Najnowsze

Najnowsze

Apel do premiera w sprawie zakazu handlu. "Krzyk rozpaczy"

Ponad pięciuset właścicieli małych sklepów apeluje do premiera o wycofanie się z ograniczenia handlu w niedziele. Petycja w tej sprawie wpłynęła we wtorek do kancelarii premiera - poinformował w komunikacie Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Kto najdłużej pobiera emeryturę? Raport ZUS

Twórcy i artyści to grupa, która najdłużej pobiera świadczenia emerytalne. Tak wynika z danych opublikowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W czołówce znaleźli się również nauczyciele oraz górnicy. Najkrócej świadczenia pobierają przedsiębiorcy i księża.

Kwieciński o unijnych negocjacjach: ten rok może być kluczowy

Rozbieżności mamy olbrzymie. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż przy poprzedniej perspektywie finansowej - mówił o negocjacjach w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Gość "Biznesu dla Ludzi" przyznał, że Polska otrzyma mniej pieniędzy z unijnej kasy niż w latach 2013-2020.

"Wybieramy najlepszych z najlepszych". Znamy finalistów Nagrody Polskiej Rady Biznesu

Poznaliśmy nazwiska dziewięciu finalistów ósmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Nominowani to wizjonerzy, działacze społeczni oraz bohaterowie polskiej przedsiębiorczości, wyłonieni przez Kapitułę Nagrody z grona kilkuset kandydatów z całej Polski. Zwycięzców poznamy 27 maja podczas uroczystej gali, która będzie transmitowana przez TVN24 i TVN24 BiS. - Wybieramy najlepszych z najlepszych - podkreślił w TVN24 BiS przewodniczący Kapituły Wojciech Kostrzewa.

Duże kłopoty ze spłatą długów. Rekordzista musi oddać ponad 69 milionów złotych

2,78 miliona - tylu Polaków nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań kredytowych i pozakredytowych na koniec 2018 roku. Łączna wartość ich zaległych długów wyniosła 74 miliardy złotych, o 6,8 procent więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu przygotowanego przez BIG InfoMonitor. Krajowym rekordzistą jest 62-latek z województwa lubelskiego, na którym ciąży 69,3 miliona złotych niespłaconych w terminie zobowiązań finansowych.

List z ZUS z informacją o podwyżce. Wysyłka już się rozpoczęła

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę listów z informacją o wysokości świadczeń po waloryzacji - poinformował w poniedziałek rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Od marca najniższa emerytura, renta z powodu całkowitej niezdolności do pracy, renta socjalna i rodzinna wzrosły do 1100 złotych brutto.

Balonem po Kapadocji. "Warto to zrobić z wyprzedzeniem"

Kapadocja to jedno z najpiękniejszych miejsc do lotów balonem - podkreśliła Monika Kupryjaniuk, podróżniczka. Jak wskazała, za taką atrakcję trzeba zapłacić od 80 do nawet 200 euro od osoby. - Cena zależy od tego, jak dużym balonem lecimy i w jakim sezonie. Warto to zrobić z wyprzedzeniem - radziła. Jacek Szafader zwracał jednak uwagę, że nawet jeśli nie lecimy balonem, to warto pojechać do Kapadocji. - Gra świateł jaką wywołują balony, ich liczba, która jest w powietrzu - to jest niesamowite. To jest przedstawienie balonowe - mówił autor bloga Tripowscy.pl. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje podróż do Turcji?

Planujesz podróż do Turcji? Za bilety lotnicze z Warszawy do Stambułu, z przesiadką w Atenach, trzeba zapłacić 658 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 47 do 898 złotych. Zorganizowana, ośmiodniowa wycieczka to zaś wydatek 1738 złotych. O szczegółach w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS mówił Jakub Porada.

Konno po Tuszetii. "Można podziwiać przepiękne widoki"

- Można tam podziwiać przepiękne widoki, poznać wspaniałych ludzi - mówiła o podróży do gruzińskiej Tuszetii Magdalena Konik, podróżniczka, fotograf. Największą atrakcją na miejscu jest jednak jazda konna. - Nie ma tam stajni, konie są na wolnym wybiegu, jest natura - opowiadała autorka bloga "Migawki z podróży". Zwracała uwagę, że "w Tuszetii coraz bardziej rozwija się turystyka, ale większość noclegów jest w rodzinnych pensjonatach". Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

40 lat od powstania płyty CD. "Wiele osób mówi, że wróci z hukiem"

Minęło dokładnie 40 lat od zaprezentowania prototypu płyty CD. Cyfrowe nośniki dzięki swojej trwałości szybko zyskały rzeszę zwolenników, choć na początku były dużo droższe od płyt winylowych czy kaset. - Wprowadzenie płyt cyfrowych spowodowało nie tylko polepszenie jakości, to był kolejny krok do tego, żeby muzyki było więcej - mówił w TVN24 BiS Stanisław Trzciński, producent muzyczny oraz promotor koncertowy. - Wiele osób mówi, że - tak jak mamy renesans płyt winylowych - płyta kompaktowa wróci i to z hukiem - dodał.