Najnowsze

Najnowsze

USA wstępnie dogadały się z Meksykiem w sprawie umowy handlowej

Stany Zjednoczone i Meksyk osiągnęły w poniedziałek wstępne porozumienie w sprawie dwustronnej umowy handlowej, które w efekcie może zakończyć funkcjonujący od 1994 roku trójstronny - z Kanadą jako trzecim partnerem - Północnoamerykański Układ o Wolnym Handlu (NAFTA).

"Biznes dla Ludzi". Szykują się zmiany w podatkach

Rząd Mateusza Morawieckiego szykuje nam podatkową rewolucję. Jakie zmiany zaplanowano w PIT i CIT? Kogo obejmie tzw. exit tax? O tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówili Maciej Bogucki z Kancelarii Adwokackiej Mamiński i Wspólnicy oraz Andrzej Pośniak, partner w CMS.

"Bilans". Drożej w tanich liniach

Tanie linie lotnicze będą droższe. To efekt nowych zasad przewozu bagażu podręcznego. Jakie zmiany czekają pasażerów i ile zapłacą za zabranie na pokład walizki? O tym w programie "Bilans" w TVN24 BiS Paweł Kunz z Fly4free.pl. Gościem programu był również Maciej Górka, dyrektor ds. rozwoju z e-bazanieruchomosci.pl, który mówił o zmianie cen mieszkań.

Ważny termin w sprawie 500 plus. Warto się pospieszyć

Rodzice, chcący otrzymywać bez przerw pieniądze w ramach programu Rodzina 500 plus, powinni do końca sierpnia, czyli najbliższego piątku, złożyć do odpowiedniego urzędu gminy poprawnie wypełniony wniosek na kolejny okres świadczeniowy rozpoczynający się w październiku. - Kto złoży wniosek w tym terminie, otrzyma 500 plus bez przerw - przypominał w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Paweł Blajer. W przypadku dokumentów złożonych we wrześniu, pieniądze trafią do rodziców do końca listopada (z wyrównaniem za październik). W przypadku wniosku złożonego w październiku, wypłata nastąpi do końca grudnia (z wyrównaniem za październik i listopad).

Część fotoradarów niezgodna z prawem? Rzecznik Praw Obywatelskich pisze do ministra

Brakuje przepisów określających pracę fotoradarów rejestrujących przejazd na czerwonym świetle - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Od trzech lat nie wydano rozporządzenia w tej sprawie, co może stawiać pod znakiem zapytania mandaty wystawione za przekroczenie przepisów. Resort infrastruktury przygotowuje odpowiedź na pismo RPO, ale zdaniem Inspekcji Transportu Drogowego działanie urządzeń jest zgodne z prawem.

Nie tylko "exit tax". Oto lista zmian w podatkach

Resort finansów szykuje prawdziwą rewolucję w podatkach. Obejmie ona między innymi zmiany w PIT i CIT, nowy podatek od wyprowadzki z Polski, opodatkowanie kryptowalut czy wydłużony czas na korzystanie z ulgi mieszkaniowej. Planowana data wejścia w życie proponowanych zmian to 1 stycznia 2019 rok.

Media: brytyjska Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności

Największy brytyjski pożyczkodawca Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności - informuje "The Guardian". Przyczyną problemów jest gwałtowny wzrost roszczeń klientów. Eliza Więcław z biura prasowego polskiego oddziału Wonga zapewniła, że "sytuacja w Wonga w Polsce jest stabilna".

Musk wycofał się ze swojego planu. "To lepsza droga"

Miliarder Elon Musk porzuca pomysł wycofania Tesli z giełdy. Jak poinformował, przyczyną takiej decyzji jest dyskusja, która miała miejsce w ostatnich tygodniach i dokładne rozważenie, co jest najlepsze dla firmy. "Lepszą drogą jest pozostanie firmą publiczną" - stwierdził.

Przegląd prasy: Ceny prądu przygniatają przemysł

Eksperci przewidują, że hurtowe ceny energii elektrycznej w kolejnych latach będą dalej rosły. To fatalna informacja dla firm, które muszą się liczyć z utratą konkurencyjności - informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita".

Największe stacje kolejowe w Polsce. Warszawa Centralna poza podium

Jedna czwarta wszystkich pasażerów wsiada lub wysiada na dziesięciu największych dworcach w Polsce - wynika z najnowszego raportu "Największe stacje kolejowe w Polsce" przygotowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Najbardziej obleganym dworcem jest Warszawa Śródmieście, największy ruch pociągów odnotowano zaś na stacji Warszawa Zachodnia.

"Energia może stać się dobrem luksusowym"

Rosnące koszty emisji dwutlenku węgla drenują polskich wytwórców energii z pieniędzy, za które mieliby oni przeprowadzić transformację energetyczną - ocenił prezes Taurona Filip Grzegorczyk. Jak ocenił, na końcu wysokie ceny dwutlenku węgla zaszkodzą całej gospodarce i polskim konsumentom.

Koszmar kierowców skończył się po otwarciu nowej trasy. "Wypadków jest dużo mniej"

Droga krajowa numer 8 to jedna z najbardziej obciążonych i najbardziej niebezpiecznych tras w Polsce. Od czasu kiedy w okolicach Wrocławia powstała ekspresówka, sytuacja kierowców znacznie się poprawiła. - Jest lepiej, nocami (na tzw. starej ósemce - red.) jest dużo mniejszy ruch, jest dużo mniej wypadków drogowych - wskazał Roman Hojeński z Pomocy Drogowej Hojeński. - Cały ruch ładnie przeszedł na drogę S8 i nasze drogi lokalne zostały rozładowane - wtórował młodszy brygadier Piotr Mazurkiewicz z Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Zwrócił jednak uwagę, że w ostatnim czasie można zaobserwować powrót ruchu także na "starą ósemkę". Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Wakacyjne szaleństwo w biurach podróży. "Obserwujemy interesujący nowy trend"

Blisko cztery miliony Polaków wyjechało na wakacje z biurami podróży w pierwszym półroczu tego roku. To o ponad 14 procent więcej, niż w analogicznym okresie 2017 roku - poinformował Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Jak dodano, wycieczki czarterowe z transportem lotniczym wykupiło 1,4 miliona turystów, aż o 36 procent więcej niż przed rokiem.

Chce przebiec maraton w 249 miejscach na świecie

Ukończyć maraton w 249 miejscach na świecie. Taki jest cel Wojciecha Machnika, autora projektu "249challenge". - To jest mój autorski pomysł, brałem wcześniej udział w różnych projektach, które trwają rok-dwa i się kończą, byłem zmęczony poszukiwaniem nowych pomysłów, (...) Więc taka była idea, aby oprzeć się na liczbie krajów, ale również miejsc - tłumaczył Wojciech Machnik. - Do tych miejsc planuję pojechać i pobiec maraton, albo podjąć jakieś inne wyzwanie - wyjaśnił gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje podróż do Azerbejdżanu?

Planujesz podróż do Azerbejdżanu? Jak sprawdził Jakub Porada, za bilet lotniczy z Warszawy do Baku, z przesiadką w Rydze, trzeba zapłacić 820 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 15 do 518 złotych za dobę. Zorganizowana 15-dniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu ponad 6,2 tysiąca złotych. Klasyczny obiad, w którego skład wchodzi lula kebab, ryż, sałatka i ayran kosztuje około 18 złotych. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Minister: jesteśmy na szczycie koniunktury

Dane Głównego Urzędu Statystycznego potwierdzają, że znajdujemy się na szczycie koniunktury - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodaje, że w trzecim kwartale 2018 roku wzrost gospodarczy powinien sięgnąć 4,5-5 procent.