Najnowsze

Najnowsze

Demonstracje związane ze śmiercią 19-latka z Legionowa przeniosły się do Warszawy. W czwartek wieczorem grupa około 30 osób zebrała się przed siedzibą prokuratury przy ul. Bródnowskiej. Doszło do przepychanek z policją, 14 pikietujących został przewiezionych na komendę.

Milion gości rocznie to miara sukcesu Centrum Nauki Kopernik. Sukcesu, który sprawił, że nie mieści się już w swojej siedzibie. Chce więc budować nowe skrzydło. Droga do realizacji jest daleka, ale wstępna koncepcja już jest.

"Studniówkę" trzeciej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz podsumowali w czwartek radni opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości. Dużo uwagi poświęcili stołecznym mostom, a konkretnie kwocie, na którą są one ubezpieczone. Ich zdaniem, polisa jest "skrajnie niekorzystna".

Jak na przestrzeni lat zmieniła się Praga? Czy faktycznie ulice, które "należały" niegdyś do złodziei i bandytów, teraz należą do... złodziei, bandytów i artystów? Czy graffiti może oddać klimat tego miejsca? I jak zachować cząstkę pamięci o Pradze dla przyszłych pokoleń? Na te pytania starał się odpowiedzieć reporter "Dzień Dobry TVN" Ludwik Lis.

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie działania służb medycznych podczas interwencji policji 9 marca w Legionowie – poinformowała jego rzeczniczka. W czasie policyjnej akcji zmarł 19-letni Rafał W. Mężczyzna zadławił się foliową torebką, w której prawdopodobnie była marihuana.

Miasto ogłosiło przetarg na budowę specjalnego systemu, który "zapali" dla tramwajów zielone światło. Rejon Dworca Wileńskiego czy plac Bankowy - te skrzyżowania składy mają pokonywać szybciej. Pasażerowie na razie oszczędzą niewiele czasu. - Żeby te oszczędności były większe, potrzebne jest wprowadzenie priorytetu dla tramwajów w całym mieście - ocenia w rozmowie z nami ekspert od transportu.

Himalaiści zdobywają zwykle koronę Himalajów i koronę Ziemi. Ale po co zdobywać Koronę Warszawy? Sześć najwyższych szczytów w stolicy Polski może się wydawać wspinaczkowym żartem, a jest fantastyczną akcją wspierającą walkę z rakiem. Zobacz materiał "Faktów" TVN.

Na rondzie Waszyngtona i Polu Mokotowskim zakwitły krokusy. Ponad milion kwiatów ozdobi Warszawę tej wiosny.

Władze Piaseczna obawiają się, że sprawa Łukasza K. może negatywnie wpłynąć na wizerunek lokalnego samorządu. Dlatego burmistrz zdecydował się wydać oświadczenie. - Pan Łukasz K. nie był ze mną związany ani jakąkolwiek umową o pracę, ani umową o współpracy. Był po prostu mieszkańcem Piaseczna – podkreślił.

Sąd odmówił zastosowania aresztu wobec czterech mężczyzn podejrzanych o napaść na policjantów, w czasie zamieszek w Legionowie. - Przeważyły przyczyny społeczne - tłumaczy rzeczniczka praskiej prokuratury.

Jeden z naszych widzów nadesłał na Kontakt24 nagranie z akcji gaśniczej na wiadukcie nad rondem Zesłańców Syberyjskich. Widać, jak kilku strażaków dogasza pożar, który wybuchł w aucie i w konsekwencji zablokował ruch na wiadukcie.

Volkswagen transporter spłonął na wiadukcie nad rondem Zesłańców Syberyjskich. Prawy pas ruchu w stronę Pruszkowa był zablokowany. Ulica zakorkowała się już w rejonie pl. Zawiszy. Jak informuje straż pożarna, auto przewoziło butlę z gazem.

Władze miasta ugięły się pod presją mieszkańców Gocławia i Starej Miłosny. Od poniedziałku trasy linii 151 i 411 zostaną wydłużone do centrum. Wcześniej Zarząd Transportu Miejskiego przekonywał, że zmiany byłyby "mało rozsądne".Mieszkańcy tych rejonów przekonywali, że wraz z wprowadzeniem korekt tras linii 151 i 411 zostali odcięci od centrum miasta. Ci z Gocławia protestowali na jednym z popularnych portali społecznościowych, gdzie powstał profil "Nie dla upychania Gocławia w M2".