Najnowsze

Najnowsze

Niecodzienny „gość” na błoniach Stadionu Narodowego. Przygotowaniom do szczytu NATO towarzyszy wystawa sprzętu wojskowego, a uwagę przykuwa potężny dron Global Hawk. Według naszego dziennikarza, jest to jednak... atrapa.

- Premier Beata Szydło podpisała zarządzenie ws. wprowadzenia stopnia alarmowego ALFA w związku ze szczytem NATO - poinformował w środę PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Pierwszy stopień alarmowy będzie obowiązywał tylko na terenie stolicy.

"Mistrzowskie parkowanie" na Mokotowie. Przy Odyńca, na wysokości Tynieckiej ktoś zbyt dosłownie odczytał adnotację "nie dotyczy chodnika", którą widać pod znakiem zakazu zatrzymywania się na ulicy.

Szamotanina, a potem bijatyka, podczas której kontrolerzy biletów wymierzają innemu mężczyźnie ciosy. Sytuację tę na przystanku zarejestrował jeden ze świadków, a film przesłał na Kontakt 24. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że z relacji kontrolerów wynika, że ci bronili się przed agresywnym gapowiczem. ZTM ocenił jednak, że mężczyźni "przekroczyli znacznie swoje uprawnienia". Dlatego też zostali zwolnieni z pracy.

Ministerstwo Sprawiedliwości przyjrzy się sprawie kierowcy, który śmiertelnie potrącił nastolatkę na Pradze. Sprawdzi, dlaczego do wymiaru sprawiedliwości nie dotarło, że mężczyzna był notorycznym piratem drogowym, którego trzy razy łapano na jeździe bez prawa jazdy.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział w środę, że zlecił dokładną analizę umorzenia postępowania wobec Roberta N. ps. Frog, który w lutym 2014 r. na drodze krajowej nr 7 popełnił kilkadziesiąt wykroczeń w ruchu drogowym.

Po dwóch dobach policjanci i strażacy odnaleźli ciało 15-latka, który w poniedziałek zaginął w czasie kąpieli w Wiśle. Było tuż obok miejsca, gdzie wszedł do wody. - To pokazuje, jak niebezpieczną rzeką jest Wisła - przestrzega policja.