Najnowsze

Najnowsze

Duże utrudnienia były na wylocie ze stolicy w kierunku Legionowa. Na ulicy Modlińskiej zderzyły się trzy auta. Informacje ze zdjęciami otrzymaliśmy na Kontakt24.

Przez dziesięć dni w godzinach nocnych zamknięty będzie przejazd łączący Wał Miedzeszyński z Trasą Łazienkowską. Spowoduje to utrudnienia dla kierowców, którzy jadąc od strony Stadionu Narodowego chcieliby wjechać na al. Stanów Zjednoczonych.

Warszawa jest przygotowana na przyjazd tysięcy uczestników Światowych Dni Młodzieży. Zostaną dla nich zorganizowane koncerty i wycieczki tematyczne; będą bezpłatne wejścia do muzeów oraz strefa kultury na Krakowskim Przedmieściu.

Jest decyzja o wpisaniu placu Narutowicza do rejestru zabytków. – To miejsce zasługuje na ochronę prawną, by nie zostało zniszczone, tak jak wiele innych placów w Warszawie – przekonuje wojewódzka konserwator.

Komisja ładu przestrzennego miała przegłosować poprawki do projektu planu zagospodarowania dla Śródmieścia Południowego i zająć się sprawą budowy archidiecezjalnego wieżowca. Na posiedzeniu doszło jednak do awantury.

Zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich od 1 lipca. W związku z zamknięciem jednego z torów pomiędzy Dworcem Gdańskim a przystankiem Warszawa ZOO zmieni się rozkład jazdy.

Weekend bez północnej nitki Al. Jerozolimskich na odcinku od Żelaznej do pl. Zawiszy. Drogowcy zamierzają tam frezować zużytą nawierzchnię i położyć nowy asfalt.

Jak wygląda niedostępne wnętrze mostu Łazienkowskiego? Każdy może to zobaczyć na zdjęciach prezentowanych przez ZDM. Widać na nich przestrzeń pełną przewodów, rur i stalowych konstrukcji z wewnętrznym pomostem roboczym.

Archeolodzy przygotowali specjalną mapę, która w przyszłości będzie wykorzystywana do lokalizacji kolejnych "skarbów" zatopionych w Wiśle. Jej stworzenie umożliwił zeszłoroczny niski stan rzeki. Specjaliści są gotowi do dalszych poszukiwań. - Chociaż w tym roku nie będę obiecywał następnych dział – mówi archeolog Hubert Kowalski z Uniwersytetu Warszawskiego.