Najnowsze

Najnowsze

Złota karta stałego pobytu. Miliarder z Indii dostał ją pierwszy

Miliarder z Indii stał się pierwszym posiadaczem złotej karty uprawniającej do stałego pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ich władze wytypowały prawie siedem tysięcy biznesmenów i specjalistów, których majątek wart jest 27 miliardów dolarów. Inicjatywa ma przyciągać kapitał.

Oświadczenia majątkowe liderów partii. Kaczyński pisze o Srebrnej

Grzegorz Schetyna ma kilka mieszkań, Katarzyna Lubnauer kredyt we frankach, Paweł Kukiz ma łąkę, a Władysław Kosiniak-Kamysz pożyczkę na samochód - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych liderów partii politycznych za 2018 rok. W swoim oświadczeniu Jarosław Kaczyński wspomniał natomiast o Srebrnej.

"Bardziej wygodny minister" i "trudne wyzwania". Eksperci oceniają rządowe nominacje

We wtorek poznaliśmy nazwiska nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z medialnymi zapowiedziami resort finansów opuściła Teresa Czerwińska. Kierownictwo nad Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na mandat europosłanki zamieniła natomiast Elżbieta Rafalska. Ich funkcje przejmą teraz Marian Banaś i Bożena Borys-Szopa. W rozmowie z tvn24bis.pl eksperci opowiedzieli o tym, co mogą oznaczać te nominacje i jakie wyzwania czekają nowych ministrów.

"Kapitalizm z ludzką twarzą? Ja tego nie doczekam"

30 lat temu przyszła wolność. Komunistyczna gospodarka została zastąpiona przez wolnorynkowy kapitalizm. Rzuciliśmy się na głęboką wodę i szybko dotarliśmy do dna. Po pierwszych trudnych latach zaczęliśmy się jednak piąć i robimy to do dziś. Udało się rozwiązać większość problemów, ale jednocześnie stworzyliśmy nowe.

"Na skutek tej decyzji jestem pełen nadziei". Minister o budowie A1

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk liczy, że decyzja Krajowej Izby Odwoławczej, która oddaliła zażalenie Salini Polska, pozwoli niebawem wznowić prace w sprawie budowy obwodnicy Częstochowy w ciągu A1. Jak zapewnił, inne budowy dróg realizowane przez włoskie firmy są niezagrożone.

"Udało się wypracować porozumienie". Jest termin wznowienia dostaw ropy do Polski

Tłoczenie ropy naftowej jedną nitką zostanie przywrócone 10 czerwca - poinformował w poniedziałek resort energii po spotkaniach spółek w sprawie przesyłu ropy rurociągiem Przyjaźń. "To były dobre i konstruktywne rozmowy. Sprawa jest złożona, jednak obu stronom udało się wypracować porozumienie" - podkreślił, cytowany w komunikacie, minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Gigantyczna fortuna Jaya-Z. Artysta przeszedł do historii

Nieruchomości, dzieła sztuki, marki ekskluzywnych alkoholi oraz przedsiębiorstwo rozrywkowe. To tylko część składników olbrzymiej fortuny amerykańskiego muzyka Shawna Cartera, znanego jako Jay-Z. Artysta przeszedł do historii jako pierwszy hip-hopowiec, którego majątek przekroczył miliard dolarów - poinformował magazyn "Forbes".

Kadrowa karuzela w Enerdze. Ósmy prezes w ciągu czterech lat

Rada nadzorcza zaakceptowała decyzję zarządu Energi o powierzeniu pełnienia obowiązków prezesa firmy wiceprezesowi do spraw korporacyjnych Grzegorzowi Ksepko - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie. To już ósma zmiana na czele spółki w ciągu ostatnich czterech lat.

Duży spadek cen ropy

Ropa w USA powiększa spadki cen - w trzy dni surowiec stracił 1/10 swojej wartości, w sumie od końca kwietnia potaniał o około 16 procent. Notowaniom ropy szkodzi coraz bardziej agresywna polityka handlowa USA - oceniają maklerzy.

Największe zaległości ma handel. Potężne długi przedsiębiorców

Zaległości polskich przedsiębiorstw wobec partnerów biznesowych czy banków wzrosły w pierwszym kwartale tego roku do 30,41 miliarda złotych - wynika z danych Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej. Największe zaległości w płatnościach mają firmy handlowe.

Duże zmiany w 500 plus. Siedem rzeczy, które warto wiedzieć

Do kiedy trzeba złożyć wniosek? Kiedy zostaną wypłacone pieniądze? Czy procedura składania wniosku zostanie uproszczona? To tylko część pytań, na które odpowiada Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w związku z rozszerzeniem programu Rodzina 500 plus.

W tych miastach żyje się najlepiej. Warszawa przed Nowym Jorkiem

Długotrwała dominacja Zurychu jako miasta gwarantującego mieszkańcom najwyższe zarobki dobiegła końca. Jego miejsce zajęło San Francisco. Największe miasto w Szwajcarii znalazło się jednak ponownie na szczycie rankingu jakości życia. Jak wynika najnowszego raportu Deutsche Banku, w tym samym zestawieniu Warszawa awansowała w porównaniu z 2018 roku o jedno oczko, plasując się na 30. pozycji i wyprzedzając między innymi Nowy Jork.

Ile kosztuje podróż do Nikaragui?

Planujesz podróż do Nikaragui? Bilet lotniczy z Warszawy do Managui, z przesiadkami w Paryżu i Panamie, można kupić w cenie od 2886 złotych. Nocleg na miejscu to koszt od 11 do 892 złotych. Zorganizowana trzynastodniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu 7899 złotych. O szczegółach w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS mówił Jakub Porada.

"Pilnowali, żeby nie zjadły nas niedźwiadki". Podróżnicy o maratonie wśród lodowców

Spitsbergen, okolice jeziora Bajkał czy Nepal. To tylko niektóre miejsca, w których pokonali maraton goście programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS - Sławek Smoliński i Michał Walczewski, autorzy bloga 201races.com. - W tej chwili za nami 40 maratonów w 40 krajach - powiedział Sławek Smoliński. Celem podróżników jest dotarcie do każdego kraju na świecie. A to wiąże się z niesamowitymi historiami, jak choćby podczas biegu w Norwegii. - Biegliśmy maraton na Spitsbergenie i tam trasa była obstawiona przez chłopaków z obsługi ze sztucerami na ramieniu. Pilnowali, żeby nie zjadły nas niedźwiadki - opowiadał Michał Walczewski.