Najnowsze

Najnowsze

Legia odwołuje się od decyzji wojewody

Władze Legii Warszawa odwołały się od decyzji wojewody mazowieckiego. Jacek Kozłowski zdecydował w czwartek, że najbliższy mecz Legia rozegra bez publiczności. - Jeśli decyzja się nie zmieni, pójdziemy do sądu - zapowiada klub.

Pogoda zmienną będzie

Sobota będzie w miarę pogodna, choć nie gorąca. Weekendowego spaceru nie warto odkładać na niedzielę. Wtedy może pojawić się deszcz - prognozują synoptycy TVN Meteo.

Zablokowane hamulce przyczyną tłoku w metrze

Pasażerowie, którzy w piątek jechali podziemną kolejką do pracy, zaliczyli przymusowy postój w tunelu przed stacją Ratusz-Arsenał. Awaria hamulców zablokowała jeden ze składów, powodując w porannym szczycie tłok w metrze.

Z Brooklynu na Wolę: legenda rapu w Warszawie

Był rok 1987. W Polsce pomału kończył się komunizm, a w Nowym Jorku trzech kolegów z Long Island postanowiło zrobić rewolucję. Rewolucję w hip-hopie. Posdnuos, Trugoy i Maseo mieli dość ciężkiego gangsterskiego rapu, założyli więc zespół De La Soul. W sobotę zagrają na Warsaw Challenge w Parku Sowińskiego.

Sadzą prostokątne lipy

Holenderskie lipy o prostokątnych koronach Zarząd Oczyszczania Miasta zasadzi wzdłuż Marszałkowskiej. Będą nawadaniane i napowietrzane specjalnymi rurkami. Tradycyjne drzewa pojawią się na Ochocie.

Weekendowe remonty w Wesołej i Śródmieściu

Drogowcy się rozkręcili. Po Żołnierskiej i Wybrzeżu Helskim teraz odnowią nawierzchnię na ul. 1 Pułku Praskiego w Wesołej. Kierowcy i komunikacja miejska pojadą objazdami. Także w ten weekend ekipa remontowa SPEC wkroczy na Mazowiecką.

Mgła na Okęciu nie zatrzyma samolotów

Już niebawem piloci samolotów pasażerskich będą mogli lądować na lotnisku Chopina przy zerowej widoczności. Na Okęciu zostanie zainstalowany system ILS najwyższej kategorii – donosi „Życie Warszawy".

Będą dwa nowe bazarki

Dwa nowe bazarki jednodniowe pojawią się w Śródmieściu najpóźniej w wakacje. Ich lokalizacje pomogli wskazać internauci tvnwarszawa.pl.

Kopernik najlepszym polskim obiektem turystycznym

Przed Centrum Nauki Kopernik wciąż ustawiają się długie kolejki. Placówkę odwiedziło już ponad 300 tysięcy osób. Teraz Kopernik został doceniony przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - otrzymując główną nagrodę w IV edycji ogólnopolskiego konkursu "Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich" w kategorii Obiekt Turystyczny.

Noc muzeów bez Palmir

Najnowsze warszawskie muzeum nie będzie dostępne w czasie tegorocznej nocy muzeów. Zawiodą się ci, którzy planowali nocną wizytę w Palmirach.

Ogłoszenie: zabójca męża poszukiwany

"Zatrudnię zabójcę, który zabije mojego męża" - ogłoszenie takiej treści pojawiło się w czwartek w jednej z warszawskich gazet z darmowymi anonsami. Głupi żart? Być może, ale jak twierdzą przedstawiciele gazety, sprawą zajęła się już policja. Tłumaczą też, że publikacja ogłoszenia o takiej treści wynika z niedoskonałości systemu komputerowego - podaje Kontakt 24.

Tam "zatańczą" multimedialne fontanny

Zamiast tradycyjnego ekranu - ściana wody, a na niej wielobarwne obrazy poruszające się w rytm muzyki. Tak ma wyglądać najnowocześniejsza fontanna w Polsce, która ozdobi Podzamcze. Atrakcja, która stanie u stóp Starego Miasta, jest już niemal gotowa.

ZTM chce zlikwidować 514 "Zaoszczędzimy 17 minut"

Pasażerowie nie chcą zgodzić się na likwidację linii 514. Do Zarządu Transportu Miejskiego piszą w tej sprawie petycje. ZTM jest jednak nieugięte. - 514 zastapią inne linie. Dzięki temu z Wesołej do centrum dojedziemy dużo szybciej - przekonują urzędnicy.

Orange Warsaw Festival: ostatnie karty odkryte

My Chemical Romance i, reaktywowane na tę okoliczność, Sistars zamykają listę tegorocznych gwiazd Orange Warsaw Festival. Poza nimi na scenie zobaczymy Jamiroquai, Moby'ego, Skunk Anansie, Plan B i The Streets.

Ukradli "Ułana na koniu"

Obraz Kossaka "Ułan na koniu" i zegar z mosiądzu z figurą "Kąpiąca się Venus" padły łupem 27-letniego mężczyzny. Złodzieja historycznych przedmiotów złapali policjanci z Bemowa.

Zegar dla II linii metra wreszcie zaczął tykać

Po trzech miesiącach przepychanek między urzędnikami wreszcie wojewoda wszczął procedurę wydawania decyzji pozwolenia na budowę dla stacji ONZ. Bez niej tarcze TBM, którymi będzie drążony centralny odcinek II linii metra, nie mogłyby rozpocząć pracy.

Straż miejska: "Robimy to, o co proszą mieszkańcy"

O ponad 400 proc. wzrosła liczba wykroczeń drogowych wykrytych przez stołeczną straż miejską. Warszawa wyróżnia się na tle innych skontrolowanych miast. Zdaniem NIK - negatywnie, bo odbija się to na liczbie interwencji dotyczących bezpieczeństwa. - Odpowiadamy na potrzeby mieszkańców - ripostuje rzeczniczka formacji.

Tir zablokował Aleje Jerozolimskie

Kierowca tira zdemolował bramkę na wiadukcie w rejonie skrzyżowania Al. Jerozolimskich i Łopuszańskiej. Zablokował przejazd w kierunku centrum. Samochody jadące od strony Pruszkowa stanęły w ogromnym korku. Utrudnienia trwały kilka godzin.

W internecie walczą o chodnik

"Tak dla remontu chodnika na Stalowej" - to inicjatywa praskich radnych na jednym z portali społecznościowych. Stan nawierzchni jest w wielu miejscach fatalny. Mamy jednak dobrą wiadomość: drogowcy planują modernizację.

NIK: straż miejska za bardzo przypomina drogówkę

Straż miejska jest coraz skuteczniejsza, przynajmniej jeśli chodzi o ściganie kierowców - wynika z kontroli NIK, przeprowadzonej w kilku miastach Polski. Inspektorzy wytykają jednak, że formacja - śledząc wideorejestratory - zapomina dbać np. o porządek na osiedlach.

Korki wróciły...

Czas zapomnieć o majówce. Kierowców na warszawskich drogach znów witają korki. W czwartek dały się we znaki zmierzającym do pracy.