Najnowsze

Najnowsze

Amerykanie nie uziemią boeingów. "Nie ma podstaw"

Przeprowadzone przeglądy wskazują jednoznacznie, że nie ma systemowych błędów w funkcjonowaniu, dlatego też "nie ma żadnych podstaw do uziemiania samolotów Boeing 737 MAX" - oświadczył szef Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA), Dan Elwell.

Akcje Boeinga mocno w dół. Gigant stracił na wartości miliardy

25 miliardów dolarów - tyle na wartości rynkowej stracił tylko przez ostatnie dwa dni Boeing. To reakcja inwestorów na drugą w ciągu ostatnich miesięcy katastrofę z udziałem samolotu wyprodukowanego przez amerykańskiego giganta. I w efekcie - zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Europą i uziemienie wielu samolotów tego typu przez niektóre linie lotnicze.

Finansowy zastrzyk dla lotniska w Modlinie. "To wielki krok"

Lotnisko w Modlinie będzie dokapitalizowane. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin zdecydowało o podniesieniu o 50 milionów złotych jej kapitału przez województwo mazowieckie - poinformowali Polską Agencję Prasową przedstawiciele lotniska w Modlinie.

Potężna inwestycja pod lupą. NIK: straty liczone w miliardach

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła działania KGHM, które doprowadziły do zakupu w 2012 roku kanadyjskiej spółki Quadra FNX Mining, większościowego właściciela chilijskiej kopalni Sierra Gorda - podała Izba w wystąpieniu pokontrolnym, do którego dotarła PAP. NIK oszacowała straty spółki zarządzającej kopalnią w Chile na około 19,6 miliarda złotych.

Sześć osób usłyszało zarzuty. Wśród nich były asystent i brat polskiej komisarz

Udział w grupie mającej na celu popełnianie przestępstw gospodarczych, skarbowych i korupcyjnych, a także powoływania się na wpływy, oszustw i prania brudnych pieniędzy. Takie zarzuty usłyszało we wtorek w katowickiej prokuraturze sześciu zatrzymanych. Wśród nich jest były asystent ówczesnej senator, a obecnie polskiej komisarz Unii Europejskiej Elżbiety Bieńkowskiej.

Apel do premiera w sprawie zakazu handlu. "Krzyk rozpaczy"

Ponad pięciuset właścicieli małych sklepów apeluje do premiera o wycofanie się z ograniczenia handlu w niedziele. Petycja w tej sprawie wpłynęła we wtorek do kancelarii premiera - poinformował w komunikacie Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Kto najdłużej pobiera emeryturę? Raport ZUS

Twórcy i artyści to grupa, która najdłużej pobiera świadczenia emerytalne. Tak wynika z danych opublikowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W czołówce znaleźli się również nauczyciele oraz górnicy. Najkrócej świadczenia pobierają przedsiębiorcy i księża.

Kwieciński o unijnych negocjacjach: ten rok może być kluczowy

Rozbieżności mamy olbrzymie. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż przy poprzedniej perspektywie finansowej - mówił o negocjacjach w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Gość "Biznesu dla Ludzi" przyznał, że Polska otrzyma mniej pieniędzy z unijnej kasy niż w latach 2013-2020.

"Wybieramy najlepszych z najlepszych". Znamy finalistów Nagrody Polskiej Rady Biznesu

Poznaliśmy nazwiska dziewięciu finalistów ósmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Nominowani to wizjonerzy, działacze społeczni oraz bohaterowie polskiej przedsiębiorczości, wyłonieni przez Kapitułę Nagrody z grona kilkuset kandydatów z całej Polski. Zwycięzców poznamy 27 maja podczas uroczystej gali, która będzie transmitowana przez TVN24 i TVN24 BiS. - Wybieramy najlepszych z najlepszych - podkreślił w TVN24 BiS przewodniczący Kapituły Wojciech Kostrzewa.

Duże kłopoty ze spłatą długów. Rekordzista musi oddać ponad 69 milionów złotych

2,78 miliona - tylu Polaków nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań kredytowych i pozakredytowych na koniec 2018 roku. Łączna wartość ich zaległych długów wyniosła 74 miliardy złotych, o 6,8 procent więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu przygotowanego przez BIG InfoMonitor. Krajowym rekordzistą jest 62-latek z województwa lubelskiego, na którym ciąży 69,3 miliona złotych niespłaconych w terminie zobowiązań finansowych.

List z ZUS z informacją o podwyżce. Wysyłka już się rozpoczęła

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę listów z informacją o wysokości świadczeń po waloryzacji - poinformował w poniedziałek rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Od marca najniższa emerytura, renta z powodu całkowitej niezdolności do pracy, renta socjalna i rodzinna wzrosły do 1100 złotych brutto.