Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi". Kto zapłaci za włoski kryzys?

Kryzys polityczny we Włoszech - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB, a także Marek Zuber, ekonomista.

Balcerowicz: kończy się najlepszy okres dla polskiej gospodarki

- Gdyby we Włoszech pogłębił się kryzys polityczny, to musiałoby się odbić na reszcie strefy euro i Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Leszek Balcerowicz. Zdaniem byłego wicepremiera "najlepszy okres w polskiej gospodarce kończy się", a to może oznaczać kłopoty dla rządzącej partii. - Dotychczas poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nie załamało się właśnie dlatego, że "poprawiała się koniunktura na Zachodzie" - zwracał uwagę.

Sprawa GetBack. Były prezes odpowiada na zarzuty Komisji Nadzoru Finansowego

W okresie pełnienia przeze mnie funkcji prezesa zarządu, księgowość spółki była prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, a sprawozdania finansowe zawierały rzetelne dane - zapewnia w oświadczeniu Konrad Kąkolewski, były prezes spółki windykacyjnej GetBack. W ten sposób Kąkolewski odpowiada na zarzuty Komisji Nadzoru Finansowego.

Parlament Europejski przeciwko cięciom w unijnym budżecie

Parlament Europejski skrytykował cięcia, które zaproponowała Komisja Europejska w projekcie unijnego budżetu na lata 2021-2027. Zdaniem europosłów finansowanie wspólnej polityki rolnej i polityki spójności musi zostać utrzymane przynajmniej na obecnym poziomie.

Ubóstwo w Polsce coraz mniejsze

W 2017 roku stopa ubóstwa skrajnego wyniosła 4,3 procent i spadła w stosunku do 2016 roku o 0,6 punktu procentowego - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Poprawiła się sytuacja w szczególności na obszarach wiejskich - zwrócił uwagę prezes GUS Dominik Rozkrut.

Drony dostarczą jedzenie. Jest zielone światło

Władze Szanghaju zatwierdziły pierwsze w Chinach kontynentalnych trasy dostaw jedzenia z restauracji za pomocą dronów – podały w środę lokalne media. Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych ma skrócić czas i zmniejszyć koszty dostarczania posiłków.

Oto najcenniejsze marki świata

Najcenniejszą marką świata jest Google - wynika z rankingu BrandZTM przygotowanego przez WPP i Kantar Millward Brown. Wyceniono ją na ponad 302 miliardy dolarów, co oznacza, że jej wartość w stosunku do 2017 roku wzrosła o 23 procent. W czołówce zestawienia królują firmy technologiczne.

Polscy europosłowie byli "przeciw", ale zagłosowali "za". "Chaotyczne głosowanie"

Parlament Europejski zatwierdził niekorzystne z punktu widzenia polskich przedsiębiorców zmiany dotyczące delegowania pracowników do innych państw Unii Europejskiej. Część polskich europosłów opozycji zagłosowała "za", choć wcześniej opowiadała się przeciwko tym przepisom. - Pomyliło się 100 europosłów. Chcemy ponownego głosowania - powiedział TVN24 Janusz Lewandowski, europoseł PO.

Tego lepiej nie zakładaj. Lista "ciuchów wstydu" według kobiet

Panowie, miejcie się na baczności pakując walizkę na wakacje. Według jednego z największych ośrodków badania opinii publicznej w Wielkiej Brytanii, kąpielowe slipki to najbardziej znienawidzona część męskiej garderoby. Zaledwie co dziesiąta Brytyjka popatrzy przychylnie na mężczyznę w takim stroju. "Lista wstydu" jest o wiele dłuższa. Materiał programu "24 Godziny".

Lęk na rynkach. "Ryzyko egzystencjalne" dla Europy

Pogłębiający się kryzys polityczny we Włoszech sieje strach na globalnych rynkach. Wzrosło oprocentowanie włoskich obligacji, co podraża koszt długu tego państwa. Obawy, że zaszkodzi to unii walutowej, sprawiły, że spadł kurs euro - pisze "Economist".

Co dalej z Mieszkaniem plus? Wiceminister tłumaczy

Projekt ustawy o dopłatach do czynszu oraz specustawa mieszkaniowa w poniedziałek mogą trafić pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów - powiedział w TVN24 BiS wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Dodał, że w czerwcu oba projekty powinny trafić do Sejmu.

Technologie społecznie użyteczne. Festiwal Sektor 3.0

Nowoczesne technologie w służbie społecznej - to Festiwal Sektor 3.0, który ruszył dziś w Warszawie. Dzięki inicjatywie organizacje non profit wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania w działaniach społecznie użytecznych i w rezultacie działają sprawniej.

"Bilans". Cięcia w unijnym budżecie

Przedstawione przez KE propozycje dotyczące cięć budżetowych w dziedzinie polityki spójności - to główny temat dzisiejszego programu "Bilans". Gościem Roberta Stanilewicza była Teresa Czerwińska, minister finansów

Minister o cięciach w funduszach dla Polski. "Będziemy negocjować"

- To nie są decyzje ostateczne. Będziemy negocjować - tak minister finansów Teresa Czerwińska skomentowała w TVN24 BiS propozycję Komisji Europejskiej, dotyczącą podziału funduszy spójności w przyszłym budżecie Unii Europejskiej. Według propozycji kwota dla Polski ma być niższa o blisko 20 miliardów euro.