Najnowsze

Najnowsze

Żoliborz Południowy zyska 200 nowych drzew. Wszystko za sprawą lokalnych społeczników ze stowarzyszenia Nowy Żoliborz. Mieli dość "faworyzowania deweloperów" kosztem zieleni i zaczęli naciskać na ratusz, wskazali konkretne gatunki i lokalizacje. Udało się. Nasadzenia pojawią się na jesieni.

Marian Murawski, artysta nagradzany w Polsce i zagranica, głównie za swoje ilustracje, zaprezentował kolekcję wielkoformatowych obrazów. W Galerii DAP w siedzibie Polskich Artystów Plastyków w Warszawie odbył się wernisaż wystawy „Pole”.

Nieoczekiwanym postojem zakończyła się wyprawa po Wiśle statku pasażerskiego, który zatrzymał się na mieliźnie. Na pomoc załodze i pasażerom ruszył już holownik. Nagranie "stojącego" statku nadesłał Reporter 24 lukasso.

Motocykliści z Hells Angels zjeżdżają nad Zalew Zegrzyński. Docelowo ma być ich nawet 4 tysiące. Policjanci skrupulatnie sprawdzają każdego uczestnika zlotu. Przeglądają prawo jazdy, kartę pojazdu i to, co przewożą. W akcję zaangażowanych jest 5 tysięcy funkcjonariuszy, w tym antyterroryści.

Odkładamy referendum ws. strajku do niedzieli, dla dobra pacjentów - poinformowała w piątek po południu przewodnicząca strajkujących w CZD pielęgniarek Magdalena Nasiłowska. Wcześniej pielęgniarki zapowiadały, że w referendum zdecydują o zaostrzeniu trwającego od zeszłego tygodnia strajku, który trwa już 11. dzień.

Warszawska Kolej Dojazdowa oficjalnie odebrała od nowosądeckiego Newagu jeden z zamówionych nowych składów serii EN100. Cały kontrakt obejmuje sześć elektrycznych zespołów trakcyjnych, a finansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

21-letni Igor stracił specjalistyczny wózek inwalidzki. "Ukradli mu jego nogi. Bez wózka nie może się poruszać. Jest uziemiony w domu" – informuje w mediach społecznościowych siostra mężczyzny i prosi o pomoc w odnalezieniu pojazdu.

"Apartamenty Marymont" to przede wszystkim więcej niż apartament czy dom, to wyjątkowe miejsce do mieszkania i życia. Każdy z powstających budynków mieścić będzie nie więcej niż 8 mieszkań, gwarantuje to nieosiągalne w zwykłych osiedlach poczucie kameralności i prywatności.