Najnowsze

Najnowsze

Wizja czasowego zamknięcia lotniska oddalona. Modlin dostanie mobilną wieżę

Od 1 stycznia 2019 roku na lotnisku w Modlinie będzie działać mobilna wieża kontroli lotów Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która zastąpi dotychczasową wieżę z 2012 roku - zapowiedział pełniący obowiązki prezesa Agencji Janusz Janiszewski. Kilka miesięcy temu media informowały, że nadzór budowlany wydał decyzję, na mocy której dotychczasowa wieża może działać tylko do końca tego roku.

Szybciej na zachodzie. Otwarto ponad 36-kilometrowy odcinek ekspresówki

W poniedziałek oddano do użytku ponad 36-kilometrowy fragment trasy S3 od węzła Legnica Południe do węzła Bolków w województwie dolnośląskim. Jak powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, droga dedykowana jest regionom zachodnim, a w sposób szczególny zespołowi portów Szczecin-Świnoujście.

Minister wzywa do interwencji. "Oczekujemy zdecydowanych kroków"

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wystąpił w poniedziałek do Komisji Europejskiej z prośbą o zwołanie Komitetu do spraw Zmian Klimatu i podjęcie interwencji na rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Zdaniem przedstawiciela polskiego rządu zostały spełnione warunki, które obligują Komisję do podjęcia odpowiednich działań.

Brexit nadal bez porozumienia. "Nie dramatyzujemy"

Polska apeluje o elastyczność, by uniknąć najgorszego rozwiązania, jakim byłoby wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia - mówił w poniedziałek w Luksemburgu minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Tego samego dnia rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas poinformował, że do rozpoczęcia unijnego szczytu w środę wieczorem nie przewidziano żadnych rozmów z Wielką Brytanią na temat brexitu. - Nie ma powodów do paniki - komentują szefowie dyplomacji państw unijnych.

Ceny prądu mogą uderzyć po kieszeniach. Wyraźny wzrost

O ponad 60 procent - o tyle we wrześniu wzrosła rok do roku średnia cena kontraktu na dostawy energii na następny dzień na Towarowej Giełdzie Energii. Podwyżki w hurcie uderzają coraz mocniej, a firmy mają argument, by podnieść taryfy w przyszłym roku. Jeśli tak się stanie, gospodarstwa domowe będą musiały się zmierzyć z wyższymi rachunkami za prąd. Głębiej do kieszeni będą musieli sięgnąć też przedsiębiorcy.

Partyjne przepychanki o VAT. PiS składa zawiadomienie, Platforma chce wyjaśnień

Składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Parafianowicza - poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, nazywając byłego wiceministra finansów w rządzie Platformy Obywatelskiej "główną twarzą nieudolności i nieefektywności w walce z mafiami VAT-owskimi". PO odpowiada wnioskiem do komisji finansów publicznych, by w "nadzwyczajnym trybie" zajęła się rzekomymi zaniedbaniami rządu w sprawie ściągalności podatków.

Droga do porozumienia. Wspólny projekt na Półwyspie Koreańskim

Korea Południowa i Północna rozpoczną w listopadzie lub grudniu realizację projektu, mającego połączyć oba kraje drogami i koleją. To efekt poniedziałkowych uzgodnień delegacji obu stron podczas rozmów w miejscowości Panmundżom. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, będzie pierwszym od ponad 60 lat połączeniem między obydwiema Koreami.

Kierowcy odwracają się od diesli. Sprzedaż mocno spadła

Sprzedaż samochodów z silnikami Diesla w Europie gwałtowanie spadła w pierwszej połowie bieżącego roku - wynika z raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE). W pierwszych sześciu miesiącach 2018 roku dostarczono do klientów 3,12 miliona egzemplarzy.

Fortuna za butelkę wina. Nowy rekord

Podczas sprzedaży w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby's padł nowy rekord ceny za butelkę wina. Romanee-Conti z 1945 roku, uznawane za najlepsze na świecie wino burgundzkie, osiągnęło cenę 558 tysięcy dolarów, siedemnastokrotnie więcej niż pierwotna wycena.

Amerykański gigant na krawędzi bankructwa

Swego czasu byli liderem sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Obecnie ich dług wynosi 5 miliardów dolarów. Amerykański holding Sears, zatrudniający 90 000 pracowników, zmaga się z potężnymi kłopotami finansowymi.

Rząd przejął lotnisko w Radomiu. Ekspert wskazuje jego największe wady

- Wielkim problemem lotniska w Radomiu jest to, że stamtąd mało kto chce latać – powiedział we "Wstajesz i Wiesz" na antenie TVN24 analityk ds. transportu i infrastruktury z "Polityki Insight" Dominik Sapiński. Jak dodał, "Radom jest w tej strefie, która jest już obsługiwana częściowo przez Lublin i Kraków".

Przegląd prasy: Niemiecka pułapka na polskie e-sklepy

Firmy wysyłające do Niemiec towary w pudełkach, folii czy nawet kopertach bąbelkowych muszą pamiętać o nowych przepisach, które zaczną obowiązywać od nowego roku. Tym, którzy się do nich nie zastosują, będą grozić bardzo wysokie kary - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita".

Rezygnują z "Davos na pustyni". Po zniknięciu dziennikarza

Jamie Dimon, dyrektor generalny JP Morgan Chase & Co, jednego z największych holdingów finansowych na świecie, odwołał plany uczestnictwa w konferencji inwestorów w Arabii Saudyjskiej, która zaplanowana jest na koniec października - podał Reuters w poniedziałek. Na podobny krok zdecydował się szef Forda Bill Ford.

Literówki mogą ujawniać informacje na temat stanu psychiki

Błędy klawiaturowe, czyli tak zwane literówki mogą ujawniać informacje na temat stanu psychicznego użytkownika urządzenia mobilnego. Ich śledzenie może w przyszłości pomóc leczyć między innymi chorobę dwubiegunową - oceniają badacze z amerykańskiego Uniwersytetu Illinois w Chicago.

Ed Sheeran zapłacił fiskusowi więcej niż Amazon

Ponad 3 tysiące funtów, czyli równowartość prawie 15 tysięcy złotych. Tyle co godzinę w ubiegłym roku wpływało na konto Eda Sheerana. Brytyjczyk jest najbogatszym solowym artystą na świecie, z czego cieszy się... tamtejszy fiskus. Sheeran w 2017 roku zapłacił bowiem więcej podatku niż na przykład gigant e-handlu Amazon.

Nawet 6 tysięcy złotych "na rękę", ale chętnych brakuje

W Polsce może brakować nawet 100 tysięcy zawodowych kierowców. "Coraz więcej osób odchodzi na emeryturę, nowych przybywa za mało. Wszystko to sprawia, że kierowcy mogą przebierać w ofertach pracy" - wskazuje Iwona Blecharczyk, zawodowy kierowca ciężarówki. Jak wynika z raportów, to jedna z najlepiej opłacanych grup pracowników fizycznych na polskim rynku pracy.

Na Wyspę Man przez miasto Beatlesów. Sprawdź, ile kosztuje podróż

Planujesz podróż na Wyspę Man? Bilety lotnicze z Warszawy do Ronaldsway, z przesiadką w Liverpoolu, kosztują 760 złotych. Na wyspę możemy również dopłynąć promem z miasta Beatlesów za 111 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 212 do 856 złotych. Jakub Porada wskazał, że dodatkowo opłaca się kupić kartę Manx Holiday Pass. To wydatek rzędu około 96 złotych. Karta oferuje zniżki i różne udogodnienia dla turystów. Za typowe brytyjskie śniadanie trzeba zapłacić około 33 złote. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Dobre informacje dla planujących zakup mieszkania

Na rynku wtórnym najbardziej drożeją mieszkania nad morzem - mówi analityk rynku nieruchomości Home Broker Marcin Krasoń. Jak dodaje, czas wzrostów powoli kończy się i w przyszłym roku ceny mieszkań nie powinny już rosnąć.

Wyspa bez ograniczeń prędkości na drogach

Klify, plaże, zamki i popularny wyścig motocyklowy. Oto Wyspa Man na granicy między Wielką Brytanią a Irlandią. Wyspa z własną kulturą, parlamentem, a także walutą. Zamieszkują ją potomkowie Wikingów, czyli Manxowie. O szczegółach w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadał Piotr Brewczyński, autor bloga "Jedź, baw się". - Dużym plusem jest to, że tam nie ma ograniczeń prędkości na drogach (poza miasteczkami - red.), dzięki temu można się przemieszczać szybko i bezproblemowo - wskazał. Zdaniem Brewczyńskiego jednym z najważniejszych miejsc na wyspie jest wielkie koło w Laxey, które zasilało tamtejszą kopalnię.

Jak wygląda życie na Zanzibarze?

Rzucić wszystko i wyjechać.. na Zanzibar - tak właśnie postanowił gość programu "Pokaż nam świat" Wojtek Żabiński, podróżnik i autor bloga "Polacy na Zanzibarze". - Relacje międzyludzkie to podstawa na Zanzibarze. Ludzie są przyjaźni, potrafią się ze sobą dzielić - opowiadał.

Najtańszy kredyt w Polsce. Ostatnie chwile na złożenie wniosku

Studenci i doktoranci do 20 października mogą starać się o kredyt studencki. Jest to najbardziej preferencyjna pożyczka w Polsce - część odsetek spłaca państwo, a absolwenci, którzy uzyskają wzorowe wyniki, mogą liczyć na umorzenie nawet połowy długu. Od przyszłego roku zmienią się zasady przyznawania kredytów.