Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 16.04

Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, wyprawka dla uczniów i emerytura matczyna - to główny temat dzisiejszego programu "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 BiS. Gościem programu był Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Życie singla. Wybór czy ucieczka?

Wybrali życie w pojedynkę. Egoiści, introwertycy, czy ludzie świadomi siebie i swoich potrzeb? O tym, kim są single, swoich gości zapytał Rafał Wojda w programie "Świat".

Miliarder chce przejąć sklepy z zabawkami

Miliarder Isaac Larian, założyciel i szef MGA Enterteinment, największej na świecie prywatnej firmy produkującej zabawki, złożył ofertę przejęcia części sklepów Toys "R" Us w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jej wartość to prawie 900 milionów dolarów.

Rosja blokuje popularny komunikator

W Rosji rozpoczął się proces blokowania dostępu na terytorium tego kraju do komunikatora Telegram. Państwowy regulator Roskomnadzor zwrócił się w tej sprawie do dostawców usług internetowych - poinformowały w poniedziałek służby prasowe tego urzędu.

Spór o podwyżki w największej górniczej firmie Europy. "Nie będziemy dłużej czekać"

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej (PGG), gdzie trwa spór płacowy, powołali w poniedziałek sztab protestacyjno-strajkowy. Jeżeli zaplanowane za tydzień rozmowy nie przyniosą porozumienia, 24 kwietnia związki przeprowadzą masówki w kopalniach, a dzień później 2-godzinny strajk ostrzegawczy. PGG to największe przedsiębiorstwo górnicze w Europie i największy producent węgla kamiennego w Unii Europejskiej.

Duże zainteresowanie podbija ceny. "Rynek budowlany jest przed prawdziwym boomem"

Powstaje bardzo dużo mieszkań, budowanych zarówno przez inwestorów indywidualnych, jak i deweloperów. Producenci materiałów konsekwentnie wykorzystują popyt i podnoszą ceny – ocenia dyrektor ds. rozwoju w e-bazanieruchomosci.pl Maciej Górka. Rynek jest jeszcze przed prawdziwym boomem – dodaje dyrektor generalny HRE Think Tank Michał Cebula.

Ile kosztuje podróż do Holandii?

Około 121 złotych - już za taką kwotę można kupić bilet lotniczy z Warszawy do Eindhoven. Za nocleg na miejscu trzeba zapłacić od 194 do nawet 1613 złotych. Z kolei sześciodniowa, zorganizowana wycieczka to wydatek rzędu 1198 złotych. Bilet autobusowy lub tramwajowy kosztuje około 10 złotych. Jak wskazuje Jakub Porada, na miejscu warto spróbować potraw takich jak kibbeling, czy kapsalon. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Chce zdobyć wszystkie szczyty Afryki. Wyjątkowy cel podróżnika

Plan jest, aby wejść na najwyższe góry w każdym afrykańskim kraju - mówi Robert Gondek. Jak dodaje, zdobył już Kilimandżaro, a ponadto szczyty w Ugandzie, Etiopii, Maroku, a także Kamerunie. - Tych krajów jest dużo, więc tych gór też jest dużo do zdobycia - mówi gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS, jednocześnie zwracając uwagę, że każda z dotychczas zdobytych gór miała więcej niż 4 tysiące metrów nad poziomem morza.

Bajkowy park w Holandii. "Mnóstwo kwiatów na ogromnym obszarze"

32 hektary z ponad 7 milionami kwiatów - tulipanów, hiacyntów, krokusów, żonkili. Takie atrakcje czekają na wszystkich odwiedzających bajkowy Park Keukenhof w holenderskiej miejscowości Lisse, między Amsterdamem a Hagą. - Park Keukenhof słynie z tego, że na ogromnym obszarze kwitnie wiosną przez 8 tygodni całe mnóstwo kwiatów, które tworzą wspaniałe dywany - mówi Ewa Kozłowska-Szymczyk, która była gościem cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. - Nawet jeśli ktoś się w nim zgubi, to będzie to miłe - dodaje. W tym roku park będzie otwarty do 13 maja.

Oszuści oferują prawo jazdy z Ukrainy. "Nie chcą żadnych egzaminów"

Prawo jazdy z Ukrainy, bez żadnego egzaminu, a nawet konieczności wyjazdu za granicę - tak swoje usługi zachwalają oszuści. Jednak kierowcy, którzy skorzystają z ich usług, tracą podwójnie. Po pierwsze wydatek jest bardzo duży, a po drugie za posługiwanie się takim dokumentem w niektórych sytuacjach grozi nawet więzienie. Materiał "TVN Turbo".

Miliardy na lokalne drogi, ale nie wiadomo skąd. Poprzedni projekt upadł z hukiem

Im więcej pieniędzy rząd przeznaczy na drogi, tym lepiej - uważają eksperci, którzy odnieśli się do zapowiedzi premiera o stworzeniu funduszu naprawy oraz budowy dróg gminnych i powiatowych w wysokości co najmniej 5 miliardów złotych. Zwracają jednak uwagę, że na kwestię finansowania funduszu i przypominają, że wcześniejszy pomysł wprowadzenia opłaty doliczanej do ceny paliwa spotkał się z dużym sprzeciwem społecznym.

Jedna z najniższych stawek w Unii Europejskiej. Małe firmy skorzystają na pomyśle premiera

Niższy podatek odciąży sektor małych i średnich firm, co zwiększy ich konkurencyjność oraz stworzy szansę na zmniejszenie szarej strefy - powiedziała szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska, odnosząc się do zapowiedzi obniżenia CIT dla małych i średnich firm. Jednak dla analityka Xelion, Piotra Kuczyńskiego, istotne jest to, co oznacza "mała i średnia" firma.