Najnowsze

Najnowsze

Ceny paliw najwyższe od połowy stycznia. "Mogą dalej rosnąć"

Droga ropa przełożyła się na ceny paliw na stacjach benzynowych. Benzyna i olej napędowy są najdroższe od połowy stycznia tego roku. - Niestety w dłuższym okresie, biorąc pod uwagę politykę OPEC i nadchodzący okres sezonowego wzrostu konsumpcji, ceny paliw mogą dalej rosnąć - prognozuje Rafał Zywert, analityk BM Reflex.

Nowe stanowisko dla byłego rzecznika rządu

Rafał Bochenek, były rzecznik gabinetu Beaty Szydło, został powołany przez ministra środowiska Henryka Kowalczyka na stanowisko pełnomocnika do spraw organizacji szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. O nominacji poinformował w czwartek resort środowiska.

Brytyjski rząd bierze się za wizy dla bogatych Rosjan

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd zapowiedziała, że rząd przyjrzy się wizom wydanym bogatym obcokrajowcom, w tym - rosyjskim inwestorom, w celu przeprowadzenia ich analizy pod kątem możliwego zaostrzenia przepisów.

Skandal w klinice leczenia niepłodności. Stracone szanse na dzieci

Cztery tysiące szans na posiadanie dzieci zostało bezpowrotnie straconych. Tyle właśnie jajeczek i embrionów na początku marca uległo zniszczeniu w jednej z klinik leczenia niepłodności w amerykańskim Ohio. Okazało się, że alarm, który miał powiadamiać personel medyczny, że dzieje się coś złego, był wyłączony. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wielka Brytania wypowiada wojnę plastikowi. Nowa opłata za butelki po napojach

Wielka Brytania będzie kolejnym krajem, w którym będzie trzeba zapłacić kaucję za puszki i plastikowe butelki. Po wypiciu napoju, butelkę będzie można oddać w specjalnym automacie i dostać zwrot pieniędzy. Rząd daje zielone światło dla zmiany przepisów, a szczegóły są przedmiotem konsultacji. Na świecie takie rozwiązanie stosuje już 38 krajów. W tym gronie są między innymi Niemcy, gdzie kaucja wynosi 0,25 euro. Najlepiej ten system sprawdza się w Norwegii. Odsetek butelek, które trafiają do maszyn, jest na poziomie 95 procent. O szczegółach w programie "24 Godziny" mówił Mateusz Walczak.

Internetowa nienawiść na celowniku

Hejt w sieci. Internetowa mowa nienawiści dotyka często najmłodszych i najbardziej bezbronnych użytkowników internetu. Co możemy zrobić? Z drugiej strony, coraz częściej obraźliwe wpisy są ścigane, a sprawców udaje się ukarać. O tym, jak walczyć z nienawiścią w internecie, mówili goście Rafała Wojdy w programie "Świat" TVN24 BiS.

"Bilans", 28.03

O podpisaną umowę na dostawę systemu Patriot Robert Stanilewicz pytał w programie "Bilans" TVN24 BiS Janusza Steinhoffa, byłego wicepremiera i ministra gospodarki w rządzie Jerzego Buzka. Panowie rozmawiali też o budowie gazociągu Nord Stream 2. Kolejnymi gośćmi w programie byli Mariusz Adamiak, dyrektor ds. strategii inwestycyjnych w PKO BP oraz Rafał Trzeciakowski z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

"Biznes dla Ludzi", 28.03

Nowe orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie ubezpieczeń może oznaczać zmiany w wypłatach z polisy OC. Na ten temat Robert Stanilewicz rozmawiał w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS z Marcinem Jaworskim z biura Rzecznika Finansowego oraz Marcinem Tarczyńskim z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Playboy zamyka konta na Facebooku

Amerykańska grupa Playboy ogłosiła w środę, że zamyka wszystkie swoje strony na Facebooku. Wyjaśniła, że powodem jest skandal z gigantycznym wyciekiem danych milionów użytkowników tego serwisu.

Facebook: zmiany w dostępie do ustawień prywatności

Facebook zapowiada zmiany w narzędziach dotyczących prywatności w serwisie. "W nadchodzących tygodniach podejmiemy kroki, które mają na celu ułatwienie ludziom sprawowania kontroli nad ich danymi" - zapowiada firma w środowym oświadczeniu.

Umowa na system Patriot podpisana. "Mam nadzieję, że offset będzie racjonalny"

- Mnie bardzo cieszy, że zakupiono patrioty. To jest zdecydowanie dobry sygnał. Natomiast pytanie, co będzie miała z tego gospodarka, czy offset będzie racjonalnie realizowany. Trzymam kciuki za negocjatorów polskich, natomiast te rozmowy nie będą łatwe - mówił w programie "Bilans" w TVN24 BiS Janusz Steinhoff. W ten sposób były wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka odniósł się do podpisanej umowy na dostawę amerykańskiego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej i związanych z nią umów offsetowych. "Transfer technologii wyceniony na prawie miliard złotych wzmocni możliwości polskiego przemysłu obronnego" - przekonuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Bruksela szykuje rewolucję w przelewach. Ma przynieść miliardowe oszczędności

Miliard euro oszczędności rocznie ma przynieść zmiana przepisów zaproponowana przez Komisję Europejską. Reforma ma dotyczyć przelewów dokonywanych we wspólnej walucie. Komisja proponuje obniżenie opłat za przelewy w euro między państwami Wspólnoty. Dziś mieszkańcy krajów Unii Europejskiej, które nie posługują się wspólną walutą, słono płacą za przelewy w euro.

Orlen rozważa rozbudowę litewskiej rafinerii

Klimat biznesowy na Litwie uległ istotnej poprawie. Rozważamy uruchomienie procesu rozbudowy rafinerii w Możejkach, by między innymi obniżyć koszty produkcyjne – mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podczas wizyty na Litwie.

Milionowa kara dla PZU. Spółka zajęła stanowisko

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Powszechny Zakład Ubezpieczeń 1,7 miliona złotych kary za opóźnienia w wypłacie odszkodowań. "Udział błędów wykazanych przez Komisję jest śladowy" - komentuje ubezpieczyciel i podkreśla, że kara dotyczy 47 szkód zgłoszonych w latach 2008–2014.

"Finansowa kara za rozwód". Pomysł rządu w sprawie emerytur

W przypadku rozwodu część pieniędzy zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) ma trafić do skarbu państwa. Dotyczy to sytuacji, gdy jeden z małżonków nie odprowadzał dodatkowych składek na emeryturę. "To rodzaj kary finansowej za rozwód" - komentuje Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w stanowisku do projektu.

Nagrody w kancelarii premiera. Szydło znacznie hojniejsza od Tuska

38 tysięcy złotych brutto - to suma nagród, które otrzymali ministrowie zatrudnieni w kancelarii premiera w latach 2010-2015. Przez większość tego czasu premierem był Donald Tusk. Premie trafiły na konta Tomasza Arabskiego, Igora Ostachowicza oraz Pawła Grasia - wynika z odpowiedzi udzielonej na interpelację posła Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Kosztowniaka. Dla porównania ministrowie zatrudnieni w kancelarii premiera za czasów Beaty Szydło tylko w 2017 roku otrzymali nagrody wynoszące łącznie niemal 800 tysięcy złotych.