Samochody, zniżki na paliwo, żywność. Tak koncerny pomagają pracownikom szpitali

Ze świata


Samochody dla personelu medycznego, kupony na paliwo, a także priorytet w dostawach żywności. To tylko niektóre z działań podejmowanych przez firmy we Francji, które mają wesprzeć tamtejsze szpitale w czasie pandemii koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o działaniach podejmowanych przez polskie firmy, które pomagają w walce z koronawirusem.

We Francji na duże wsparcie ze strony przedsiębiorstw mogą liczyć pracownicy służby zdrowia.

Koronawirus we Francji

Prezes Grupy Renault Jean-Dominique Senard zapowiedział w radiu RTL, że firma przekazuje 300 samochodów Renault Zoe, aby ułatwić personelowi medycznemu przemieszczanie się w nadchodzących tygodniach. Koncern udostępnił już 200 samochodów szwajcarskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Grupa petrochemiczna Total oferuje pracownikom służby zdrowia kupony na paliwo, które można wykorzystać na macierzystych stacjach. Jak poinformował dyrektor generalny Patrick Pouyanne, wartość oferowanego pakietu bonów to 50 milionów euro. Koncern planuje również przekazać 5 milionów euro dla paryskiego Instytutu Pasteura.

Renault, ale także Grupa PSA i poddostawca Valeo przekazały również swoje zapasy maseczek medycznych szpitalom i instytucjom publicznym. To jednak nie wszystko. Grupa spożywcza Monoprix oferuje zniżki i priorytet w dostawach żywności dla personelu szpitali. Państwowy przewoźnik SNCF wprowadził zaś bezpłatne przejazdy pociągami wysokich prędkości TGV i Intercity dla personelu medycznego. Ponadto Grupa RATP uruchomiła 20 linii autobusowych mających ułatwić przemieszczanie się lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Stowarzyszenie France Chemie poinformowało z kolei o zwiększeniu produkcji żelu antybakteryjnego do 100 tysięcy litrów dziennie, co odpowiada w przybliżeniu potrzebom 100 szpitali publicznych.

Autor: mb / Źródło: PAP