Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi". Jaka przyszłość czeka silniki Diesla?

Przyszłość samochodów z silnikiem Diesla - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Ponadto o spadkach liczby klientów w centrach handlowych mówił Radosław Knap z Polskiej Rady Centrów Handlowych.

"Bilans". Seria pożarów na wysypiskach

Seria pożarów składowisk śmieci - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Marek Józefiak z Greenpeace Polska oraz Karol Wójcik z Rady Programowej Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami. Ponadto o finale konkursu Przedsiębiorca Roku w Monte Carlo opowiadał Bartłomiej Smolarek z EY.

Unijna komisarz wieszczy koniec silników Diesla. Ekspert: pozwolę sobie się nie zgodzić

Pozwolę sobie nie zgodzić się z panią komisarz w sprawie przyszłości silników Diesla - powiedział Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, o niedzielnej wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej. - Nie mamy alternatywy w przypadku samochodów dostawczych i ciężarowych - zwracał uwagę gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Przypomnijmy, że unijna komisarz do spraw rynku wewnętrznego oceniła w rozmowie z agencją Bloomberga, że "samochody z silnikami Diesla są skończone i za kilka lat całkowicie znikną".

Święto mistrzów biznesu. Polak powalczy w finale konkursu

Piotr Krupa, prezes zarządzającej wierzytelnościami firmy Kruk, już 13 czerwca powalczy w Monte Carlo w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku. - Piotr ma osobowość, założył firmę sam, wiele rzeczy się udało, liczymy na niego - powiedział w programie "Bilans" w TVN24 BiS Bartłomiej Smolarek, partner w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY. Do 29 czerwca można wysyłać natomiast zgłoszenia do udziału w kolejnej, już 16., polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes.

Nie żyje jeden z najbogatszych Francuzów

W poniedziałek w Paryżu w wieku 93 lat zmarł francuski biznesmen Serge Dassault. Jego majątek był wyceniany na ponad dwadzieścia dwa miliardy dolarów, co dawało mu pozycję w pierwszej pięćdziesiątce najbogatszych osób na świecie.

Najbardziej zadłużona gmina w Polsce zniknie z mapy

Najbardziej zadłużona w Polsce gmina Ostrowice 1 stycznia 2019 roku zostanie zlikwidowana. Całość jej terytorium zostanie przyłączona do jednej z dwóch sąsiednich gmin lub zostanie podzielone między nie, a dług przejmie Skarb Państwa. To założenia ustawy, której projekt od poniedziałku przekazano go do uzgodnień.

Sześć najlepszych miejsc na wakacje w Europie. Sprawdź nowy ranking

Region Emilia-Romania we Włoszech znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu najlepszych kierunków na wakacje w 2018 roku. Podium zestawienia przygotowanego przez wydawnictwo Lonely Planet uzupełniają hiszpańska Kantabria i holenderska Fryzja. Tuż za podium znalazły się zaś Kosowo, francuska Prowansja oraz szkockie Dundee. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.

W budżecie nadwyżka. Minister: jest przejściowa

Znaczna nadwyżka budżetowa po kwietniu jest przejściowa, wynika ona z dobrej sytuacji na rynku pracy, wysokiego tempa dopływu składek do FUS oraz redukcji kosztów obsługi długu - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska.

Miliony złotych na nagrody dla kierownictwa ZUS

Ponad 3 miliony złotych - tyle łącznie wyniosły nagrody dla kierownictwa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w 2016 i 2017 roku - wynika z odpowiedzi na interpelację wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki z Kukiz'15.

Przegląd prasy. Centra handlowe tracą klientów

Ponad 3 miliony klientów mniej odwiedziło od początku roku centra handlowe - podaje "Rzeczpospolita", opisując raport Retail Institute. Dziennik podaje, że najmocniej na ograniczeniu handlu w niedzielę straciły sklepy odzieżowe oraz galeryjne restauracje czy kina.

Cięcia w unijnym budżecie. Polska może sporo stracić

Komisja Europejska rozważa trzy propozycje reformy, które przekładają się na cięcia funduszy spójności. Według "Deutsche Welle", wariant optymistyczny zakłada, że Polska może dostać 11 procent mniej pieniędzy niż dotychczas. Pesymistyczny - oznacza cięcia na poziomie 23 procent. Projekt ma być ogłoszony we wtorek.

Korek na autostradzie. Dlaczego bramki awaryjne nie zawsze są otwierane?

Po groźnym wypadku na autostradzie A2 w okolicach Słupcy kierowcy utknęli w 10 kilometrowym korku. Niektórzy z nich dziwili się, że służby nie otworzyły bramy awaryjnej, którą kierowcy np. samochodów osobowych mogliby ominąć wypadek. - Mogą być różne przyczyny mówiące o tym, czy można otworzyć bramę awaryjną, czy też nie. Bywa też tak, że na określonych drogach, którędy należałoby poprowadzić objazd prowadzone są prace remontowe i one są nieprzejezdne. Kierujący działaniami ratowniczymi ma możliwość podjęcia decyzji i przekazania jej służbom drogowym, które tą decyzję będą mogły wykonać - wyjaśnia Jan Krynicki z Główniej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Latający samochód. "Za kilka lat może zrewolucjonizować transport"

Ma śmigła i koła. Może jechać i latać. Mowa o maszynie o nazwie Pop.Up Next, która jest zarówno samochodem, jak i helikopterem. - Za kilka lat ma trafić do miast na całym świecie i zrewolucjonizować transport drogowy. W środku nie ma kierownicy, bo samochód jedzie sam. A gdy na przykład utknie w korku i stwierdzi, że szybciej będzie latać, to sam przywoła specjalne drony, które przyczepione do dachu przeniosą nas do celu - mówiła Anna Kowalska z TVN24 BiS.

Kamperem przez świat

Nie straszny im ani mróz ani upały. Dojadą wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma asfaltowych dróg. Mowa o Teresie i Andrzeju Walczakach, podróżnikach poruszających się po świecie kamperem. Przez blisko 6 lat "w drodze" zwiedzili już 42 kraje i przejechali ponad 150 tysięcy kilometrów. Materiał programu "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS.

Wyprawa na Wyspę Wielkanocną. "Jest tam 900 posągów. Robią niesamowite wrażenie"

Jest takie miejsce na naszym globie, gdzie leci się ponad 20 godzin a odległość w linii prostej wynosi ponad 15 tysięcy kilometrów. Mowa o Wyspie Wielkanocnej, którą dobrze znają Marta Cwalina-Śliwińska oraz Łukasz Śliwiński, autorzy bloga "Świat z bliska". - Tam się jedzie, żeby zobaczyć posągi, których jest tam około 900. Robi to niesamowite wrażenie, bo wyspa jest malutka - mówił w TVN24 BiS Łukasz Śliwiński.