Najnowsze

Najnowsze

- Przed zakupem mieszkania deweloperzy zapewniali mnie, że blok nie będzie miał żadnych dodatkowych ogrodzeń, dlatego zdecydowałam się tu zamieszkać – żali się jedna z mieszkanek osiedla "Zielony Żoliborz". Dziś czuje się oszukana i zlekceważona przez dewelopera. By dojść do sklepu czy na przystanek, musi pokonać dużo dłuższą drogę obchodząc wybudowany bez konsultacji z mieszkańcami płot.

W piątek, na nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy wybrano wiceburmistrzów Bemowa. Radni wskazali tych samych kandydatów, których... wybrali 18 grudnia, czyli Jakuba Gręziaka i Radosława Kulikowskiego. To reakcja na wątpliwości co do legalności tamtego głosowania.

Czarną koszulkę z charakterystycznym napisem "Bhawo ja" przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Karę 5 tys. zł grzywny wymierzył w piątek Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście Witoldowi Tumanowiczowi, przewodniczącemu Marszowi Niepodległości w 2013 r., za niepodporządkowanie się rozwiązaniu zgromadzenia i tolerowanie pirotechniki w czasie przemarszu.

Przyśpieszenie pociągów do 200 km/h, skrócenie czasu przejazdu ze stolicy na wybrzeże do 2h 37 min – na takie zmiany mogą liczyć pasażerowie kolei do końca 2015 roku. Wszystko dlatego, że trasa Warszawa – Trójmiasto zostanie wyposażona w systemy zapewniające bezprzewodowe przekazywanie sygnałów z semaforów do kabiny maszynisty.

Na razie nie ma co liczyć na poszerzenie ulicy św. Wincentego. Inwestycja jest w trakcie projektowania, a na budowę drogowcy nie mają pieniędzy. W przyszłości ulica ma mieć dwa pasy ruchu w obu kierunkach i dodatkowy pas manewrowy. Nie obędzie się też bez wyburzania budynków.

Do końca stycznia warszawiacy będą mogli zostawić choinki w specjalnych mobilnych punktach ich odbioru - informuje ratusz. W ramach akcji "ciepło z natury" świąteczne drzewka będą później wykorzystane do produkcji energii elektrycznej.

Zbrodnia, która wstrząsnęła Warszawą dokładnie 35 lat temu. W telewizji publicznej nadano komunikat o zaginionej pracownicy tejże stacji. Następnego dnia ciało kobiety znaleziono w kawałkach - w jeziorku Czerniakowskim i na Dworcu Centralnym. Zabójca był bliżej, niż się wszyscy spodziewali. 18-letnia córka przyznała się do winy. Jacek Smaruj dotarł do ludzi, którzy znali i córkę i matkę. Dotarł też do akt sądowych tej sprawy. To było wyjątkowo okrutne zabójstwo i zaskakująco łagodny wyrok. Sąd miał bowiem wątpliwości. Czy kat w tym przypadku nie był też ofiarą?

Na Trasie Siekierkowskiej, w kierunku Mokotowa opel wpadł na barierki. – Zawisł dwoma kołami w powietrzu - relacjonował Artur Węgrzynowicz.

Do groźnej awantury doszło w domu w Laskach, podczas wizyty pracownika socjalnego. Mężczyzna wdał się w kłótnię z pracowniczką ośrodka pomocy społecznej która przyszła odwiedzić podopieczną. Zaatakował obie panie młotkiem, a potem próbował podpalić dom.