Najnowsze

Najnowsze

Lady Gaga na nowy początek

W czwartek odbędzie się uroczyste otwarcie po rearanżacji Muzeum Narodowego. Od piątku nową odsłonę ekspozycji będzie mógł podziwiać każdy.

Muzeum Techniki na skraju bankructwa

Każdego miesiąca dług Muzeum Techniki rośnie o kilkaset tysięcy złotych, a pracownicy nie dostają pensji. Kolejne instytucje odmawiają dofinansowania. - Myślimy o zamknięciu i sprzedaży muzeum - mówi Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes Naczelnej Organizacji Technicznej.

Rusza tramwaj turystyczny. Z pianinem i internetem

Elegancko zaaranżowany wagon Tramwajów Warszawskich już od soboty będzie woził pasażerów. W nowoczesnym wnętrzu z klimatyzacją, monitorami LCD, bezprzewodowym internetem i przy akompaniamencie pianina będzie można podziwiać stolicę.

Chrysler wjechał w toyotę

Niespokojne popołudnie na warszawskich drogach. Do kolejnego wypadku doszło w al. Jana Pawła II na wysokości Dworca Centralnego. Jedna osoba została ranna.

Mazda wpadła na barierki

- Na Wisłostradzie na barierki odzielające jezdnie wpadła mazda - relacjonował po 16.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. To kolejna kolizja, do której doszło w środowe popołudnie.

Zalało budowę Dźwigowej

Ulica Dźwigowa nie ma szczęścia. W środę robotnicy uszkodzili rurę i woda przez pół godziny lała się do tunelu. - To najniższe miejsce kanalizacji odwadniającej ulicę. Nie dzieje się tam nic niepokojącego - uspokaja Wiktor Wojewódzki, dyrektor Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

Volvo ścięło latarnię

- Wypadek w al. Krakowskiej na wysokości 17 Stycznia. Duże utrudnienia w kierunku Janek - poinformował po 14.00 Karol Kobos, dziennikarz tvnwarszawa.pl.

Nie premie, tylko nagrody. "Za ciężką pracę"

- Pracownicy dostali nagrody za ciężką, ponadnormatywna pracę. Gdyby wystąpili o nadgodziny, kosztowałoby to nas znacznie więcej - tak nagrody za pracę przy A2 tłumaczy rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Dostało je sześć osób. Ich wysokość to 64 tysięcy złotych brutto - podała.

Prezydent odpaliła "Annę"

„Anna”, pierwszy z czterech TBM-ów, który będzie budował centralny odcinek II linii metra, po raz pierwszy wgryzła się w ziemię pod rondem Daszyńskiego. Obserwował to tłum pracowników i urzędników, a prezydent zaprezentowała pierwszą partię urobku. Jak powiedziała, zabierze go na pamiątkę.

Ciężarówka zatrzymała się na sygnalizatorze

Samochód ciężarowy jechał ul. Grochowską. Przed skrzyżowaniem z Zamieniecką wpadł w poślizg i uderzył w słup. O całej sytuacji poinformował redakcję internauta Marek. Przesłał też zdjęcia. Jak informował reporter tvnwarszawa.pl, nikomu nic się nie stało, ale zablokowane zostały dwa pasy ruchu.

Trzech zatrzymanych po kontroli CBA w KG Policji

Dzisiaj rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali naczelnika Wydziału Projektowania Systemów Informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji oraz dwóch prezesów jednej z firm informatycznych. To efekt kontroli biura w komendzie - podał portal tvn24.pl.

Belki przebiły mitsubishi

Do poważnego w skutkach wypadku doszło w środę rano na ul. Piłsudskiego w Markach. Po zderzeniu lawety z samochodem terenowym ranne zostały dwie osoby. Były też duże utrudnienia w ruchu.

"Za rzadka, za słaba". "Zła" trawa z Narodowego w studiu TVN24

- Trawa, która do tej pory leżała na Stadionie Narodowym, mogła nie wytrzymać turnieju, była za rzadka i za słaba - wyjaśnia powody wymiany murawy Marek Wypychowski, prezes firmy "Zielona Architektura", która jest odpowiedzialna za położenie nowej trawy. Ta będzie pięć razy bardziej gęsta i dobrze ukorzeniona. Pomoże w tym system doświetlania i greenkeeperzy, którzy każdego dnia turnieju do godziny 10 będą musieli odświeżyć murawę.

Buspasem z lotniska na stadion

Duże ułatwienia szykują się dla tych, którzy w czerwcu będą podróżowali komunikacją miejską trasą z i na lotnisko Chopina. Na Żwirki i Wigury, w obu kierunkach, zostanie wydzielony buspas. W połączeniu z buspasem w Jerozolimskich ma zapewnić szybki dojazd do narodowej areny.

Kiedyś słoma, dziś TBM. Zobacz jak budowano I linię

W środę ruszyła pierwsza z czterech tarcz, którymi będzie drążony centralny odcinek II linii metra. Choć stosunkowo niedawno zakończono budowę I linii, to obydwie inwestycje dzieli technologiczna przepaść. Warto przypomnieć, jak powstawała jedyna, jak dotąd, linia podziemnej kolejki.

Zaparkowała na torach. Zatrzymała tramwaje

Na ulicy Nowowiejskiej, przy placu Zbawiciela, osobowy mercedes zablokował tramwaje. Kobieta, która nim kierowała tłumaczyła, że myślała, że trwa remont torowiska. Straż miejska ukarała ją mandatem.

BMW w kię po zderzeniu z volvo

Do zderzenia trzech samochodów doszło we wtorek po godz. 19 na ul. Batorego. Jedna osoba została zabrana do szpitala - informuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

"Są dowody, że ratusz nie wywiązał się z umowy"

Nowy konkurs na projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej nie rozwiąże zasadniczego problemu: prace uległy zatrzymaniu ze względu na brak politycznej wizji, a nie trudności w procesie planowania - piszą w liście prezydent Warszawy i ministra kultury Paweł Althamer, Daniel Libeskind i Adam Szymczyk.

Zrywają murawę na Narodowym

Choć ma dopiero trzy miesiące i rozegrano na niej zaledwie trzy mecze, zdaniem UEFA, nie nadaje się do rozgrywania meczów na Euro 2012. Na Stadionie Narodowym ruszyła właśnie wymiana murawy. Stara trawa miała trafić do małego klubu z Radości, ale ostatecznie tak się nie stanie.

Betonową kopułę pokryją blachą

- Jeśli dożyjemy i będą tu państwo za rok, to zobaczą zupełnie inny obraz tego, co widzimy dziś. Planujemy w tym roku ocieplenie kopuły, jej przykrycie miedzianą blachą i zamknięcie dużym świetlikiem, przez który będzie wpadał snop światła - zapowiedział kardynał Kazimierz Nycz, metropolita archidiecezji warszawskiej.