Najnowsze

Najnowsze

Samolot norweskich linii lecący z Oslo do Bangkoku musiał lądować w Warszawie, ponieważ 54-letni pasażer awanturował się na pokładzie. Jak podaje straż graniczna, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych. Informację o zdarzeniu internauta Jacek przesłał serwisowi Kontakt24.pl.

Roszad na Trasie AK ciąg dalszy. W sobotę zwężona została ulica Modlińska, w niedzielę będą czasowe, kilkugodzinne utrudnienia. W poniedziałek zwężona zostanie natomiast boczna jezdnia trasy. Kierowcom pozostaje powtarzać jak mantrę "byle do października" - wtedy gotowy ma być ten odcinek ekspresówki.

OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych zapowiada od poniedziałku protesty - mają się zacząć od zablokowania dróg na Mazowszu, a potem objąć pozostałe województwa - poinformował w sobotę szef organizacji Sławomir Izdebski. Rolnicy straszą, że jeśli rząd nie spełni ich żądań, dojdzie do „marszu gwiaździstego” w stolicy.

Policjanci z Wiązowny zatrzymali 40-latka podejrzanego o znęcanie się nad swoim 3-letnim dzieckiem. Mężczyzna nadużywał alkoholu i był agresywny. - Zdecydowaliśmy o natychmiastowym odizolowaniu od pozostałych członków rodziny - informują policjanci. Sprawą zajęła się otwocka prokuratura.

Wbrew zapowiedziom dzielnicy tramwajem na Bemowo raczej nie pojedziemy na początku lutego. Z puszczeniem linii 11 urzędnicy muszą poczekać na ukończenie remontu ulicy Powstańców Śląskich. Tłumaczą, że gdyby składy ruszyły wcześniej, musieliby zlikwidować przystanki autobusowe na tej trasie.

Od piątku Karta Warszawiaka wydawana jest według starych zasad. Żeby ją otrzymać niepotrzebne są PIT czy zaświadczenie z urzędu skarbowego. Wystarczy deklaracja, którą ZTM sam sprawdzi w Ministerstwie Finansów. Wnioski można też składać przez internet.

Rzeczoznawca wycenił koszty remontu kamienicy przy ulicy Noakowskiego 26, w której w poniedziałek doszło do wybuchu. Będzie potrzebne ok. 300 tys. złotych. Wspólnota mieszkaniowa zwróciła się już do urzędu dzielnicy o wsparcie na najpilniejsze prace.

Rolnicy z Solidarności nie będą na razie protestować w Warszawie. 3 lutego zorganizują za to manifestacje w innych miastach na Mazowszu. - Jeśli rząd nie wysłucha tych próśb, nasza akcja może przenieść się do stolicy – zapowiada Jerzy Chróścikowski, przewodniczący związku. Przyłączenia się do protestu nie wykluczają górnicy.