Najnowsze

Najnowsze

Po maturze na studia. Najchętniej daleko od domu

Ponad 70 procent tegorocznych maturzystów wybiera się na studia poza miejscem swojego zamieszkania (także za granicą), a jedynie 24 procent chce rozpocząć studia w miejscowości, w której mieszka. Tak wynika z najnowszego badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Najczęściej wybieranym miastem do studiowania jest Warszawa.

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa

Egzaminator w ciągu dnia będzie mógł przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B oraz nie więcej niż jeden egzamin praktyczny na godzinę. Wyznaczane będą ponadto konkretne godziny egzaminu - takie zmiany w przepisach proponuje Ministerstwo Infrastruktury.

Wyspa, na którą chce się wracać. "Powodów jest cała lista"

Gdyby mógł, gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS na Islandię wracałby co tydzień. - Powodów jest cała lista (...). Jest to wyspa, gdzie jest spokojnie i można poczuć kontakt z naturą, którego tak nam na co dzień brakuje - mówił Łukasz Nowak, założyciel Klubu Podróżników Soliści. Jak wskazywał, choć Islandia jest nazywana krainą lodu, to także jest tam stosunkowo ciepłe lato. - Maj jest najbardziej słonecznym miesiącem, temperatury wahają się od 5-15 stopni i jest słonecznie, więc naprawdę całe wakacje są bardzo przyjemne - podkreślił Łukasz Nowak.

Podróż do 2,5-milionowego miasta w Australii. "Tam wszyscy żyją trochę jak na wsi"

Australijczycy mówią, że to taka wielka wieś - powiedziała Julia Raczko, dziennikarka i podróżniczka. Mowa o Brisbane, trzecim największym mieście w Australii, które zamieszkuje 2,5 miliona ludzi. - Tam wszyscy żyją trochę jak na wsi, chodzą boso, nigdzie się nie spieszą i pogoda temu absolutnie sprzyja, bo przez ponad 300 dni w roku świeci słońce - opowiadała Raczko. - Jedynym minusem Brisbane jest to, że nie jest położone nad oceanem. Poopalać się można tylko na sztucznej plaży, zresztą fantastycznej, stworzonej nad rzeką - wskazała w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Premier Morawiecki o "odzyskiwaniu pieniędzy". "Jadę do Brukseli uczyć innych"

Nasi poprzednicy zmarnowali około 290 miliardów złotych, jak policzymy lukę w VAT, w CIT i pierwszą transzę Otwartych Funduszy Emerytalnych, którą oni skonsumowali, bo nie potrafili zarządzać finansami całego państwa; my odzyskujemy te pieniądze - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku PiS w Pułtusku. - Jadę do Brukseli uczyć innych, jak to zrobiliśmy - stwierdził szef rządu.

Ile kosztuje podróż do Australii?

Za bilety lotnicze z Warszawy do Brisbane zapłacimy około 3826 złotych. Trzeba się jednak liczyć z przesiadkami w Rzymie i Abu Zabi. Koszt 22-dniowej wycieczki objazdowej "Australia i Nowa Zelandia" to natomiast prawie 22 tysiące złotych. Ceny noclegów w Brisbane zaczynają się od 112 złotych. Przejazd komunikacją miejską kosztuje z kolei około 11 złotych, a za posiłek w taniej restauracji trzeba zapłacić około 40 złotych. Więcej szczegółów w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS zdradza Jakub Porada.

Regiony z najwyższym i najniższym bezrobociem. Jak wypadła Polska?

Najmniej bezrobotnych jest w czeskiej Pradze, a najwięcej na należącej do Francji wyspie Majotcie i w hiszpańskiej Ceucie - wynika z zestawienia Eurostatu. Dwa polskie regiony z najniższym bezrobociem, województwo wielkopolskie i Warszawa, uplasowały się w drugiej i trzeciej dziesiątce rankingu.

Emerytalna rewolucja wejdzie do lasów

Większość jednostek Lasów Państwowych, a jest ich w sumie kilkaset (między innymi nadleśnictw), przystąpi do Pracowniczych Planów Kapitałowych od 1 stycznia 2020 roku - poinformowała Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych. Zgodnie z szacunkami Lasy dopłacą do PPK do 100 milionów złotych.

Handel "brzydkimi" owocami. Chętnych przybywa

W Portugalii i Hiszpanii przybywa przedsiębiorców handlujących brzydkimi owocami i warzywami, które z powodu mało atrakcyjnego wyglądu nie są akceptowane w tradycyjnych sklepach i supermarketach. Co roku udaje im się uratować przed wyrzuceniem tony żywności.

Polska pensja na rękę poniżej unijnej średniej. Raport w sprawie płac

Po odjęciu wszystkich obowiązkowych podatków i składek polski pracownik otrzymywał w zeszłym roku na konto około 71 procent pensji brutto. Oznacza to spadek w zestawieniu krajów Unii Europejskiej z 15. na 17. miejsce – wynika z raportu PwC "Praca w Unii Europejskiej - podatki i składki". W przypadku przeciętnie zarabiającej rodziny ten wskaźnik wynosi 76 procent i oznacza utrzymanie 18. miejsca w Unii.

Prezydent: działania "horrendalnie drogie", ale podnoszą jakość życia

Obowiązkiem władz jest dbanie, żeby standard życia w Polsce się podnosił; jeżeli są tworzone rozwiązania, które powodują wsparcie dla ludzi, ja zawsze takie działania popieram - zadeklarował prezydent Andrzej Duda w czwartek w specjalnym wydaniu "Tak jest" w TVN24, pytany, czy podpisze ustawy wprowadzające pięć najnowszych obietnic Prawa i Sprawiedliwości.