biznesu dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Kierowcy Ubera zablokowali główną ulicę w Madrycie

Hiszpańscy kierowcy Ubera i innych firm świadczących usługi przejazdów współdzielonych zablokowali w czwartek jedną z głównych ulic Madrytu w proteście przeciwko planom wprowadzenia nowych regulacji wymierzonych w tę branżę - podała agencja Associated Press.

Bogaty jak Niemiec? Nowe dane obalają mit

Takie zjawisko u naszych zachodnich sąsiadów jeszcze niedawno było nie do pomyślenia. Jak wynika z raportu Fundacji Hansa Boecklera 12 procent Niemców żyje w krytycznych warunkach. Cztery miliony osób skarży się na beznadziejną pracę, niskie dochody i brak ubezpieczenia. Za mniej niż 10 euro na godzinę pracuje tam aż 22 proc. wszystkich zatrudnionych w gospodarce. To znacznie więcej niż na przykład w Szwecji (2,6 procent), Belgii (3,8 procent) czy Francji (8,8 procent). O szczegółach opowiadał w TVN24 BiS Mateusz Walczak.

Twardy brexit może uderzyć po kieszeniach. Ostrzeżenie przed podwyżkami

Importerzy żywności i napojów do Wielkiej Brytanii mogą zostać objęci cłami w wysokości 9,3 miliarda funtów rocznie, jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez porozumienia - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Barclays. To zaś doprowadziłoby do wzrostu cen produktów w sklepach.

Bat na nieuczciwych sprzedawców aut. Ministerstwo zapowiada zmiany

Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad rozszerzeniem usługi Historia pojazdu o informacje dotyczące skutków wypadków. Po uruchomieniu nowej funkcjonalności w systemie będą dostępne dane z systemu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, co może stanowić bat na nieuczciwych sprzedawców.

Ceny prądu pod napięciem. "Gdzieś ta podwyżka musi nastąpić"

Im mniejszy będzie ruch cen energii w grupie taryfowej G, obejmującej gospodarstwa domowe, tym większy będzie w pozostałych grupach odbiorców, które już dziś płacą za prąd znacznie więcej od zwykłego Kowalskiego - zauważył w czwartek prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando. Wcześniej minister energii Krzysztof Tchórzewski przekonywał, że opłaty za prąd nie wzrosną, co jednak - jak przyznał - stanowi "zagrożenie dla rentowności" energetycznych koncernów.