Najnowsze

Najnowsze

Kamienica zaprojektowana przez wybitnego architekta zabytkiem

Wzniesiona 115 lat temu kamienica przy ul. Koszykowej 30 stała się zabytkiem. „Budynek decyduje o tożsamości kulturowej dzielnicy Śródmieście, jako integralny element historycznej tkanki miejskiej” – uzasadnia wojewódzki konserwator zabytków.

Metro opóźnione. Wykonawca negocjuje termin z miastem

Wykonawca centralnego odcinka II linii metra prowadzi z miastem negocjacje w sprawie przesunięcia terminu zakończenia budowy podziemnej kolejki. Według budowniczych, bezpośredni wpływ na opóźnienia miały m.in. przerwy w pracach z powodu licznych niewybuchów znajdowanych podczas wykopów i kolizje z infrastrukturą podziemną.

"Pas w Modlinie należy wybudować od nowa"

- Pas startowy w Modlinie nie nadaje się do dalszej eksploatacji i należy go wybudować od nowa - oświadczył w środę dyrektor Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, prof. Ryszard Szczepanik. Władze portu odpowiadają, że nie mają ekspertyz, które by to potwierdzały. Szczepanik uczestniczył w środę w posiedzeniu sejmowej podkomisji ds. transportu lotniczego i gospodarki morskiej, która omawiała przyczyny zamknięcia części pasa startowego na lotnisku w Modlinie. Nadzór budowlany odmówił pod koniec stycznia uchylenia zakazu użytkowania pasa startowego, ponieważ - w jego opinii - istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo powstania odprysków betonu z pasa, co zagraża bezpieczeństwu ruchu.

Niepełnosprawny nie wsiądzie, "bo perony są za wysokie"

- Koleje Mazowieckie w nowoczesnych pociągach Elf zainstalowały bezużyteczne podnośniki - twierdzi Marek Sołtys znany jako Szalony Wózkowicz. Firma przyznaje, że problem z urządzeniami jest, ale tylko na niektórych stacjach. Chodzi m.in. o Dworzec Centralny.

Dziury w jezdniach: 110 zgłoszeń w 5 dni

- Ulicą Artyleryjską trudno jest przejechać bez wpadnięcia w dziurę – skarży się nasza czytelniczka. Ulic, na których odwilż odsłoniła wyrwy, jest coraz więcej. Drogowcy przyznają, że mają ręce pełne roboty.

Z Nowego Jorku do Warszawy. Nowe pamiątki w MPW

Muzeum Powstania Warszawskiego wzbogaci się o pamiątki po Jerzym Einhornie. Przekazała je w poniedziałek w Nowym Jorku na ręce kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych wdowa po żołnierzu AK Ruth Mary Einhorn.

Znaki zmierzą prędkość

Na ul. Kajki i na ul. Warszawskiej pojawił się właśnie nowy znak, który jest wyposażony w czujnik radarowy. Kierowcy, którzy będą jechać za szybko zobaczą komunikat "Zwolnij".

Metro nocą do czerwca

Metro nocą zostaje. Na razie do czerwca – informuje Zarząd Transportu Miejskiego. Wciąż trwają analizy, które mają wykazać, czy metro może kursować nocą na stałe.

Wycinka drzew w Ogrodzie Saskim

W Ogrodzie Saskim wycinają drzewa – alarmują mieszkańcy okolic parku. - To tylko prace pielęgnacyjne. Wycinamy stare i chore drzewa - uspokaja Zarząd Oczyszczania Miasta. W sumie wycięte zostaną 43 drzewa.

Tir zderzył się z audi

W Ursusie tir zderzył się z samochodem osobowym. Straż pożarna musiała zabezpieczyć wyciek oleju z jednego z aut.

2 wypadki i 3 kolizje w jednym miejscu

We wtorek rano w podwarszawskich Chylicach, na ulicy Starochylickiej, zderzyło się 5 samochodów. Przejazd został zablokowany. Nie kursował autobus 710. Nadal można się spodziewać utrudnień.

Z-9 na ratunek Lazurowej

W związku z przedłużającą się przebudową Górczewskiej w rejonie skrzyżowania z Lazurową, Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową, tymczasową, linię autobusową dla mieszkańców Bemowa.