Najnowsze

Najnowsze

"Pilnowali, żeby nie zjadły nas niedźwiadki". Podróżnicy o maratonie wśród lodowców

Spitsbergen, okolice jeziora Bajkał czy Nepal. To tylko niektóre miejsca, w których pokonali maraton goście programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS - Sławek Smoliński i Michał Walczewski, autorzy bloga 201races.com. - W tej chwili za nami 40 maratonów w 40 krajach - powiedział Sławek Smoliński. Celem podróżników jest dotarcie do każdego kraju na świecie. A to wiąże się z niesamowitymi historiami, jak choćby podczas biegu w Norwegii. - Biegliśmy maraton na Spitsbergenie i tam trasa była obstawiona przez chłopaków z obsługi ze sztucerami na ramieniu. Pilnowali, żeby nie zjadły nas niedźwiadki - opowiadał Michał Walczewski.

"Piękne widoki i świetne miejsca do nurkowania". Podróż na Wyspy Kukurydziane

Nikaragua jest bardzo różnorodna. Mamy wulkany, dwa wybrzeża po stronie Pacyfiku i Morza Karaibskiego, piękne jeziora z wyspą Ometepe pochodzenia wulkanicznego - mówił Bartek Zobek, podróżnik. Do Nikaragui należą również Wyspy Kukurydziane, czyli Corn Island, położone na Morzu Karaibskim. - Są tam palmy kokosowe, piękne widoki i świetne miejsca do nurkowania - opowiadał gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Zerwana umowa, odrzucone zażalenie. Drogowcy spieszą się na A1

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła zażalenie spółki Salini Polska na tryb wyboru wykonawcy prac zabezpieczających obwodnicę Częstochowy w ciągu autostrady A1 w formie negocjacji bez ogłoszenia - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Drogowcom zależy na czasie, ponieważ chcą udostępnić kierowcom obwodnicę Częstochowy jeszcze w tym roku.

Znana sieć handlowa może zmienić właściciela. Jest umowa

Spółka Spar Group podpisała umowę na zakup udziałów w sieci Piotr i Paweł - czytamy w przesłanym tvn24bis.pl wspólnym oświadczeniu Spar Group i spółki Piotr i Paweł. Jak dodano, w najbliższym możliwym czasie zostanie złożony wniosek o zatwierdzenie transakcji do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Oszczędności, domy i działki. Ministrowie pokazują swoje majątki

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński pochwalił się obrazem, minister inwestycji Jerzy Kwieciński trzema samochodami, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro rozpoczął budowę domu. Najwięcej oszczędności zgromadził zaś minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Sprawdziliśmy, co znalazło się w oświadczeniach majątkowych członków rządu Mateusza Morawieckiego.

Znana marka znika z małego AGD

Grupa BSH zapowiedziała zakończenie sprzedaży artykułów małego AGD pod szyldem Zelmera. Urządzenia pod tą marką mają być dostępne w sprzedaży do końca roku - wynika z komunikatu spółki.

"Wszyscy będziemy płacić więcej" i "Bruksela przesądziła". Politycy o cenach prądu

Jeżeli przedsiębiorcy zapłacą więcej, to także wszyscy, którzy korzystają z ich usług – ocenił w piątek w rozmowie z TVN24 rzecznik PSL Jakub Stefaniak, odnosząc się do wstępnych rządowych ustaleń z Komisją Europejską w sprawie cen prądu. - Można powiedzieć, że Bruksela w tej sprawie przesądziła – stwierdził Ryszard Czarnecki (PiS).

Dobre dane z polskiej gospodarki. "Wynik sporo wyższy od oczekiwań"

Produkt Krajowy Brutto w pierwszym kwartale 2019 roku wzrósł o 4,7 procent rok do roku - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. - Wynik jest sporo wyższy od oczekiwań z początku roku - zauważyła Monika Kurtek, ekonomistka Banku Pocztowego. Z kolei analitycy mBanku po najnowszych danych podnieśli prognozy wzrostu polskiej gospodarki dla całego 2019 roku.

Ile kosztuje wychowanie dziecka? Nowy raport

Koszt wychowania jednego dziecka do pełnoletności, czyli do osiągnięcia osiemnastego roku życia, wynosi w Polsce od 200 do 225 tysięcy złotych - szacuje Centrum imienia Adama Smitha. W ocenie CAS wydatki na utrzymanie dziecka sięgają od 15 do 30 procent budżetu rodziny.

Brytyjski rekord w energetyce. Polska "kilka kroków z tyłu"

Taka sytuacja w innych krajach, na przykład skandynawskich, już jest albo będzie w najbliższych miesiącach czy latach normą - stwierdził w TVN24 BiS Bartłomiej Sawicki z BiznesAlert. W ten sposób odniósł się do brytyjskiego rekordu produkcji energii bez użycia węgla. - Co innego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w Niemczech czy Polsce - zauważył

T-Mobile i Microsoft wspólnie pomogą cyfryzować się przedsiębiorstwom

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Deutsche Telekom i Microsoft nawiązały strategiczne partnerstwo, które zrewolucjonizuje rynek usług chmurowych w Europie. Dzięki niemu polscy przedsiębiorcy uzyskają dostęp do najwyższej jakości rozwiązań technologicznych, globalnego know-how oraz wsparcia światowej klasy inżynierów funkcjonujących w strukturach grupy DT.

Laureat "biznesowego Oscara": to ukoronowanie wysiłku setek osób

Ta nagroda jest ukoronowaniem ogromnego wysiłku setek osób, które codziennie pracują w spółce OTCF - mówił w programie "Bilans" Igor Klaja, założyciel i prezes spółki znanej z marki 4F. Klaja w poniedziałek otrzymał Nagrodę Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Kulczyka w kategorii "Sukces". O motywowaniu pracowników, specyfice produkcji odzieży sportowej i przyszłości branży szef OTCF rozmawiał z Janem Niedziałkiem.

Duża sieć handlowa zamyka kolejne sklepy w Polsce. Mamy listę

Tesco poinformowało w czwartek swoich pracowników o zamknięciu czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji w Polsce. "Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej" - wyjaśnił, cytowany w przesłanym tvn24bis.pl komunikacie, Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Autostradą A1 bez biletu. Kolejne ułatwienia dla kierowców

Bez biletów i bez dokonywania płatności metodą tradycyjną na bramkach wyjazdowych. Już 1 lipca ma ruszyć rozszerzona wersja systemu poboru opłat na autostradzie A1 między Rusocinem a Nową Wsią. "Jesteśmy w trakcie końcowych testów systemu" - poinformowała tvn24bis.pl Anna Kordecka ze spółki GTC, która jest koncesjonariuszem płatnego odcinka A1.

Polska potęga truskawkowa. Co drugi owoc trafia na eksport

Polska zajmuje drugie miejsce w Europie i ósme na świecie w produkcji truskawek - informuje resort rolnictwa. W 2018 roku wyprodukowaliśmy około 196 tysięcy ton tych owoców, czyli o 10 procent więcej niż rok wcześniej. Na eksport wysyłana jest co druga truskawka.