Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Najnowsze

Najnowsze

Stołeczne PiS wkroczyło na wojenną ścieżkę z Krytyką Polityczną. Choć radnym nie udało się na razie wyrzucić jej z lokalu na Nowym Świecie, to nie składają broni. Teraz zainteresowali się finansami wydawcy, a konkretnie pieniędzmi, które ten dostał z miejskiej kasy. Krytyka denerwuje się, że po zajściiach 11 listopada radni skoncentrowali swoją uwagę na niej, a nie na chuliganach, którzy zdemolowali plac Konstytucji.

Norbert B. (38 l.) uderzył fotoreportera na Pl. Konstytucji podczas manifestacji 11 listopada. Udało się go namierzyć dzięki analizie nagrania video. Chuligan w ręce policji wpadł na placu budowy, tam gdzie pracował. Policjanci apelują do pokrzywdzonego fotoreportera o pilny kontakt z komendą policji przy ul. Wilczej.

Trzej mężczyźni i kobieta pozbawili wolności, a potem zgwałcili przypadkowo poznaną 31-latkę. Ofiara zgłosiła się na policję, ale po dramatycznych przejściach nie potrafiła podać policjantom wielu potrzebnych szczegółów. W złapaniu sprawców pomógł przypadek.

19-letni Michał G. chciał pojeździć samochodem. Auta nie miał, więc je ukradł. Wybrał deawoo tico. Nie mógł się oprzeć "okazyjnej ofercie".

Ratusz znalazł pomysł na Warsztat, lokal osierocony przez zespół pełnomocnika do spraw Europejskiej Stolicy Kultury. Z przestrzeni przy placu Konstytucji będzie mógł skorzystać każdy chętny do działań kulturalnych i obywatelskich. Za ścianą powstanie klubokawiarnia.

Ktoś samowolnie rozkopał wał przeciwpowodziowy przy Kanale Markowskim na Białołęce. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych ma podejrzanego, ale ten na razie nie odpowiada na wezwanie urzędników. Sprawą musi się zająć nadzór budowlany.

Zapytali warszawiaków, czy chcą mostu imienia Marii Skłodowskiej-Curie i dostali jednoznaczną odpowiedź odmowną. Konsultacje społeczne nie przekonały jednak stołecznych radnych i nie rezygnują z pomysłu, by nazwać most imieniem noblistki.

Radny Białołęki wystąpił do Ratusza z prośbą o likwidację części buspasa na Modlińskiej. - Żeby zmniejszyć korek - argumentuje. - To nieodpowiedzialne - komentuje wiceburmistrz dzielnicy. A urząd miasta odpowiada: Przeanalizujemy.

Zakaz palenia w miejscach publicznych, to jedna z tych kwestii, która podzieliła warszawiaków. Większość przyjęła go z radością, inni denerwowali się i mówili o skandalu. Klamka zapadała 15 listopada 2010. Przepisy ograniczające prawa palaczy wprowadzono dokładnie rok temu. Z jakim skutkiem?

Władze Śródmieścia nie wyrzucą z lokalu "Krytyki Politycznej". - Chcemy wyjaśnić rozbieżności na poziomie faktów. Na razie nie ma mowy o rozwiązywaniu umowy najmu kawiarni Nowy Wspaniały Świat – mówi burmistrz dzielnicy.

Tramwaje Warszawskie przymierzają się do modernizacji linii pomiędzy ul. Targową i pętlą Żerań. W przyszłym roku ma powstać koncepcja wraz z dokumentacją potrzebną do przeprowadzenia inwestycji, w 2013 roku ruszy przebudowa.

- Władze miasta mogły i powinny zakazać demonstracji w czasie Święta Niepodległości – twierdzi Dariusz Joński, były wiceprezydent Łodzi. Z tą argumentacją nie zgadzają się władze miasta. - Nie mieliśmy wyjścia. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest w tej sprawie jednoznaczny – odpowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Niemal miesiąc temu wprowadzono zakaz przejazdu mostem Śląsko-Dąbrowskim, ale kierowcy nic sobie z niego nie robią. Strażnicy miejscy wystawili już ponad 5 tys. mandatów. - Jest oznakowanie, są informacje w mediach. Nie jest też prawdą, że to sami kierowcy spoza Warszawy - tłumaczy Monika Niżniak, rzecznik formacji.

Uszkodzony w sierpniu TBM, który służy wodociągowcom do budowy kolektora ściekowego pod dnem Wisły, został wreszcie naprawiony. – Drążymy dalej, skończymy w czwartek – mówi rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

W kawiarni Nowy Wspaniały Świat w Warszawie, gdzie mieści się siedziba "Krytyki Politycznej" w piątek policja znalazła m.in. pałki, kastety, gaz łzawiący - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, zaznaczając, że nikt się do tego nie przyznaje. Od broni stanowczo odcina się przedstawiciel "Krytyki Politycznej" - przekonuje, że zostawili ją tam antyfaszyści - podaje TVN24.

Toczy się postępowanie w sprawie funkcjonariusza, który miał kopnąć w głowę demonstranta podczas zamieszek 11 listopada. "Każdy policjant powinien zdawać sobie sprawę, że musi postępować zgodnie z prawem" - mówi w rozmowie z PAP Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji.