Najnowsze

Najnowsze

Śmieci to biznesowa mina. Milionowe długi przedsiębiorstw z branży

Działalność związana z sektorem odpadowym może być nie tylko groźną miną ekologiczną, ale również biznesową - wynika z danych BIG InfoMonitor oraz Bisnode. Co dziewiąta firma z tej branży ma problem z terminową płatnością faktur, a blisko 60 procent jest w słabej bądź złej kondycji finansowej.

Najmłodsza Polka z Koroną Ziemi odsłania kulisy wypraw

Było zimno, trudno, to było duże wyzwanie - powiedziała o wyprawie na Mount Everest Miłka Raulin. Po zdobyciu "dachu świata" podróżniczka stała się najmłodszą Polką w historii, której udało się wejść na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Jak przyznała, najbardziej "wymordowała" ją jednak wyprawa na Denali na Alasce. - To była góra ciężka fizycznie, nosiłam na niej 25-kilogramowy plecak, ciągnęłam za sobą sanki - opowiadała. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje podróż do Kolumbii?

Nieco ponad trzy tysiące złotych - tyle kosztują bilety lotnicze z Warszawy do Bogoty, z przesiadką w Stambule. Nocleg na miejscu można znaleźć już za 10 złotych. Z kolei zorganizowana, 11-dniowa wycieczka to koszt ponad 10,5 tysiąca złotych. Na miejscu warto spróbować smażonego pieroga z mięsem (empanada) za ok. 2,5 złotego oraz placka z serem lub jajkiem (arepa de queso/huevo) za około 3,5 złotego. Materiał programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

"Konkuruje tylko z Shakirą". Jego Polacy powinni obawiać się najbardziej

W niedzielę wieczorem w Kazaniu Polska zmierzy się z Kolumbią w drugiej kolejce fazy grupowej rosyjskiego mundialu. Jednym z najlepszych piłkarzy wśród naszych rywali jest James Rodriguez. - To największy kolumbijski celebryta, który w tej kwestii konkuruje tylko z Shakirą - mówi Aleksandra Wołocznik, miłośniczka kultury latynoamerykańskiej. Jak dodaje, piłka nożna to w Kolumbii sport narodowy. - Bramkę można spotkać wszędzie, na najmniejszej prowincji, głęboko w dżungli - podkreśla. Materiał programu Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Dwa lata chaosu i niepewności. Brytyjska gospodarka na ostrym zakręcie

Gospodarka hamuje, inwestycje spadają, a wielkie firmy alarmują, że mogą zostać zmuszone do opuszczenia kraju i zabrania ze sobą tysięcy miejsc pracy. Od referendum, w którym Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej minęły już dwa lata, ale dramatyczne konsekwencje zerwania więzi, budowanych przez ponad cztery dekady, wciąż są w centrum uwagi - pisze CNN.

Adam Małysz nie wyklucza powrotu do rajdów

Przestał regularnie startować, ale miłość do czterech kółek nie zardzewiała. Adam Małysz, który jest obecnie dyrektorem i koordynatorem w Polskim Związku Narciarskim nie wyklucza powrotu do rajdów terenowych. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Gorące premiery kinowe. "Liczba gwiazd może przyprawić o zawrót głowy"

Zastanawiasz się na co pójść do kina? Jedną z propozycji jest amerykańska produkcja "Ocean's 8". - Jeśli po 20 minutach seansu odrzucimy na bok zdrowy rozsądek, to nawet możemy się wkręcić - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. Dodaje, że "liczba gwiazd na ekranie może przyprawić o zawrót głowy". W filmie grają między innymi Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway i Rihanna. Ponadto warto zobaczyć dramat "Twój Simon". - W centralnym punkcie opowieści jest coming out 17-latka - opowiada Woźnica. Kolejną propozycją jest polsko-islandzka produkcja "W cieniu drzewa".

Oto największe linie lotnicze świata. Dominuje jeden kraj

Ponad 157 milionów - tylu pasażerów w ubiegłym roku przewiozły amerykańskie linie Southwest Airlines. To najwięcej na świecie - wynika z najnowszego raportu Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). Na podium znalazły się także Delta Air Lines oraz American Airlines. W Europie prym wiedzie Ryanair.

Nikt tu się nie spieszy i nie narzeka. Stolica luksusu nie tylko dla milionerów

To zaledwie dwa kilometry kwadratowe zamieszkiwane przez 40 tysięcy osób. Nie ma tu bezrobocia, nikt się nie spieszy i nie narzeka. Ludzie żyją tu najdłużej na świecie. Monako to światowa stolica luksusu, przepychu i bogactwa. Żeby zamieszkać tu na stałe trzeba mieć miliony, ale i bez nich można to miejsce po prostu zwiedzić. Lot z Warszawy do Nicei to wydatek około 800 złotych w dwie strony, dalej można wybrać się autobusem, pociągiem albo wynajętym samochodem. Reportaż Mateusza Walczaka, dziennikarza TVN24 BiS.

Miała czuwać, oglądała telewizję. Nowe ustalenia w sprawie wypadku autonomicznego auta

Policja z Arizony przedstawiła nowe szczegóły śmiertelnego wypadku z udziałem autonomicznego samochodu Ubera. Okazało się, że kobieta pełniąca rolę "kierowcy bezpieczeństwa" w momencie zdarzenia oglądała program telewizyjny na swoim smartfonie. Dlatego najprawdopodobniej za późno spostrzegła niebezpieczeństwo i nie zareagowała. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Koniec z darmowymi drinkami? Popularny kurort ma dość pijanych turystów

Władze popularnej miejscowości turystycznej Magaluf na Majorce chcą wymóc na hotelach, by te skończyły z darmowymi drinkami w ramach opcji "all inclusive". Jak podkreślają samorządowcy, tabuny hałaśliwych, podpitych turystów, głównie Brytyjczyków, płoszą z miasta ludzi, którzy przyjechali na rodzinne wakacje i oczekują relaksu w jak największej ciszy. Dodatkowo, jak wynika ze statystyk, w ostatnich trzech latach zainteresowanie przyjazdem do Magaluf spadło o 49 procent. To nie pierwszy pomysł na ukrócenie turystycznych wybryków. Materiał programu "24 Godziny".

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"

Eurogrupa porozumiała się na temat warunków wyjścia Grecji z programu pomocowego, w tym restrukturyzacji jej zadłużenia. Unijni urzędnicy i władze w Atenach ogłaszają wyjście kraju z kryzysu. - Ile razy rząd to mówił? Wydłużają pożyczkę i ogłaszaj koniec kryzysu. Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić - mówi tymczasem Janis Warufakis, ekonomista, były minister finansów Grecji, który był gościem w programie "Fakty o Świecie" w TVN24 BiS. - To podejście Unii Europejskiej nas osłabia. Może powinniśmy się zająć kryzysami systematycznie - podkreślał w rozmowie z Michałem Sznajderem.

"Biznes dla Ludzi". UE ograniczy piractwo czy wprowadzi cenzurę?

W Unii Europejskiej trwają prace nad nowym prawem autorskimi, które zdaniem zwolenników reformy ma ograniczyć piractwo w sieci, a zdaniem przeciwników - wprowadzi cenzurę w internecie. W programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS Robert Stanilewicz rozmawiał o tym z Sylwią Czubkowską z "Gazety Wyborczej" oraz Michałem Starczewskim z "Platformy Otwartej Nauki".

Życie osób homoseksualnych w Polsce. Walka o równość

Polskie prawo nie pozwala na małżeństwa osób tej samej płci ani na adopcję dzieci w takich związkach. Mimo to są tacy, którzy wymieniają się obrączkami poza granicami kraju i tacy, którzy decydują się wychowywać wspólnie dzieci. O codzienności osób homoseksualnych, ich problemach i powszechnym braku akceptacji mówili goście Rafała Wojdy w programie "ŚWIAT" TVN24 BiS.

Cios za cios. Trump grozi kolejnymi cłami

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że jeśli taryfy celne na amerykańskie produkty nie zostaną szybko usunięte, to nałoży 20-procentowe cło na wszystkie samochody montowane w Unii Europejskiej. Wcześniej w piątek zaczęły obowiązywać odwetowe cła Unii Europejskiej na amerykańskie dobra.

Koniec użytkowania wieczystego coraz bliżej. Ekspert ocenia propozycje zmian

Coraz bliższy jest koniec użytkowania wieczystego. Jeśli przepisy wejdą w życie w zaproponowanym kształcie, już w przyszłym roku użytkowanie wieczyste zostanie zastąpione prawem własności. Dotyczy to tylko gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Jak tłumaczył w programie "Bilans" TVN24 BiS Krzysztof Rąpała, radca prawny, przedsiębiorcy "nadal będą ponosić opłatę jaką jest danina za użytkowanie wieczyste".

Miedziowy koncern ma nowego prezesa

Polska Miedź ma nowego prezesa. Rada nadzorcza KGHM zdecydowała o powołaniu Marcina Chludzińskiego na prezesa spółki - poinformował miedziowy koncern w komunikacie. Dotychczas Marcin Chludziński był prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu.

Przedsiębiorcy mają swojego rzecznika. Został nim były już poseł Prawa i Sprawiedliwości

Premier Mateusz Morawiecki powołał w piątek Adama Abramowicza na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Rzecznik ma stać na straży praw przedsiębiorców, szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Abramowicz jeszcze w piątek złożył mandat poselski i wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości. "Jestem już niezależnym rzecznikiem" – powiedział.

300 złotych na wyprawkę. Resort odpowiada na pytania

Już za nieco ponad tydzień rodzice i opiekunowie dzieci do 18. roku życia będą mogli składać wnioski w ramach programu "Dobry Start". Program zakłada przyznanie 300 złotych wyprawki szkolnej dla uczniów. Skorzystać z niego ma nawet 4,6 miliona uczniów. W ramach kampanii informacyjnej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Odwet Brukseli. Zaczęły obowiązywać cła na amerykańskie produkty

W piątek weszło w życie rozporządzenie Komisji Europejskiej nakładające dodatkowe cła na import niektórych towarów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zwiększonymi cłami będą obciążone między innymi kukurydza cukrowa czy preparaty upiększające do oczu. To reakcja Wspólnoty na nałożenie przez administrację prezydenta USA Donalda Trumpa dodatkowych ceł na stal i aluminium z Unii Europejskiej.