Najnowsze

Najnowsze

Podczas składania zeznań w prokuraturze, podejrzany o brutalne zamordowanie nauczycielki włoskiego Kajetan P. miał zdradzić, że planował zabójstwo jeszcze jednej osoby. Z kolei policja ujawniła, że na pokładzie samolotu, który przetransportował go do Polski, doszło do incydentu. P. na razie nie zgodził się na przeprowadzenie wizji lokalnej w mieszkaniu na Woli, gdzie miało dojść do zabójstwa.

Kombatanci, przedstawiciele instytucji państwowych i organizacji samorządowych oraz warszawiacy wzięli udział we wtorkowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbyła się na tzw. Łączce na Wojskowych Powązkach. Wcześniej w katedrze polowej odbyła się msza święta. Następnie uczestnicy spotkali się pod Muzeum Wojska Polskiego, skąd przeszli na plac Piłsudskiego.

We wtorek mija pięć lat od śmierci Jolanty Brzeskiej. Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów organizuje pikietę przed budynkiem Prokuratury Generalnej, by oddać hołd swojej koleżance i przypomnieć, że sprawa jej morderstwa wciąż pozostaje niewyjaśniona.

Kierowca skody uderzył w barierki oddzielające jezdnię i dachował na ulicy Sobieskiego. Jak informowała policja, nic nikomu się nie stało. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

We wtorek odbędą się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Warszawiacy oddadzą hołd żołnierzom antykomunistycznego podziemia. W niektórych miejscach mogą się pojawić utrudnienia.

Na drodze krajowej nr 7, za Dziekanowem Leśnym samochód śmiertelnie potrącił rowerzystę. Trasa w stronę Warszawy przez kilka godzin była zablokowana. Z utrudnieniami musieli liczyć się też kierowcy jadący w stronę Gdańska.

Właściciel Emilii nie pozastawia wątpliwości w sprawie planów wpisania pawilonu do rejestru zabytków. - Jeśli tak się stanie, będziemy zmuszeni iść do sądu, co może się wiązać z wypłatą wysokiego odszkodowania – ostrzega Griffin Real Estate.

Jan Śpiewak, prezes stowarzyszenia Miasto jest Nasze, nie musi przepraszać biznesmena Macieja Marcinkowskiego ani płacić 10 tysięcy złotych na cele charytatywne. – Sąd uznał, że występowałem w interesie publicznym – powiedział Śpiewak. Biznesmen rozważa złożenie skargi kasacyjnej.

Barbara Jezierska postanowiła z hukiem rozpocząć urzędowanie na stanowisku wojewódzkiego konserwatora zabytków. Dzień po tym, jak stołeczny konserwator wystąpił z inicjatywą przeniesienia zagrożonego rozbiórką pawilonu Emilii, wszczęła procedurą wpisania go do rejestru zabytków. To całkowicie pokrzyżowałoby plany spółki Griffin - dewelopera, który chce w tym miejscu budować wieżowiec.