Najnowsze

Najnowsze

Prezydent USA oskarża OPEC o zawyżanie cen ropy naftowej

Donald Trump ponownie zaatakował OPEC i w środę napisał na Twitterze, że zawyża ona ceny ropy naftowej. Prezydent USA już wcześniej oskarżał o to kartel, powodując chwilowe spadki cen na rynku. W ciągu ostatniego roku ceny surowca wzrosły o 60 proc.

Słony rachunek za mistrzostwa świata. "Ciężar dla Rosji, zyski dla oligarchów"

11 miliardów dolarów - tyle wyniosą koszty organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. To pokaźna suma, ale i tak mniejsza niż ta, którą na organizację mundialu wydała cztery lata temu Brazylia. Koszt mistrzostw w tym kraju wyniósł bowiem aż 15 miliardów dolarów. - Wydatki państwowe są dużym ciężarem dla Rosji, ale jednocześnie to gwarancja zysków dla oligarchicznego otoczenia Putina - zauważa Jan Niedziałek z TVN24 BiS.

Startuje narodowy przewoźnik autobusowy. Rzuci wyzwanie niemieckiej konkurencji?

Polonus rozpoczął integrację polskich przewoźników autobusowych pod wspólną marką Polonus Partner. Koalicja zaoferuje podróżnym 50 ogólnokrajowych linii autobusowych tworzących połączenia między 250 miejscowościami w Polsce, a kursy będą obsługiwane przez 130 pojazdów - poinformował Piotr Pogonowski, dyrektor zarządzający Polonusa. Inicjatywie patronuje resort infrastruktury.

Tesla zwalnia. Potężna redukcja etatów

Tesla poinformowała, że w najbliższym czasie zwolni kilka tysięcy pracowników. Producent samochodów elektrycznych stara się obniżyć koszty i szukać zysków, nie stwarzając jednocześnie zagrożenia dla produkcji samochodu Model 3.

Hotelarze w długach. Największym problemem są raty kredytów

Po pierwszym kwartale 2018 roku 779 hotelarzy miało łącznie ponad 970 milionów złotych długów - wynika z raportu "Sytuacja na rynku hotelowym. Pełne obłożenie" przygotowanego przez BIG InfoMonitor i Profitroom. Oznacza to, że z zadłużeniem borykało się co 11. przedsiębiorstwo oferujące usługi hotelowe.

Za dużo zjadła i prawie utonęła. Ratownicy ostrzegają

Przed szczytem sezonu turystycznego w Europie, ratownicy z plaż w Grecji opowiadają o kilku sytuacjach, w których musieli szybko interweniować i nieść pomoc ludziom w wodzie. Utonięcia spowodowane nieuwagą albo nierozważnym zachowaniem zdarzają się bowiem na całym świecie, a w wakacje jest ich szczególnie dużo. - Starsza kobieta, która weszła do wody omal nie utonęła, bo się przejadła - mówi jeden z ratowników, podkreślając, że z morzem nigdzie nie ma żartów. Materiał programu "24 Godziny".

Daj się zarazić grypą. Naukowcy zapłacą

Uniwersytet w Saint Louis w USA szuka chętnych, którzy poddadzą się testom szczepionki na grypę. Eksperyment ma trwać 10-12 dni z tym, że część jego uczestników dostanie nie szczepionkę, ale placebo i rzeczywiście może zachorować, o czym są lojalnie uprzedzani. Oferuje się im pobyt w dobrych hotelowych warunkach i wyżywienie. Uniwersytet podkreśla, że chętni dokładnie wiedzą, co może ich spotkać, ale na taki test zdecydowano się licząc na szybkie i relatywnie tanie wynalezienie naprawdę skutecznego lekarstwa. Materiał programu "24 Godziny".

Państwowy fundusz przejmie Pesę

Polski Fundusz Rozwoju przejmie udziały w bydgoskiej Pesie. UOKiK poinformował, że PFR złożył wniosek dotyczący zamiaru przejęcia wyłącznej kontroli nad przedsiębiorstwem. Firma potwierdza zawarcie umowy inwestycyjnej.

Co z Lotniskiem Chopina? Zdecyduje ostatnia ekspertyza

Ekspertyza dotycząca Lotniska Chopina ma ostatecznie rozstrzygnąć o jego przyszłości - zapowiedział wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. Dodał, że podejmując decyzję odnośnie portu, rząd chce mieć pewność, że zbadano wszystkie warianty.

Emerytury mają wzrosnąć. Rząd przedstawił propozycje

Proponowany przez rząd wskaźnik waloryzacji emerytur i rent na poziomie 3,26 procent spowodowałby, że najniższe emerytury wzrosłyby w 2019 roku o 33 złote i 57 groszy - zapowiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Rząd przyjął założenia budżetowe

Podstawą do opracowania przyszłorocznego budżetu będzie wzrost PKB w 2019 roku o 3,8 procent oraz inflacja w wysokości 2,3 procent - zdecydował rząd. Założono wzrost płac w budżetówce o 2,3 procent, ale automatycznej podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich nie będzie.

Spór w rządzie o płacę minimalną. "Musimy jeszcze poczekać"

Mimo wczorajszych zapowiedzi dziś na Radzie Ministrów nie zapadła decyzja w sprawie podwyższenia minimalnego wynagrodzenia. - Ministerstwa są w trakcie uzgodnień. Musimy jeszcze chwilę poczekać co do ostatecznego uzgodnienia - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Nawet dziewięć lat z dopłatami do czynszów. Rząd przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o dopłatach do najmu. Projekt zakłada, że dopłaty będą wypłacane w równej wysokości przez dziewięć lat, a kryteria dla beneficjentów określi rada gminy. - Liczymy, że programem dopłat zostanie objętych 30 tysięcy polskich rodzin każdego roku funkcjonowania tego programu - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.