Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Najnowsze

Najnowsze

Osoby zainteresowane udziałem w licznych imprezach m.in. teatralnych, filmowych i muzycznych przygotowanych w ramach Warszawa Singera, mogą już rezerwować bezpłatne wejściówki na wiele z tych wydarzeń. X edycja festiwalu będzie trwać od 24 sierpnia do 1 września.

Ryk syren, dym palonych rac, sznur stojących aut i motocykli oraz warszawiacy w skupieniu czekający na godzinę W. Fotograf Robert Baka nagrał film w momencie, kiedy zatrzymało się rondo Dmowskiego. Po oddaniu hołdu powstańcom warszawskim, miasto wróciło do życia.

Punktualnie o 17.00, w 69. rocznicę godziny W, warszawiacy zatrzymali się i oddali hołd powstańcom. Znak dały syreny. Nie obyło się jednak bez incydentów na Powązkach.

Pierwsze strzały Powstania Warszawskiego padły kilka godzin wcześniej. Później miasto wrzało. Niemcy wiedzieli, że coś się szykuje, a młodzi Polacy przemieszczali się. Do magazynów nielicznej broni, na miejsca wyznaczonych zbiórek. O 17.00 zaczęli walkę.

Stolica pamięta o swoich bohaterach. O godzinie 10.00 na Mokotowie rozpoczęły się obchody 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości będą trwały cały dzień. Oprócz oficjalnych wydarzeń, będą też imprezy.

Ledwo drogowcy otworzyli fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, a już na węźle Krakowska doszło do pierwszej kolizji. Nikomu nic się nie stało, choć jedno z aut dachowało.

- Jeżeli się przygotowuje do Powstania, to jaki strach? Jak się ma 16 lat to nie ma rzeczy strasznych – opowiadał w studiu TVN 24 o swoich losach Tymoteusz Duchowski ps. "Motek", uczestnik zrywu w 1944 roku.

Do późnych godzin wieczornych trwały prace przy otwarciu odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Kilka minut przed 23:00 drogowcom udało się wpuścić na trasę kierowców.