Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Najnowsze

W 2013 roku nie poznamy ofert 12 firm, które chcą budować trasę tramwajową na Tarchomin. 30 grudnia miały być otwarte. Nie zostały. – Termin został przełożony – mówi rzeczniczka Tramwajów Warszawskich.

Mgła znów utrudnia pracę lotniska w Modlinie. Samoloty z Brukseli, Londynu i Manchesteru nie mogły wylądować i zostały przekierowane na Okęcie. Te, które miały lecieć z Modlina do Londynu i Brukseli, również wystartują z warszawskiego lotniska.

Koniec 2013 roku przyniósł dobrą wiadomość dla tych, którzy walczą z olbrzymimi reklamami na stołecznych budynkach. Z dawnego sklepu Smyk zniknęła właśnie płachta firmy Itaka.

Gdyby udało się dotrzymać terminu, to dzisiaj mielibyśmy gotowy centralny odcinek II linii metra. Tymczasem mieszkańcy stolicy muszą obejść się smakiem, bo w maju tego roku miasto poinformowało, że poślizg na budowie wynosi 337 dni. Co jeszcze wydarzyło się na budowie metra w kończącym się roku?

Ostatni poranek 2013 roku przywitał warszawiaków mgłą i szronem na drzewach. To co nie spodobało się kierowcom, z pewnością przypadło do gustu rannym spacerowiczom i rowerzystom. - Miasto zniknęło za mgłą szadzią. Mieliśmy bajkowy klimat dziś w stolicy - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, który od rana obserwował stolicę.

Warszawa świętuje sylwestra od co najmniej 200 lat. Te najstarsze odbywały się w pałacach, a przyjść należało w masce. Największy rozmach miały te w XX-leciu międzywojennym. Ówczesne elity bawiły się z rozmachem i smakiem. Ale swoje imprezy mieli także ci biedniejsi. Opowiedział nam o nich varsavianista Piotr Otrębski.

Od wczesnych godzin porannych na warszawskich ulicach jest bardzo ślisko. Zamarzająca mgła osadza się na jezdni. Na drogi, między godz. 5.00 a 7.00 wyjechało 40 posypywarek - informuje Zarząd Oczyszczania Miasta.

Decyzja radnych o odebraniu patronatu Gustawowi Holoubkowi jest bezprecedensowa i skandaliczna - powiedziała Magdalena Zawadzka-Holoubek, wdowa po aktorze. Artystka w "Tak jest" w TVN24 stwierdziła, że o decyzji warszawskiej rady miasta dowiedziała się przypadkiem. Teraz petycją walczy o ponowne rozpatrzenie sprawy. Podpisały się pod nią już setki ludzi.

Starsi i młodsi warszawiacy stoją zgodnie w kolejkach do POP-ów na stacji metro Centrum. Każdy chce dostać hologram z napisem "Karta Warszawiaka". Jeżeli jednak bilet jest ważny dłużej niż do końca roku, wcale stać nie trzeba.

Największy w Polsce pokaz fajerwerków, występy zespołów T.Love, Afromental i Johna Newmana. W skrócie taki scenariusz będzie miał warszawski sylwester w plenerze. Impreza po raz pierwszy odbędzie się na prawym brzegu Wisły - na błoniach Stadionu Narodowego. Start o godz. 21.

Do lutego przedłuży się kontrola Urzędu Transportu Kolejowego. Dopiero po jej zakończeniu warszawskie metro ujawni raport o przyczynach pożaru w składzie Inspiro. Wszystko wskazuje na to, że również do tego czasu na tory nie wyjadą nowoczesne składy wyprodukowane przez Siemensa.

Od 30 grudnia do 1 stycznia będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Na ulice wyjedzie mniej autobusów, a część z nich zmieni swoje trasy. Zmniejszy się również liczba kursujących tramwajów.

Synoptycy zapowiadają, że czeka nas umiarkowanie ciepły styczeń. I jak podkreślają - zimy dalej nie widać. Przeważać będą dodatnie temperatury, dzięki napływowi ciepłych mas powietrza z południa i zachodu. Zdaniem synoptyka TVN Meteo Artura Chrzanowskiego, powinniśmy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, którym sporadycznie może towarzyszyć słaby śnieg.