Najnowsze

Najnowsze

Zamknięto wjazd na most Śląsko-Dąbrowski od strony Wisłostrady z powodu remontu muru oporowego. Jak informował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, początek prac spowodował większe niż zwykle utrudnienia na Wisłostradzie.

Warszawskie nabrzeże zostało docenione przez portal brytyjskiego dziennika "The Guardian". Znalazło się na liście dziesięciu najlepszych plaż w Europie, głównie dzięki atmosferze tworzonej przez działające nad Wisłą bary i kluby.

W czerwcu mieliśmy poznać gotowy plan przebudowy ul. Stryjeńskich. Mamy połowę lipca, a w sprawie wciąż nic się nie wydarzyło. Władze Ursynowa czekają, aż urząd miasta znajdzie odpowiednich ekspertów od ruchu drogowego, którzy pomogą rozstrzygnąć: zwężać ulicę czy nie. Czekają już… 8 tygodni.

Trwa druga edycja kampanii "Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto". W ramach projektu nad Wisłą pojawią się stare kosze na śmieci typu "dzwon".

- Funkcjonalne centrum Warszawy, do jakiego dziś przyzwyczajeni są mieszkańcy, będzie się rozszerzać - przekonuje wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. Jego zdaniem, z czasem obejmie nie tylko "bliską" Wolę, ale i część Pragi. Co to oznacza dla mieszkańców?

W poniedziałek rozpoczyna się remont torowiska w al. Jana Pawła II. Skorzystają na nim jednak nie tylko pasażerowie komunikacji miejskiej, ale też rowerzyści. Drogowcy planują dokończyć budowę znajdującej się tam drogi dla rowerów. Chociaż częściowo fizycznie istnieje, to oficjalnie nigdy nie była ścieżką.

Drezyna techniczna wykoleiła się na torach w Wołominie (woj. mazowieckie). Przyczyny zdarzenia wyjaśnia kolejowa komisja. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Było bardzo dobrze, jeśli chodzi o funkcjonowanie. Zbieramy pochwały od uczestników - podsumowuje szczyt NATO Jarosław Jóźwiak, zastępca prezydenta Warszawy. W rozmowie w studiu TVN24 podkreślał, jak ważną rolę odegrał nowy system powiadamiania mieszkańców przez media społecznościowe.