Najnowsze

Najnowsze

Plastikowe półtuby osadzone na metalowym szkielecie nie znikną prędko z krajobrazu stolicy. Daszki, które od 1995 roku dzielnie chronią pasażerów przed deszczem i śniegiem, zostaną wymienione na takie same, tyle że nowe. Ale czy Warszawa nie zasługuje na więcej?

Dobra wiadomość dla właścicieli "elektryków". Miasto prowadzi rozmowy z z firmami, które mają dostarczyć urządzenia do ładowania aut elektrycznych i hybrydowych. Stacje mają stanąć na wszystkich parkingach Park+Ride.

Opony na dachu i przed budynkiem, kartony, koszyki, wiadra, części rowerowe, rozlany olej, a nawet stary grill. Ogromna sterta śmieci pojawiła się rano przed dawnym sklepem rowerowym na Targówku.

W weekend z utrudnieniami kierowcy będą musieli liczyć się przy rondzie Dmowskiego, na ul. Grzybowskiej, Grzybowej i Światowida. Samochody i komunikacja miejska będą kierowane na objazdy.

Mieszkańcy bloku przy Fasolowej krytykują strażaków. Twierdzą, że ci zbyt późno przystąpili do akcji, mieli problemy ze zlokalizowaniem hydrantów, a woda miała zbyt niskie ciśnienie. - Ludzie patrzą, że na górze się pali, a na dole strażacy mocują się z drzewem. A my właśnie robimy miejsce na podnośnik! - odpowiada rzecznik komendy.

Dlaczego alerty pogodowe IMGW wydaje się dla województw, a pada jedynie lokalnie? - Prognoza jest tylko przybliżeniem procesów zachodzących w atmosferze. Zjawiska takie jak burze z deszczem bądź gradem mogą być zatem prognozowane tylko na obszar wielkości województwa - wyjaśnił synoptyk TVN Meteo.

Rano spłonęła hala magazynowa przy ulicy Warszawskiej w Łomiankach. - W akcji wzięły udział znaczne siły, bo aż 23 zastępów straży pożarnej - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt24.

Duży pożar we Włochach. Przy ul. Fasolowej 36 spłonęły mieszkania na górnych kondygnacjach bloku. Z ogniem walczyło ok. 150 strażaków z ok. 40 zastępów. Urząd miasta podał, że ewakuowano ok. stu osób.