Wrocław

Wrocław

Polscy turyści dopięli swego. "Sookie niedługo w Polsce".

- Jesteśmy już na końcowym etapie, za kilka tygodni sprowadzamy Sookie do Polski - mówią zaangażowani w sprawę suczki z Gruzji działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Para z Dolnego Śląska poznała ją na wakacjach w Batumi. Czworonóg tak zapadł im w pamięć, że po powrocie do kraju poruszyli niebo i ziemię, by go odnaleźć. Na razie suczka mieszka w Tbilisi, przechodzi badania.

Decyzja sądu koleżeńskiego PO: bohaterowie tzw. afery taśmowej z naganami

Krajowy sąd koleżeński PO ukarał naganą dwóch posłów zamieszanych w tzw. aferę taśmową. Chodzi o ujawnienione w mediach nagrania, w których mieli oni proponować pracę w zamian za głosy na Jacka Protasiewicza w wyborach na dolnośląskiego przewodniczącego partii. Po uprawomocnieniu się decyzji Michał Jaros i Norbert Wojnarowski zostaną odwieszeni w prawach członków. Posłowie przeprosili kolegów za swoje słowa.

Kolejny pozew przeciwko abp. Michalikowi. "Obraził feministki i samotnych rodziców"

Działaczka ruchu feministycznego Małgorzata Marenin złożyła pozew o ochronę dóbr osobistych w związku z wypowiedzią abp. Józefa Michalika. Jej zdaniem hierarcha 16 października ubiegłego roku, w kazaniu wygłoszonym we wrocławskiej katedrze, obraził feministki i samotnych rodziców. Ona osobiście poczuła się urażona wypowiedzią duchownego.

Bohaterowie tzw. afery taśmowej przed koleżeński sąd

O przyszłości pięciu działaczy PO, bohaterów tzw. afery taśmowej, we wtorek zdecyduje Krajowy Sąd Koleżeński partii. Działacze mieli oferować pracę w państwowej spółce w zamian za głosowanie na Jacka Protasiewicza na regionalnym zjeździe partii. Po ujawnieniu taśm przez media w październiku, zostali zawieszeni. Sprawę badała prokuratura.

Pędził 226 km/h, wyprzedzał na zakręcie. 1000 zł mandatu i 10 punktów karnych

Po tym jak na autostradzie A4 wyprzedził nieoznakowany radiowóz, został zatrzymany przez opolskich policjantów i dostał tysiąc złotych mandatu. Kamera zarejestrowała brawurową jazdę 28-latka ze Śląska. Swoim porsche pędził 226 km/h. Dzień później w ręce policjantów z Krapkowic wpadł kolejny pirat drogowy. Jego niebezpieczne wyczyny również zarejestrowała kamera.

Polityczny upadek z przemęczenia? Żona Protasiewicza: był bardzo zapracowany

Jacek Protasiewicz był twarzą i szefem kampanii wyborczej PO do europarlamentu. Już nie jest, bo po skandalu na lotnisku we Frankfurcie jego twarz stała się raczej antyreklamą partii. W sobotę zrezygnował ze startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Historii cienkiej granicy między sukcesem i klęską polityka przyjrzał się reporter "Czarno na Białym".

Wojsko tłumaczy się po wypadku Wiktorii. "Nie czujemy się winni"

Ponad pięć miesięcy od wypadku Wiktoria nadal szuka winnych swojej tragedii, bo tych nie dopatrzyła się prokuratura. We wrześniu szła ulicą kiedy żołnierze wracali do koszar. Wojskowy samochód zahaczył wtedy o kabel, który razem ze skrzynką telekomunikacyjną spadł na dziewczynkę. Miała rozbitą głowę, przeszła operację, lekarze założyli jej szesnaście szwów. - Jest nam przykro, ale nie czujemy się odpowiedzialni za wypadek - twierdzą wojskowi.

Spędził noc na latarni. Pierwszy bocian na Dolnym Śląsku?

6 marca w Kruszynie (woj. dolnośląskie) pojawił się pierwszy bocian. Skulony, stojąc na jednej nodze, przyciągał ciekawskie spojrzenia kierowców i przechodniów. - To najlepszy zwiastun wiosny - mówi ekspert i przewiduje, że już wkrótce do Polski przyleci więcej tych ptaków.

Spacer, wrotki, karmienie kaczek. "Mam nadzieję, że zima nie wróci"

Wiosna zagościła we Wrocławiu. W niedzielne popołudnie ulice i parki wypełniły się spragnionymi słońca mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska. Dzieci nie stroniły od harców na placach zabaw, a starsi wygrzewali się w słońcu, podziwiając pierwsze tej wiosny krokusy. Pogoda sprzyjała także kaczkom i łabędziom pływającym w miejskich stawach, które wyczekiwały na smakołyki podrzucane przez spacerowiczów.

Prokuratura wróci do sprawy wypadku Wiktorii. "Nie wiedzieliśmy, że miał taki wpływ na jej stan"

Prokuratorzy z Zielonej Góry zdecydowali: ponownie przyjrzą się sprawie Wiktorii, której wojskowy wóz zrzucił na głowę ciężką skrzynkę telekomunikacyjną. - Nie przypuszczaliśmy, że to zdarzenie może mieć tak znaczny wpływ na zdrowie dziewczynki - tak biegli tłumaczą, dlaczego dopiero pięć miesięcy po wypadku - po reportażu tvn24.pl - przewertują medyczną kartotekę dziewczyny.

"Kot wypadł z podwozia". Niecodzienna naprawa w warsztacie samochodowym

Przejechał 25 kilometrów schowany w szczelinie między osłoną a silnikiem. Kota - podróżnika uwolnili niczego nieświadomi mechanicy. - Na szczęście nic mu się nie stało, zaopiekowali się nim pracownicy zakładu - uspokaja rzecznik wrocławskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i pokazuje film z niecodziennego zajścia.

Motocykliści uczą się, jak pomagać ofiarom wypadków

-To nie tylko szkolenie, ale także sposób na przezwyciężenie znieczulicy - mówią uczestnicy kursu, który zorganizowała grupa MotoPomocni. Wszystko po to, by amatorzy jednośladów wraz z nadejściem nowego sezonu potrafili udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Protasiewicz rezygnuje ze startu w wyborach do PE

Przewodniczący dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk poinformował o tym w sobotę przed zarządem regionu partii. Decyzja ma związek z incydentem z udziałem Protasiewicza na lotnisku we Frankfurcie.

203 lata wrocławskiego Ogrodu Botanicznego. A zaczynali od księżycowego krajobrazu...

Ma 203 lata i jest jednym z najstarszych ogrodów botanicznych w Polsce. Ale mógłby w ogóle nie powstać, gdyby nie rozkaz Napoleona Bonaparte. W trakcie oblężenia Wrocławia jako nieosłonięty teren w centrum miasta służył do zrzutów żywności i amunicji. Później długo borykano się z jego odbudową. Dziś jest oazą spokoju i zieleni w samym sercu stolicy Dolnego Śląska.

Śmiertelny wypadek na budowie ścianki wspinaczkowej

Zginął 56-letni mężczyzna, który spadł z wysokości ponad 10 metrów w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie). Pracował przy budowie najwyższej w Polsce ścianki wspinaczkowej. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Policja i prokurator ustala okoliczności tragedii. Zdjęcia z miejsca wypadku dostaliśmy na Kontakt24.

Łyżwy zamienia na wrotki. Bródka ambasadorem World Games we Wrocławiu

Zbigniew Bródka został ambasadorem X Igrzysk Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2017 Wrocław. Według organizatorów tego wydarzenia mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim ma przyczynić się do popularyzacji wrotkarstwa. W tym pomóc ma również budowany we Wrocławiu tor wrotkarski.

Kim jest tajemniczy żerca? Skupia wokół siebie 100 osób. Wiara czy sekciarstwo?

- Nie jestem poganinem, a rodzimowiercą – mówi o sobie Rafał Merski. Nosi długą szatę, odprawia słowiańskie obrzędy i hołduje matce ziemi. Nie jest jednak postacią z historycznej „Starej baśni” – mieszka i żyje we współczesnym Wrocławiu. I przekonuje, że nie jest to zabawa w odtwarzanie historii, a gorliwa wiara w tradycyjne wartości. Film o nim nagrali studenci Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zwierzaki z wizytą u małych pacjentów. Pomagają przetrwać szpitalną traumę

Ogromne ślimaki, żółwie i pająki zawitały do szpitala. Tym razem bowiem role się odwróciły - to zwierzęta z wrocławskiego zoo wyruszyły na wycieczkę, by odwiedzić dzieci. Maluchy, które leczą się na ul. Borowskiej, mogły je dotknąć i posłuchać wykładu na ich temat.- Chcemy umilić im traumatyczny pobyt w szpitalu - przyznają pracownicy szpitala.

Domeldują im obcą rodzinę, bo nie mieli na mieszkanie. Alternatywy 4? Nie, to decyzja wójta

Pani Katarzyna nie miała pieniędzy na wykup mieszkania komunalnego, więc wójt Lubszy (woj. opolskie) zaproponował jej niekonwencjonalne wyjście z sytuacji. Postanowił zameldować tam jeszcze dwie inne osoby: matkę z dorosłym synem. W sumie w dwupokojowym mieszkaniu ma mieszkać siedem osób, w tym trzy dorastające córki pani Katarzyny. - Jest kapitalizm, a gmina jest właścicielem mieszkania - tłumaczy się wójt.