Poczta zatrzyma przesyłkę do zakończenia kwarantanny

Z kraju


Listy i przesyłki nie będą doręczane osobom na kwarantannie. Do zakończenia izolacji korespondencja będzie przechowywana w placówkach pocztowych, a dostarczona później - podała we wtorkowym komunikacie Poczta Polska.

"Do czasu zakończenia okresu izolacji korespondencja kierowana pod adresy objęte kwarantanną będzie przechowywana w placówkach pocztowych, bez próby doręczenia. (...) Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata" - przekazała rzeczniczka Poczty Justyna Siwek.

Wyjaśniła, że osoby objęte kwarantanną nie muszą tego faktu zgłaszać Poczcie Polskiej. Spółka otrzymuje ich adresy na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia ws. ogłoszenia na obszarze Polski stanu epidemii.

Bezpieczne emerytury i renty

Przedstawicielka Poczty zapewniła, że wprowadzono też szczególne procedury dotyczące wypłat rent i emerytur dla osób w kwarantannie.

"Emerytury są komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tzw. bezpiecznych kopert, które następnie są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa" - poinformowała.

Spółka przypomniała, że jej klienci mogą skorzystać np. z możliwości przechowania przesyłki do czterech tygodni od pierwszej próby doręczenia. Standardowo przesyłki pozostają w placówkach maksymalnie 14 dni.

Jeżeli chce się skorzystać z takiej usługi, odpowiedni formularz można złożyć przez stronę internetową Poczty. Przesyłki dostarczane są też bezpośrednio do skrzynki oddawczej. Poczta Polska umożliwia ponadto przekierowanie przesyłki pod wskazany adres.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor: kris/ToL / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock