Najnowsze

Najnowsze

"Mamy cały czas dobrą koniunkturę". Prezydent Duda zainaugurował Kongres 590

Polscy przedsiębiorcy są zadowoleni z obecnej sytuacji gospodarczej - mówił podczas inauguracji Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, "mamy cały czas dobrą koniunkturę". - Oczywiście straszą nas, że ta koniunktura się pogorszy, ale chciałbym zauważyć, że (...) ona cały czas trwa - zaznaczył.

Funt krwawi po dymisjach w rządzie

Funt brytyjski w czwartek po południu wyraźnie tracił na wartości. W parze do dolara zaliczył drugą największą zniżkę w tym roku. Według ekspertów powodem problemów są zawirowania w brytyjskim rządzie.

Najdroższe ulice handlowe świata. Polski lider daleko w rankingu

Causeway Bay w Hongkongu została po raz pierwszy od pięciu lat najdroższą ulicą handlową świata. Tak wynika z najnowszego raportu "Główne ulice handlowe świata" przygotowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. W Polsce, podobnie jak w poprzednim roku, na czele znalazła się ulica Nowy Świat w Warszawie.

Rewolucja w zwolnieniach lekarskich. "Nie ma miejsca na błąd"

Od grudnia w całej Polsce lekarze będą mogli wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej. Jak tłumaczył w TVN24 rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz, w przypadku średnich i większych firm, a także dużej części najmniejszych podmiotów e-zwolnienia oznacza, że "wychodząc od lekarza, nie trzeba nic już robić".

Zmiana na czele Komisji Nadzoru Finansowego. Jest decyzja premiera

Premier Mateusz Morawiecki powierzył pełnienie obowiązków szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marcinowi Pachuckiemu, dotychczasowemu zastępcy przewodniczącego - poinformował urząd w czwartkowym komunikacie. Jak dodano, będzie on sprawował tę funkcję do czasu powołania nowego przewodniczącego.

Brexitowe negocjacje na finiszu. Tusk zwołuje nadzwyczajny szczyt

W związku z postępem w negocjacjach w sprawie brexitu przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zwołał nadzwyczajny szczyt 27 państw członkowskich na 25 listopada. Przywódcy mają na nim zatwierdzić porozumienie dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Pociągi coraz mniej punktualne

Punktualność kolejowych przewozów pasażerskich spadła w trzecim kwartale tego roku do 87,42 procent z 88,21 procent w drugim kwartale tego roku i z 90,14 procent w pierwszym kwartale roku 2018 - poinformował Urząd Transportu Kolejowego.

Zmiana progu, od którego kradzież staje się przestępstwem

Określenie na poziomie 500 zł stałego progu, od którego kradzież przestaje być wykroczeniem, a staje się przestępstwem - przewiduje nowelizacja, która w czwartek weszła w życie. Według resortu sprawiedliwości zmiana pozwoli skuteczniej zwalczać drobne kradzieże.

Lekarska organizacja przeciw obowiązkowi e-zwolnień

Porozumienie Organizacji Lekarskich chce, aby resort rodziny, pracy i polityki społecznej wycofał się z obligatoryjnego wprowadzenia e-zwolnień. Lekarze zrzeszeni w tej organizacji uważają, że rozwiązania wprowadzające od 1 grudnia obowiązek wypisywania zwolnień tylko w formie elektronicznej są "przedwczesne i spowodują dezorganizację systemu".

Europosłowie przeciw cięciom w budżecie

Parlament Europejski opowiedział się przeciw zaproponowanym przez KE cięciom środków na politykę spójności i rolnictwo w przyszłym budżecie unijnym na lata 2021-2027. Chce też zwiększenia wydatków na naukę i walkę z bezrobociem.

Szef KNF rekomendował człowieka także do Plus Banku

Prawnik Grzegorz Kowalczyk, którego przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski chciał umieścić w banku Leszka Czarneckiego, został przez szefa KNF rekomendowany do rady nadzorczej Plus Banku. Bank go na tę funkcję powołał.

Nowe dowody osobiste z chipami. Jest porozumienie państw Unii

Przedstawiciele państw członkowskich wypracowali w Brukseli porozumienie w sprawie zmian dotyczących dowodów osobistych mieszkańców państw Unii Europejskiej. Celem jest wprowadzenie bardziej rygorystycznych zabezpieczeń, by ograniczyć liczbę oszustw związanych z tożsamością.

Szefowa MFW: państwa powinny rozważyć emisję swoich kryptowalut

- Banki centralne powinny rozważyć możliwość emisji własnych wirtualnych walut – powiedziała dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde. Podczas swojego przemówienia w Singapurze szefowa MFW stwierdziła, że takie działanie mogłoby zwiększyć bezpieczeństwo transakcji walutowych.

Lista zmian w podatkach. Jest podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zakładającą między innymi 9-procentowy CIT dla małych firm oraz zmiany dotyczące kosztów uzyskania przychodów w przypadku nabycia i eksploatacji samochodów osobowych przez firmy - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta. Są też zmiany dla spadkobierców.

"Wiarygodny", "wypłacalny", "płynny". KNF o polskim sektorze bankowym

Polski sektor bankowy jest stabilny, wiarygodny, wypłacalny, rentowny i płynny. Urząd KNF na bieżąco monitoruje ryzyko w systemie bankowym jako całości i poszczególnych jego podmiotach i w razie konieczności podejmuje stosowne działania zapobiegawcze i prorozwojowe - poinformował Urząd w środowym komunikacie.