Najnowsze

Najnowsze

Biegli zbadają, czy zdrowie 99-letniego gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego pozwala na udział w jego procesie lustracyjnym - zdecydował w czwartek sąd. IPN podejrzewa Ścibora-Rylskiego o "kłamstwo lustracyjne" czyli zatajenie związków ze służbami specjalnymi PRL.

W piątek rano doszło do zderzenia trzech aut na Wisłostradzie na odcinku pomiędzy mostami Gdańskim a Śląsko-Dąbrowskim. Utworzył się duży korek w kierunku Mokotowa, który sięgał aż do skrzyżowania z ul. Krasińskiego.

Plastikowe półtuby osadzone na metalowym szkielecie nie znikną prędko z krajobrazu stolicy. Daszki, które od 1995 roku dzielnie chronią pasażerów przed deszczem i śniegiem, zostaną wymienione na takie same, tyle że nowe. Ale czy Warszawa nie zasługuje na więcej?

Dobra wiadomość dla właścicieli "elektryków". Miasto prowadzi rozmowy z z firmami, które mają dostarczyć urządzenia do ładowania aut elektrycznych i hybrydowych. Stacje mają stanąć na wszystkich parkingach Park+Ride.

Opony na dachu i przed budynkiem, kartony, koszyki, wiadra, części rowerowe, rozlany olej, a nawet stary grill. Ogromna sterta śmieci pojawiła się rano przed dawnym sklepem rowerowym na Targówku.

W weekend z utrudnieniami kierowcy będą musieli liczyć się przy rondzie Dmowskiego, na ul. Grzybowskiej, Grzybowej i Światowida. Samochody i komunikacja miejska będą kierowane na objazdy.

Mieszkańcy bloku przy Fasolowej krytykują strażaków. Twierdzą, że ci zbyt późno przystąpili do akcji, mieli problemy ze zlokalizowaniem hydrantów, a woda miała zbyt niskie ciśnienie. - Ludzie patrzą, że na górze się pali, a na dole strażacy mocują się z drzewem. A my właśnie robimy miejsce na podnośnik! - odpowiada rzecznik komendy.

Dlaczego alerty pogodowe IMGW wydaje się dla województw, a pada jedynie lokalnie? - Prognoza jest tylko przybliżeniem procesów zachodzących w atmosferze. Zjawiska takie jak burze z deszczem bądź gradem mogą być zatem prognozowane tylko na obszar wielkości województwa - wyjaśnił synoptyk TVN Meteo.

Rano spłonęła hala magazynowa przy ulicy Warszawskiej w Łomiankach. - W akcji wzięły udział znaczne siły, bo aż 23 zastępów straży pożarnej - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt24.

Duży pożar we Włochach. Przy ul. Fasolowej 36 spłonęły mieszkania na górnych kondygnacjach bloku. Z ogniem walczyło ok. 150 strażaków z ok. 40 zastępów. Urząd miasta podał, że ewakuowano ok. stu osób.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzut oszustwa Markowi M. Kontrowersyjny biznesmen jest oskarżony, o to że zataił fakt śmierci właścicielki kamienicy przy Targowej, którą próbował przejąć. Gdyby sąd wiedział, że kobieta nie żyje, M. nie mógłby dostać tej nieruchomości.

Spektakl "Gdzie ty idziesz, dziewczynko" w reżyserii Agnieszki Glińskiej będzie jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 72. rocznicy Powstania Warszawskiego. Sztuka opowiada o Powstaniu Warszawskim za pomocą osobistych wspomnień kilkunastoletnich sanitariuszek i łączniczek.

- Wyrok Trybunału Konstytucyjnego kończy "dziką reprywatyzację" - zapowiedziała po ogłoszeniu orzeczenia w sprawie tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej Hanna Gronkiewicz-Waltz i zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy o podpisanie ustawy. - Orzeczenia ma charakter "kopernikański", bo odwraca sposób myślenia o dekrecie - dodała.