Najnowsze

Najnowsze

Ministerstwo Finansów dowodzi, że warszawscy urzędnicy, którzy oddali w 2012 cenną działkę na Placu Defilad, wiedzieli, że nie powinni tego robić. Resort publikuje nowe dokumenty w tej sprawie i przekonuje, że już rok wcześniej przekazał ratuszowi informacje, które powinny zostać potraktowane jako sygnał ostrzegawczy. Działkę oddano, choć roszczenia do niej zostały spłacone.

Do 30 września aleja Niepodległości, Nowoursynowska, Gołkowska, Rudnickiego, Połczyńska, Strażacka i Cyrulików mają zostać wyremontowane. Drogowcy rozstrzygnęli właśnie przetarg na szybkie remonty za ponad 10 mln złotych.

Kierowcy elektrycznych aut nie mają wielu przywilejów. W całym mieście do dyspozycji mają tylko kilkanaście stacji ładowania, które wprawdzie jest darmowe, ale samo parkowanie przy nich już nie. Warszawa dopiero zaczyna zachęcać do przesiadki ze śmierdzącego diesla na "elektryka".

Źle zabezpieczone rusztowanie zniszczyło wiatę nad stacją metra przy ulicy Świętokrzyskiej. W czasie wichury na szyby spadły niezabezpieczone elementy. - Koszt wymiany szyb pokryje firma prowadząca remont - mówi Maciej Czerski z biura prasowego Warszawskiego Metra.

Spuszczony ze smyczy pies zarysował metalową obrożą lakier stojącego radiowozu. - Okazało się, że właściciel psa to ten sam mężczyzna, który rzucał kamieniami w auta dwa tygodnie temu i był poszukiwany - informuje policja.

Jedenaście nowych miejsc dołączy do czarnej listy kąpielisk na Mazowszu. Niebezpieczne zbiorniki wodne oznaczane są tzw. czarnymi punktami. W tym roku pojawi się kolejnych 11 tablic ostrzegawczych. W sumie w województwie będzie ich już 132.

Problemy dreamlinera w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT. Maszyna od poniedziałku jest uziemiona w Chicago, po tym, jak wykryto w niej usterkę techniczną. Obecnie przewoźnik czeka na nową część, dzięki której maszyna zostanie naprawiona. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.