Sukces Pisany Szminką. Maja Ostaszewska Inspiratorką Roku

Z kraju

"Diagnoza" i Maja Ostaszewska laureatami Telekamertvn24
wideo 2/8

Rozdano nagrody XI edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Grand Prix oraz tytuł Inspiratorki Roku otrzymała aktorka Maja Ostaszewska. Nagroda została przyznana między innymi za jej "aktywną działalność społeczną, odwagę oraz ważny głos w sprawach istotnych dla kobiet".

Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 11 lat nagradza sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze i nagłaśnia je na skalę ogólnopolską.

Jak podkreślono w komunikacie, Polki z roku na rok osiągają coraz większe sukcesy, nie tylko na zawodowej ścieżce - angażują się w działania społeczne i akcentują, że kobiety mogą i robią wielkie rzeczy. Takie właśnie postawy powinny być szczególnie promowane - wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Kluczowy głos Polek

Grand Prix w kategorii Inspiratorka Roku zostało przyznane Mai Ostaszewskiej. W uzasadnieniu wskazano na jej "aktywną działalność społeczną, odwagę, ważny głos w sprawach istotnych dla kobiet i nie tylko".

Uznano, że "głos Mai Ostaszewskiej, jednej z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych przez krytyków aktorek, dwukrotnej laureatki Polskiej Akademii Filmowej, jest dziś kluczowym głosem Polek"

Z kolei Nagrodę specjalną za całokształt działalności zdobyła Karolina Adamska-Woźniak - prezeska Fundacji Mam Marzenie.

"To organizacja, która od 2003 roku zrzesza wolontariuszy w całej Polsce i spełnia największe marzenia ciężko chorych dzieci. Dzięki temu od początku swojej działalności spełniła ponad 8500 marzeń, dając małym marzycielom choć na chwilę zapomnieć o trudnościach z którymi mierzą się na co dzień" - podkreślono w komunikacie.

O Fundacji

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą i najstarszą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet i młodzieży, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń.

Autor: kris/ToL / Źródło: tvn24bis.pl