Najnowsze

Najnowsze

Wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok - przekonują organizatorzy Marszu Różowej Wstążki, który zachęcać ma kobiety do badania piersi. W sobotę odbywa się 18. edycja tej imprezy, której celem jest m.in. promocja badań profilaktycznych oraz zbiórka funduszy na akcje edukacyjne.

W sobotę kurtyna wodna na placu Zamkowym pomogą przetrwać warszawiakom wysoką temperaturę. Według prognoz, w najbliższych dniach może osiągnąć 30 st. Celsjusza. Ratusz zapowiedział, że uruchomi kurtyny w pięciu miejscach. Mają działać też w niedzielę.

The Chemical Brothers, Noel Gallagher, Papa Roach czy Crystal Fighters - koncerty tych muzyków porwały w piątek publiczność pierwszego dnia Orange Warsaw Festival. W świetnej zabawie nie przeszkodziła nawet burza, która w nocy przeszła nad stolicą. Festiwal odbywa się na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. W sobotę dla festiwalowej publiczności wystąpią m.in: Mark Ronson, Big Sean czy Paloma Faith. Koncertowe emocje potrwają do niedzieli.

W piątek po południu koparka znów pracowała tuż przy zabytkowej fabryce kas pancernych na Strzeleckiej. Urzędnicy zapowiadają po weekendzie kontrolę placu budowy. – Jeśli złapiemy na gorącym uczynku, prace zostaną wstrzymane – ostrzega przedstawiciel zabytków.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę węzła Lubelska w miejscowości Majdan pod Warszawą. To jeden z najważniejszych elementów ekspresowego "ringu warszawskiego". Właśnie tutaj połączą się w przyszłości Południowa Obwodnica Warszawy, autostrada A2 na wschód oraz Wschodnia Obwodnica Warszawy.

Bez refleksji i w tajemnicy - tak prace na Miodowej oceniają społecznicy. - Zabytkowy trakt mógłby się stać salonem, ale ratusz zamierza tę szansę zaprzepaścić - uważają. Chodzi o ogłoszony w maju remont ulicy. ZDM ma wymienić chodniki, nawierzchnię i latarnie.

W piątek wieczorem kierowcy pojadą nową jezdnią ul. Wołoskiej. Równocześnie rozpocznie się przebudowa starej jezdni, którą dotychczas poruszały się samochody. Na kierowców czekają spore zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.

W nocy z czwartku na piątek nasz internauta "podroznik88" podczas nocnej przejażdżki samochodem natknął się na stado dzików przy stacji metra Młociny w Warszawie. Dziki grzebały w ziemi tuż przy skrzyżowaniu ulic Nocznickiego i Kaliszówki.

Dużych utrudnień doświadczyli kierowcy na Dolnym Mokotowie i przy wjeździe na most Siekierkowski. Przed 16. doszło tam do niegroźnej kolizji dwóch aut. W połączeniu z popołudniowym, piątkowym szczytem okazała się jednak brzemienna w skutkach: kierowcy stanęli w długich korkach, szczególnie na Wisłostradzie.

- Będę domagał się przywrócenia na stanowisko dyrektora szpitala im. Św. Rodziny - zapowiedział prof. Bogdan Chazan komentując decyzję Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej NIL. Ten orzekł, że nie ma podstaw do postawienia zarzutu lekarzom uczestniczącym w leczeniu pacjentki, której odmówiono aborcji. - Myślę, że to doda otuchy tym lekarzom, którzy są prześladowani za chęć skorzystania z klauzuli sumienia – powiedział lekarz.

Rodzice ze szkoły podstawowej przy ul. Koncertowej oburzają się, że ich dzieci będą musiały uczyć się od godz. 8 do 18. – Problem polega na totalnym przepełnieniu placówki – tłumaczą i krytykują władze dzielnicy za bezczynność. Te chcą zorganizować filię podstawówki w pobliskim gimnazjum.