Moto

Giganci motoryzacyjni pomogą w walce z koronawirusem

Moto


Producenci samochodów odpowiadają na wezwania rządów i będą pomagać w walce z epidemią. Jak informuje BBC, giganci motoryzacyjni będą produkować maseczki oraz respiratory.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Największe koncerny samochodowe z USA, Europy i Azji wstrzymały produkcję, by w ten sposób przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mimo to zamierzają wznowić działanie fabryk, ale zamiast aut w ich zakładach będą powstawać produkty medyczne.

Maseczki i respiratory

W poniedziałek w chińskiej fabryce Fiata rozpoczęło się przekształcanie linii do produkcji maseczek - ma ich tam powstawać milion miesięcznie. Prezes firmy Mike Manley poinformował w mailu, że produkcja ma ruszyć w najbliższych tygodniach - informuje BBC. Z kolei amerykańskie koncerny General Motors, Ford i Tesla zapowiedziały, że udostępnią swoje zasoby i pomogą w produkcji respiratorów. Podobne przyrzeczenie złożyły japoński Nissan oraz brytyjskie zespoły Formuły 1. W niedzielę prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, że "Ford, General Motors i Tesla otrzymały zielone światło do produkcji respiratorów i innych produktów".

Wcześniej amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uprościła proces wydawania pozwoleń na wprowadzenie niektórych sprzętów medycznych do obrotu, by w ten sposób przyspieszyć produkcję respiratorów. Z kolei Elon Musk, szef Tesli, przekazał, że kupił 1255 respiratorów z Chin i nakazał ich przesłanie do Los Angeles.

Autor: kris / Źródło: BBC, tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości