Najnowsze

Najnowsze

Ile warszawscy kierowcy tracą w korkach? Najwięcej w Polsce

3,8 mld złotych - tyle kosztowały kierowców korki i utrudnienia w ruchu drogowym w największych polskich miastach w 2015 roku - wynika z raportu Deloitte i serwisu Targeo. Najwięcej za stanie w korkach w ubiegłym roku zapłacili zmotoryzowani warszawiacy - prawie 4 tysiące złotych.

Zdjęli płachty reklamowe z wolskiego ratusza

"Prosimy, przestańcie wieszać te ohydne banery" – zaapelowali miejscy aktywiści do burmistrza Woli. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Władze dzielnicy zdjęły plakaty z budynku urzędu. – Przyznajemy, nie wyglądały estetycznie – mówi rzecznik Woli Mariusz Gruza.

To skrzyżowanie zmieni się nie do poznania. "Będzie wyspa"

Najpóźniej na początku przyszłego roku powinien być gotowy projekt przebudowy skrzyżowania Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Dokumentację za ponad pół miliona złotych ma przygotować firma Schuessler-Plan Inżynierzy. Pierwsze prace budowlane zaplanowano na 2017 r.

Twierdzi, że był bity i gwałcony. Chce miliona złotych od sióstr

Miliona zł zadośćuczynienia i 2,5 tys. zł renty żąda m.in. od zakonu boromeuszek były wychowanek ośrodka opiekuńczego sióstr, gdzie stosowano przemoc fizyczną i psychiczną. Pozwał też kierującą ośrodkiem siostrę Bernadettę, skazaną za taką przemoc na 2 lata więzienia.

Fragment elewacji runął na ziemię

Spory fragment elewacji z rozbieranego budynku mennicy na rogu Grzybowskiej i Żelaznej oderwał się od reszty konstrukcji i runął na ziemię. Gruz spadł kilka centymetrów od ruchliwego chodnika. Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt24.

Psycholog tłumaczy, co mogło pchnąć Kajetana P. do zbrodni

- Są dwie możliwości. Jedna jest taka, że zaczął się u niego rozwijać jakiś świat fantazji czy idei, która powstała w wyniku bardzo poważnych zaburzeń osobowości. Druga możliwość jest taka, że rozwinął się proces psychotyczny, którego ukoronowaniem była ta zbrodnia - mówiła o podejrzanym o makabryczną zbrodnię Kajetanie P. psycholog sądowy Teresa Gens. Ekspertka tłumaczyła, że to rozróżnienie będzie miało wpływ na ocenę jego poczytalności.

Likwidują Muzeum Kolejnictwa. Na razie tylko na papierze

20 marca Muzeum Kolejnictwa na Woli zostanie zamknięte. Tylko po to, by 10 dni później zacząć działalność pod nową nazwą, ale wciąż w tym samym miejscu. To formalny początek dużo większych zmian, które nadejdą w najbliższych latach.

"Wojna na dole" czyli konflikt o stołeczne dzielnice

Platforma Obywatelska, która od lat rządzi Warszawą, traci władzę w kolejnych dzielnicach. Zyskuje Prawo i Sprawiedliwość. To, co z ogólnopolskiej perspektywy może jeszcze nie rzuca się w oczy, pod lokalnym mikroskopem pokazuje już całkiem duże pole bitwy. W walce główną bronią są donosy, groźby, podsłuchy i wzajemne oskarżenia o zdradę. O coraz bardziej zaciętej rywalizacji PO i PiS w stolicy w materiale Piotra Świerczka, reportera programu "Czarno na Białym".

Wpis do rejestru zabytków: ocali czy pogrąży Emilię?

Czy wpis do rejestru zabytków ocali pawilon Emilii? - zastanawiali się uczestnicy wtorkowej debaty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wnioski były raczej przygnębiające. - Ten ruch może uśmiercić budynek i zaprzepaścić projekt jego przeniesienia – ostrzegali sceptycy.

Afera na wojskowych uczelniach. Podpowiedzi przez środki łączności

Kilkudziesięciu wykładowców Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni jest podejrzanych o podpowiadanie studentom na egzaminach. Za pieniądze. Młodzi ludzie otrzymywali prawidłowe odpowiedzi przez techniczne środki łączności. Żandarmeria sprawdza wyniki egzaminów i być może je unieważni. Materiał "Faktów" TVN.

"Armio Wyklęta, Warszawa pamięta"

Kilkaset osób wzięło udział w warszawskim Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy przeszli sprzed pomnika Romana Dmowskiego przed bramę aresztu na Rakowieckiej. Marsz zorganizowały środowiska narodowe.

Matka i córka zagrają przeciwko sobie

Do niecodziennego pojedynku dojdzie w najbliższą środę. W meczu koszykówki kobiet SKS 12 z Polonią Warszawa naprzeciw siebie staną matka i córka. Mistrzyni Europy z 1999 roku Katarzyna Dulnik będzie rywalizować ze swoją utalentowaną córką, 15-letnią Hanną.

Te budynki mają być chronione. Długa lista Krasuckiego

Już niebawem gminna ewidencja zabytków może się powiększyć o ponad pół setki obiektów. – To przełomowy moment w pracach nad nową listą – nie ukrywa Michał Krasucki, zastępca stołecznego konserwatora zabytków.

Problem dzikiej reprywatyzacji wciąż nierozwiązany. Co z ustawą?

- Reprywatyzacja to problem, który trzeba rozwiązać raz a dobrze. Warszawa powinna zająć się skupowaniem roszczeń. To by pozwoliło oszczędzić pieniądze przeznaczane na wypłaty odszkodowań i zapobiegło wielu ludzkim tragediom – mówi poseł i były burmistrz warszawskiej Pragi Północ Paweł Lisiecki, którego pytamy o prace nad ustawą reprywatyzacyjną.

Jest szansa na wznowienie śledztwa ws. śmierci Jolanty Brzeskiej?

Pięć lat po makabrycznej śmierci Jolanty Brzeskiej, której spalone ciało znaleziono w Lesie Kabackim, w sprawie wciąż więcej jest znaków zapytania, niż faktów. Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów apeluje o wyjaśnienie tajemniczej tragedii. Czy jest szansa na wznowienie śledztwa, które umorzono w 2013 roku? – Nic od tamtej pory się nie zmieniło. Nie ma nowych dowodów – odpowiada rzecznik prokuratury.

"Reprywatyzacja zabija". Uczcili pamięć Jolanty Brzeskiej

Kilkadziesiąt osób spotkało się na pikiecie przed Prokuraturą Generalną. Zebrani uczcili piątą rocznicę niewyjaśnionej śmierci Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Wcześniej, przed domem, w którym przez 60 lat mieszkała Brzeska, zapalano znicze i złożono kwiaty.

Kajetan P. chciał zabić jeszcze raz. Próbował też gryźć policjantów

Podczas składania zeznań w prokuraturze, podejrzany o brutalne zamordowanie nauczycielki włoskiego Kajetan P. miał zdradzić, że planował zabójstwo jeszcze jednej osoby. Z kolei policja ujawniła, że na pokładzie samolotu, który przetransportował go do Polski, doszło do incydentu. P. na razie nie zgodził się na przeprowadzenie wizji lokalnej w mieszkaniu na Woli, gdzie miało dojść do zabójstwa.

Trwają obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Kombatanci, przedstawiciele instytucji państwowych i organizacji samorządowych oraz warszawiacy wzięli udział we wtorkowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbyła się na tzw. Łączce na Wojskowych Powązkach. Wcześniej w katedrze polowej odbyła się msza święta. Następnie uczestnicy spotkali się pod Muzeum Wojska Polskiego, skąd przeszli na plac Piłsudskiego.