Duża sieć sklepów wycofuje produkty. "Ryzyko dla zdrowia konsumentów"

Z kraju

Prezes UOKiK o wynikach kontroli ryb mrożonych i przyprawUOKiK
wideo 2/2

Sieć sklepów Aldi poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży dwóch produktów i prosi klientów o ich szybki zwrot. Stwierdzono w nich obecność salmonelli, co może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów - poinformowano w komunikacie.

Sieć Aldi - w informacji zamieszczonej na stronie internetowej - prosi o "niezwłoczny zwrot" do sklepów następujących dwóch produktów:

MIĘSNE SPECJAŁY Mięso z kurczaka na pulpety 400 g, z kodem kreskowym 5904170025878, z datą przydatności do spożycia 26.02.2020 i numerem partii 0711702, którego producentem jest Roldrob S.A.

MIĘSNE SPECJAŁY Mięso na kotlety z indyka 500 g, z kodem kreskowym 5904584246159, z datą przydatności do spożycia 26.02.2020 i numerem partii 33, którego producentem jest Bomadek Sp. z o.o.

Jak dodano, pieniądze za towar zostaną zwrócone nawet w przypadku braku paragonu, będącego dowodem dokonania zakupu.

Ryzyko dla zdrowia

Powodem wycofania produktów jest wykrycie salmonelli, co - jak zaznaczono w komunikacie - "może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów".

W Polsce od wielu lat pałeczki salmonelli są najczęstszą przyczyną zakażeń przewodu pokarmowego pochodzenia bakteryjnego. Zachorowania przez nie wywołane najczęściej objawiają się jako nieżyt żołądkowo-jelitowy, charakteryzujący się biegunką, bólami brzucha i wymiotami.

Do zakażeń dochodzi najczęściej drogą pokarmową, po spożyciu zanieczyszczonej żywności.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock