Najnowsze

Najnowsze

Podwodny hotel w starym kamieniołomie

To będzie pierwszy tego typu budynek na świecie. Już wkrótce w Szanghaju zostanie otwarty niezwykły hotel. Budynek mieści się w pozostałościach kamieniołomu w południowo-zachodniej części miasta. Hotel sięga na głębokość 88 metrów i ma ponad 61 tysięcy metrów kwadratowych. Warto dodać, że budynek posiada dwa podwodne piętra, a w przyszłości ma tu też powstać podwodna restauracja. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Przełom w światowym handlu. Lodołamacze przyśpieszą transport

Rewolucja w światowym handlu. Trasa, która do tej pory była niedostępna, będzie teraz używana komercyjne. Będzie szybciej a dla nas w efekcie taniej. Fracht z duńskim kontenerowcem dopłynie do Petersburga z Władywostoku przez Arktykę o dwa tygodnie szybciej niż gdyby płynął drogą przez kanał sueski. O szczegółach w TVN24 BiS opowiadał Mateusz Walczak.

Jak nie dać się oszukać hakerom?

Hakerzy, włamania, cyberprzestępczość – jak nie dać się okraść? Jak zabezpieczyć swój sprzęt? O zagrożeniach, jakie czekają "zwykłego Kowalskiego" rozmawiali goście programu "Świat".

"Biznes dla Ludzi". Jak nowoczesne biuro przyciąga pracowników?

Czy nowoczesne biura mogą być zachętą dla pracowników? Czy cudzoziemcy mogą być ratunkiem dla polskiego rynku pracy? O tym w programie "Biznes dla Ludzi" rozmawiali: Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, Bogdan Grzybowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Anna Piotrowska-Banasiak z firmy Antal oraz Dominika Kowalska z CBRE.

"Bilans". Kogo obejmie exit tax?

Nowy podatek exit tax oraz zmiany w programie 500 plus - to najważniejsze tematy dzisiejszego programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli: Arkadiusz Michaliszyn, doradca podatkowy firmy JSLegal, Andrzej Dmowski, adwokat i doradca podatkowy w firmie Russell Bedford oraz ekonomistka Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Miliony euro dla Iranu. "Unia demonstruje swoje wsparcie"

Komisja Europejska poinformowała w czwartek o przeznaczeniu pierwszego pakietu środków - 18 milionów euro - na projekty, które mają wesprzeć rozwój społeczno-gospodarczy Iranu. Środki te mają pomóc skompensować wpływ amerykańskich sankcji nałożonych na Teheran, z którymi Unia Europejska się nie zgadza. Tymczasem kolejne dwie europejskie linie lotnicze zdecydowały w czwartek o zawieszeniu połączeń z Teheranem.

Kilkanaście banków pod lupą urzędu antymonopolowego. Są pierwsze zarzuty

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza praktykę banków dotyczącą sposobu naliczania opłat za wystawienie zaświadczeń o historii spłaty kredytu. Zaświadczenia te są potrzebne frankowiczom, by mogli toczyć z bankami spory sądowe. Urząd wziął pod lupę 15 banków. Pierwszy, któremu postawił zarzuty, to Deutsche Bank Polska.

Wraca temat rządowego planu na emerytury. Ministerstwo składa deklaracje

Projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych powinien zostać rozpatrzony na jednym z najbliższych posiedzeń rządu - powiedział wiceminister finansów Piotr Nowak. Zdaniem wiceministra program powinien wystartować w połowie przyszłego roku. W projekcie budżetu na 2019 roku rząd zarezerwował środki na sfinansowanie Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Bank centralny Rosji wstrzymał kupno zagranicznych walut

Centralny Bank Rosji ogłosił, że wstrzymuje od czwartku do końca września kupno zagranicznych walut w celu zmniejszenia niestabilności na rynkach finansowych. Decyzja banku nastąpiła w dniach, gdy kurs rubla spadł do poziomów najniższych od dwóch lat.

"Turbo Grosik" może wejść na giełdę

Spółka MBF Group podpisała list intencyjny ze spółką Turbo Projekt, która jest właścicielem praw wizerunkowych piłkarza reprezentacji Polski Kamila Grosickiego. Obie strony chcą stworzyć plan między innymi wejścia na giełdę.

Działania służb skarbowych pod nadzorem ministra

- Uprawnienia i to wszystko, co się pojawia w projekcie nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, są pewną konsekwencją odpowiedzialności, którą już dzisiaj ponoszę - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska odnosząc się do zapisów z noweli zwiększających jej uprawnienia.

Wojna handlowa przybiera na sile. USA i Chiny wprowadzają nowe cła

Stany Zjednoczone nałożyły w czwartek 25-procentowe cła na chińskie towary warte 16 miliardów dolarów, w tym na niektóre maszyny i pojazdy. USA chcą w ten sposób ukarać Pekin za nielegalne - ich zdaniem - praktyki handlowe, w tym kradzież technologii. Pekin odpowiedział nałożeniem taryf odwetowych na amerykański eksport o podobnej wartości.

"Igorek". Oto rosyjski żołnierz przyszłości

Koncern Kałasznikow zaprezentował rosyjskiego żołnierza przyszłości. "Igorek", bo tak nazwano projekt, przykuł największą uwagę na podmoskiewskim Forum Wojskowo-Technicznego Armia 2018. Prototyp ma 4 metry wysokości, waży 4,5 tony, maszyna ma być też kuloodporna. Koniec pierwszej fazy projektu zaplanowano na 2020 rok. O szczegółach mówił Mateusz Walczak.

"Biznes dla Ludzi". Ile kosztuje edukacja dziecka?

Koszty edukacji dzieci oraz zmiany w rozkładzie jazdy pociągów - to główne tematy dzisiejszego programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli: Jakub Majewski, ekspert rynku kolejowego i prezes fundacji "Pro Kolej" oraz Jarosław Sadowski, główny analityk firmy Expander.

"Bilans". Co zakłada exit tax?

Polski rząd planuje wprowadzić exit tax, czyli podatek od wyprowadzki wcześniej niż zakłada to unijna dyrektywa. Co to oznacza i jakie zmiany przyniesie dla polskiej gospodarki? O tym w programie "Bilans" rozmawiali: ekonomista Marek Zuber, publicysta Grzegorz Cydejko oraz Piotr Augustyniak, partner w kancelarii podatkowej Path.

Czy obraz znaczy więcej niż tysiąc słów?

Kultura obrazkowa, czyli murale, graffiti, komiksy. To z nim obecnie stykamy się najczęściej – otoczeni przez billboardy i plakaty. Czy obraz znaczy więcej niż tysiąc słów? O tym między innymi rozmawiali goście programu "Świat" w TVN24 BIS.

Jak znaleźć dobre mieszkanie?

Gdzie i jak szukać najlepszych ofert? Jak dogadać się z właścicielem? Jak podpisać dobrą umowę? O tym wszystkim w magazynie "Świat" rozmawiali goście Rafała Wojdy.

"Z ogromnym niepokojem obserwujemy zapowiadane zmiany". Polska Rada Biznesu o podatkowych planach rządu

Polska Rada Biznesu rozumie potrzebę zaspakajania potrzeb grup społecznych, które z przyczyn losowych znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej i wymagają pomocy ze środków budżetowych. Zdecydowanie krytycznie oceniamy jednak wprowadzanie dodatkowych podatków celowych, które w założeniu mają zapewnić takie wsparcie, ale jednocześnie osłabiają gospodarcze źródła dochodów finansowych państwa, którymi są i pozostaną polscy przedsiębiorcy - czytamy w oświadczeniu Polskiej Rady Biznesu. W ten sposób Rada odnosi się do zapowiadanych zmian w systemie podatkowym.

"Będzie przywiązywał do ziemi jak pańszczyzna". Eksperci o planach wprowadzenia nowego podatku

Polski rząd planuje wprowadzić exit tax, czyli podatek od wyprowadzki, wcześniej niż zakłada to unijna dyrektywa. - Nowy podatek będzie zniechęcał inwestorów. Będzie przywiązywał do ziemi jak pańszczyzna - uważa ekonomista Marek Zuber. Wiceminister finansów Paweł Gruza tłumaczy, że danina będzie przeciwdziałać nadużyciom polegającym na wygenerowaniu zysku w danym kraju i przeniesieniu go przed opodatkowaniem do innego.